14/04/2026
II. Ergoterapeutická mezioborová konference 👄🗣️🍲🍩🍰🍭 Funkce příjmu potravy - jiný pohled společný cíl
Ve dnech 9.-11.4. 2026 se na Lékařská fakulta Ostravské univerzity sešli odborníci z řad ergoterapeutů, fyzioterapeutů, logopedů, všeobecných sester, nutričních terapeutů, lékařů (obezitologů, pediatrů) a dalších odborností a sdíleli si zkušenosti a diskutovali do hloubky nad tématem příjmu potravy ze všech různých úhlů pohledu🤝👄 účastni byli i zahraniční kolegové z Itálie 🇮🇹.
Akce běžela již od čtvrtku a pokračovala i pátkem, kdy měli účastníci možnost se vzdělat v praktických dovednostech v rámci workshopů 💪
Konference byla zaštítěna Ministerstvo zdravotnictví České republiky, kde na úvod v sobotu ráno všechny pozdravil sám pan ministr Adam Vojtěch.
Taktéž akci podpořili, jak svoji záštitou, tak účastí děkan LF OU 📚 a ředitel Fakultní nemocnice Ostrava 🏥 a samozřejmě i pan přednosta naší kliniky🤩.
Tato akce významně přispěla k propagaci ergoterapie, jako samostatného, sebevědomého zdravotnického oboru.
Organizace konference byla velmi náročná, ale realizační tým pod vedením Mgr. Marcely Dabrowské, Ph.D. (garantka oboru ergoterapie na LF OU) jí perfektně zvládl 👏👏👏.
Děkujeme všem partnerům a příznivcům za podporu