Cardiologist_Tsygankova

Cardiologist_Tsygankova Кардіолог, вища категорія, дієтолог( курс IFI -2020-2021рр, заслужений лікар Украіни .

СпекаЗавжди чекаємо на тепло🌞☀️🔥…Але спека додає клопоту, бо пред'являє до організму особливі вимоги.В жарку погоду орга...
20/06/2026

Спека
Завжди чекаємо на тепло🌞☀️🔥…
Але спека додає клопоту, бо пред'являє до організму особливі вимоги.
В жарку погоду організму потрібно більше рідини через поєднання деяких фізіологічних та зовнішніх факторів.
Влітку маємо збільшення потовиділення.
✳️ У спеку тіло охолоджується, виділяючи піт.
Разом з ним втрачається не лише вода, а й солі (натрій, калій, магній), що потребує їх своєчасного поповнення, бо саме з ними повязана робота всіх органів і систем організму.
❗️Навіть якщо ви не помічаєте, що спітніли, у спеку вода інтенсивно випаровується через шкіру та при диханні і цей процес посилюється, якщо повітря сухе.
Влітку ми частіше буваємо на вулиці, просто гуляємо чи займаємося спортом, працюємо в саду чи на городі і це також посилює втрату рідини.

Тому так важливо пити більше рідини, ніж в холодну пору року, бо її нестача знижує ефективність терморегуляції і може призвести до перегріву і навіть стати причиною теплового удару❗️.
💦
Вода бере участь у всіх біохімічних реакціях організму, включаючи роботу серця, мозку, нирок та травлення.
Влітку обмінні процеси протікають трохи швидше, а отже, і потреба у рідині вища.

Скільки ж потрібно пити рідини людині?
Колись давно і я писала, що 30 мл на 1 кг ваги людини, але це не так.
Все індивідуально.
🍉🥒🍅🥬🍒Якщо ви їсте достатньо овочів і фруктів, то не має потреби пити забагато води, бо ж вміст води в більшості фруктів і овочів 90% і навіть більше.
А ще хтось їсть супи чи борщ, п’є молоко і це також рідина.

Орієнтуйтеся на колір сечі:🟡🟠⚪️
— Світло-солом'яний колір — ви п’єте достатньо рідини.
— Темний колір - ознака зневоднення і треба збільшити.
— Прозора сеча, як колір води, п'єте занадто багато.
❗️І це також не добре, може призвести до гіпонатріємії (небезпечного зменшення натрію в крові) і зниження артеріального тиску.

💧Пийте регулярно на протязі дня, невеликими порціями, не чекайте такої спраги, що можна випити півлітра і більше відразу🙀.
Ваші нирки не готові для цього.
Прислухайтеся до сигналів свого організму.
Якщо через одну -дві години після прийому нормальної кількості і якості їжі, ви знову хочете їсти, то спочатку випийте стакан води і якщо це втамувало ваш голод, то насправді ви і хотіли пити, а не їсти😻.
❗️Не пийте дуже холодне.
Напої з льодом можуть викликати спазм в органах шлунково-кишкового тракту: від сфінктера Одді до кишечника і, як наслідок, болі та інші неприємні відчуття.
А горло? Воно вам треба? Потім під час відпустки чи відпочинку у вихідний лікуватися!
Крім того, щоб нагріти холодну рідину, а потім її засвоїти, організму необхідно витратити значну кількість енергії.
А ви саме вирішили гарненько поплавати чи покорити вершину Говерли, а сил зовсім не має.
Оптимальна температура напою: 15-20 °C.

А що краще пити? А якщо ви, як і я, відноситеся до категорії тих людей, які не дуже люблять пити воду🙈?
І про це поговоримо наступного разу.

Будьте здорові, дорогі мої друзі, мирних, спокійних вихідних вам!

Діліться цією інформацією, якщо вважаєте корисною.
Мій Телеграм:
https://t.me/+m9vt9gZa2VAwZDli

Доньки подовжують життя батькові?🌺🌻🌸🌷🌼 Я давно підписана на сторінку відомого вченого, дослідника довголіття, лікаря Анд...
17/06/2026

Доньки подовжують життя батькові?
🌺🌻🌸🌷🌼

Я давно підписана на сторінку відомого вченого, дослідника довголіття, лікаря Андрей Беловешкин.
Він викладав, коли я навчалася дієтологіїї.
Недавно у пана Андрія народилася донька, а він вже має троє синів і мабуть на радощах знайшов ( а можливо знав раніше, тому так і радів) цікаве наукове дослідження польських учених, опубліковане в журналі American Journal of Human Biology у 2006 році.

А я вже з його легкої руки, також почитала те дослідження і хочу поділитися з вами.

😻Дослідники проаналізували дані понад 4 тисяч людей із сільських регіонів Польщі та дійшли несподіваного висновку:
👧 кожна народжена донька асоціювалася зі збільшенням тривалості життя батька в середньому на 74 тижні, а це майже півтора року❗️
Водночас кількість синів статистично не впливала на довголіття чоловіків.

🤔 Чому так відбувається?
Точної відповіді наука поки не має.
Автори висунули лише припущення.
Можливо, доньки частіше підтримують теплі емоційні стосунки з батьками, більше піклуються про них у старшому віці, а можливо, сама присутність доньки змінює поведінку чоловіка, роблячи його більш уважним до здоров'я та родини.

🟢 Це наглядове дослідження, а не експеримент і показує лише статистичний звʼязок, а не доводить причину.

Але погодьтеся, думка дуже тепла, особливо для тих чоловіків, які дуже хочуть сина.

Можливо, секрет не в тому, що доньки «додають роки», а в тому, що вони часто наповнюють життя батька особливою ніжністю, турботою, відчуттям потрібності і мотивують їх вести більш обережний спосіб життя.

А як ви вважаєте: чи справді між батьком і донькою існує особливий зв'язок?

👫 Від кого залежить стать дитини?
Часто можна почути хибну думку, ніби стать майбутньої дитини залежить від жінки.
Насправді це не так.
Біологічна стать дитини визначається саме сперматозоїдом батька.
Як це відбувається?
• Яйцеклітина жінки завжди містить лише Х-хромосому.
• Сперматозоїд чоловіка може нести або Х-хромосому, або Y-хромосому.
Далі все просто:
• якщо яйцеклітину запліднює сперматозоїд з Х-хромосомою, то вже буде XX і народжується дівчинка👧.
• якщо яйцеклітину запліднює сперматозоїд з Y-хромосомою, то утворюється XY і народжується хлопчик👶.

✅ Отже, з біологічної точки зору стать дитини залежить саме від того, який сперматозоїд запліднить яйцеклітину.

Дорогі чоловіки, якщо хочете мати доньку і довше жити, то все в ваших руках.
🙈 Ну правда не зовсім в руках, а в трошки іншомі місці…
Bon courage!

✳️ Це простий, але насправді важливий факт, який варто знати, щоб не покладати несправедливу «відповідальність» на жінку, коли народжується дитина не тої статті, на яку чекали.
Але я вважаю, що якщо Господь посилає в сімʼю дитину, то це вже велике щастя, незалежно від того, хлопчик це чи дівчинка.

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/16634019/

Діліться цією інформацією, якщо вважаєте корисною чи просто цікавою.

Мій Телеграм:
https://t.me/+m9vt9gZa2VAwZDli

А я всіх вас обіймаю!
PS: картина моєї улюбленої художниці Берта Морізо, де зображені її чоловік Ежен Мане з донечкою Жюлі.
Колись пізніше розповім про цю неймовірно талановиту художницю і її чоловіка.

28 травня — Міжнародний день захисту здоров’я жінок 🌸🌺🌼Ця дата була затверджена у 1987 році  на V Міжнародній нараді з п...
28/05/2026

28 травня — Міжнародний день захисту здоров’я жінок 🌸🌺🌼

Ця дата була затверджена у 1987 році на V Міжнародній нараді з приводу жіночого здоровʼя, яка проходила у Коста -Ріці.
🟢 Мета цього дня -нагадати жінкам і всім, хто їх оточує, про те, як важливо дбайливо ставитися до свого здоровʼя, своєчасно проходити профілактичні обстеження, виконувати всі поради лікарів та дотримуватися здорового способу життя.

Жіночий організм дійсно унікальний.

🎀Ми не тільки більш ніжні і мудрі, турботливі і віддані, душевні і доброзичливі, елегантні і вишукані 🙈(цей список комплементів жінкам можете продовжити у коментарях).
Але кожна жінка ще має і свої анатомічні, фізіологічні та гормональні особливості, які впливають на її здоров’я упродовж усього життя.
✳️ Жінки живуть довше, але частіше хворіють:
— остеопорозом,
— анемією,
— аутоімунними захворюваннями,
— мігренню,
— депресією та тривожними розладами,
— саркопенією після менопаузи,
— серцево-судинними захворюваннями, які після 50–60 років стають головною причиною смертності.

Жіночий організм має:
🔹 меншу м’язову масу,
🔹 вищий відсоток жирової тканини,
🔹 інший гормональний фон,
🔹 іншу реакцію на стрес і недосипання,
🔹 особливості обміну заліза та кальцію.

🫀Більш детальніше про серцево -судинно систему.
💕Жіноче серце має менший розмір і товщину стінок ( а скільки ж вміщає любові, доброти і турботи до ближніх❤️).
У жінок серце найчастіше має дрібніші коронарні судини, які «годують» серце, що може сприяти розвитку мікросудинних захворювань у разі порушень динаміки кровотоку.
У жінок нижчий рівень артеріального тиску, але вища частота серцевих скорочень у стані спокою.
🔵Життєва ємність легень жінки в середньому на 25% менша, ніж у чоловіків.
Це одна із причин, чому куріння більш пагубне для жінок.
Для жінок характерні нижчий загальний обсяг циркулюючої крові по відношенню до кілограма маси тіла, що пояснюється циклічними місячними крововтратами.
🟢 Анатомо -фізіологічні відмінності є причиною того, що симптоми серцевої хвороби можуть проявлятися менш типово, що ускладнює діагностику та підвищує ризик неуважності та недооцінки серйозних станів.
Під час серцевого нападу у чоловіків частіше спостерігаються класичні симптоми, такі як пекучий біль у ділянці грудей і багато з нас уже розуміють, що це загроза інфаркту.
❗️У жінки біль за грудиною може бути зовсім відсутньою, але турбує задишка, сильна втома, біль у горлі, щелепі, шиї, животі, які можуть супроводжуватися нудотою, блюванням, запамороченням.
❗️Не можна ігнорувати ці симптоми, особливо якщо вони виникають під час фізичного навантаження у жінок 50+.
Жінки мають більше шансів на розвиток серцево-судинних захворювань саме після менопаузи через зниження рівня гормону естрогену, який «захищає» жінку до настання цього періоду життя.
✳️ Естроген підвищує рівень холестерину ЛПВЩ (»хорошого») і знижує рівень холестерину ЛПНЩ («поганого»).
Після менопаузи жінки втрачають цей захист і часто мають вищий загальний холестерин, ніж чоловіки, а саме тому сердево -судинні захворювання наздоганяють жінку саме в цей період.
Усвідомлення цих відмінностей не тільки для нас, лікарів, але й для самої жінки та її оточення, є ключем до попередження та лікування захворювань серця та судин.
❤️ Турбота про здоров’я жінки — це не лише лікування хвороб.
Основне -це ПРОФІЛАКТИКА!
🏊‍♀️регулярна фізична активність,
🏋️‍♀️силові вправи після 50 років (про це є у мене окремий допис)
🥚🍗🍤достатня кількість білка, кальцію та вітаміну D
❗️КОНТРОЛЬ ВАГИ ТІЛА
🍀контроль артеріального тиску, холестерину та глюкози,
🌙повноцінний сон і зменшення хронічного стресу.
Жінка часто піклується про всіх навколо себе. (україночки -це 100%).
Але сьогодні варто нагадати, що турбота про себе — це не егоїзм, а необхідність.

А чоловіків сьогодні прошу спитати свою маму, дружину, кохану жінку, сестру, доньку:
«А чи мала ти, моя люба, в цьому році Check up, адже вже травень закінчується?!»

Всіх жінок обіймаю, будьте здорові мої хороші!
З Міжнародним днем захисту здоров’я жінок! 💐🌼🪻🌷🌸🌺🌻

Діліться цією інформацією, якщо вважаєте корисною, мій Телеграм:
https://t.me/+m9vt9gZa2VAwZDli

LELÉKA Так болісно читати негативні, а іноді зовсім брудні коментарі з приводу , як кажуть злі люди( а це наші співвітчи...
17/05/2026

LELÉKA
Так болісно читати негативні, а іноді зовсім брудні коментарі з приводу , як кажуть злі люди( а це наші співвітчизники!) поразки нашої Пташки.
А я впевнена, це не поразка!
LELÉKA дала набагато більше, ніж перемогу в шоу.
Справжнє мистецтво не завжди перемагає у конкурсах.
Я памʼятаю, як на чудове виконання відомої української пісні на шоу «Голос країни» Вадимом Яценко ( тепер це вже на весь світ відомий хор «Гомін») не повернувся жоден із «суддів» і він відразу був вимушений покинути те шоу.
І де скажіть будь-ласка зараз той Потап та інші «судді» того шоу і скільки грошей по всьому світу для ЗСУ збирає хор «Гомін» на своїх концертах?!

LELÉKA яскраво нагадала світу про Україну, про біль, тугу і страждання нашого народу.
Вона подарувала надію, впевненість у собі і віру в себе багатьом українцям ( в першу чергу нам, українкам), яких війна спонукала покинути Батьківщину.
Дівчина нагадала і нам і світові, що ми не біженки, не жертви, не секс-іграшки, а жінки мирної, красивої, автентичної, талановитої, благородної країни.

Пісня нашої Пташки не розважає, вона не намагається подобатись, будь-якою ціною раптово з перших хвилин підняти дофамін у глядачів.
Це пісня , після якої вже не хочеться дивитися веселі, динамічні, гомінливі виступи, хоча і деякі цікаві.
Є потреба побути в тиші, згадати, витерти сльози, помріяти…

Коли я вперше побачила цей виступ у півфіналі, то вже тоді зʼявилося відчуття, що перемоги не буде, бо вже трохи розумію менталітет жителів Західної Европи.
Більшість з них не зрозуміють те послання, яке вкладене в цю пісню.
Коли я просила своїх французьких друзів голосувати за нашу Вікторію, то вони запитували:
-А про що саме ця пісня?
Я пояснювала і вже тоді бачила порозуміння, співчуття, сльози в їх очах.
І впевнена, що вони проголосували, але вже після пояснень…

🙏 Прошу всіх тих співвітчизників, які написали відверто злі коментарі, видаліть їх, будь-ласка, не обрізайте крила нашій Пташці.
Доля у неї нелегка, а волонтерська діяльність вражає.
Не впевнена, що пані Вікторія прочитає мій коментар, але щиро бажаю:
«Лети наша дорога Пташка, попереду у тебе ще багато перемог і нагород у конкурсах і фестивалях!
Успіхів і удачі у всьому!
Дякую і міцно обіймаю!
🩵💛🩵💛🩵💛🩵💛🩵💛🩵🩵💛

Свято Хліба у Франції.Fête du Pain 🥖🥐🍞.У Франції до хліба відносяться з великою пошаною, як і у нас, в Україні.Я впевнен...
08/05/2026

Свято Хліба у Франції.
Fête du Pain 🥖🥐🍞.

У Франції до хліба відносяться з великою пошаною, як і у нас, в Україні.
Я впевнена, що у французів також є прислів’я, подібне нашому:
«Хліб -всьому голова!».
Треба якось запитати.
Ось тому і святкують 30 -й рік поспіль Fête du Pain.
На протязі десяти днів у самому відомому місці Парижу біля Notre -Dame de Paris «змайстровані» пекарні, де не тільки випікають хліб та інші хлібобулочні вироби, а ще й вчать, як це робити і популяризують професію пекаря.
У Франції не має такого переляку 🙀 від глютену, як це в Америці, де майже половина американців хотіли б вживати виключно безглютенову випічку, якби вона коштувала дешевше (зараз в 2-2,5 рази дорожче).
А французи залюбки смакують на сніданок свіженький традиційний багет та ще з вершковим маслом і частенько з конфітюром😻.
Доречі кількість людей з ожирінням та зайвою вагою у Франції втричі менша, ніж у Америці.

Звідки ж взявся той відомий на весь світ французький багет🥖?
Наприкінці XIX - на початку XX століття у Франції випікали здебільшого круглий великого розміру хліб, який потребував для цього багато часу.
Пекарі (boulanger) працювали у дуже важких умовах.
Часто вони починали роботу о 23:00–00:00, працювали всю ніч, спали по 3–4 години.
Особливо страждали молоді учні (apprentis boulangers), які фактично жили при пекарнях.

Зміни прийшли після Першої світової війни, у якій загинув кожний десятий дорослий француз.
Країна мала демографічну кризу, нестачу чоловіків, величезну кількість інвалідів війни, психологічну травму цілого покоління.
Це сильно вплинуло і на французьке суспільство, і на культуру, і навіть на повсякденне життя.
Саме тоді у країну прийшли пацифізм, страх нової війни, соціальні реформи, увага до прав працівників.
Почався рух за права працівників, обмеження нічної праці, 8-годинний робочий день.

Для пекарень ухвалили правила, які забороняли починати випікання хліба занадто рано вночі.
❗️ У Парижі фактично не дозволяли працювати до 4 ранку.
А великого розміру традиційні буханки хліба готувалися і випікалися довго.
🥖Багет випікався швидше, був легшим, дозволяв встигнути до ранкового сніданку.
Тому саме у 1920-х роках багет почав масово витісняти великі сільські хлібини у містах.
Для Франції у той час це був не просто «харчовий» закон, а частина великої зміни суспільства після війни: більше уваги до людської праці, менше експлуатації, кращі умови життя робітників.
Тобто французький багет частково став символом не лише гастрономії, а й соціальних реформ XX століття.

Чому він називається une baguette?
Назва описує форму хліба, бо перекладається «паличка».
Дуже швидко багет став щоденним французським хлібом і одним із головних гастрономічних символів Франції поряд з сиром і круасаном 🇫🇷🥖🥐🧀.
У Франціі зараз більше 30 тисяч пекарень (boulangeries), де щодня виробляють понад 16 мільйонів багетів.
І це не просто магазин, де купують щодня свіжий багет.
Це місце є центром життя кварталу, коротких розмов і ввічливих привітань, майже соціальний клуб.

У 2022 році французький багет внесли до списку нематеріальної спадщини ЮНЕСКО.
Символічно, що наш БОРЩ (Культура приготування українського борщу) також був внесений до списку нематеріальної спадщини ЮНЕСКО також у 2022 році.
Наш борщ з французьким багетом -то вже смакота!

А якже глютен?
Я вже писала про нього раніше і щоб вас не втомлювати , потворю про глютен наступного разу.
А зараз тут під час свята я купила багет і вже майже половину з’їла🙈!
Як же його не зʼісти, якщо він такий свіженький, пахучий, хрусткий.
Я багато разів повторювала, що не має забороненої їжі, якщо тільки ви дійсно не маєте медичних протипоказів (целіакія, алергія та інші).
❗️А ось калорії добового раціону обовʼязково потрібно рахувати.
З’їла половину багету, а це 125 г, то вже треба зменшити десь на 300 ккал сьогоднішній харчовий раціон.
Але ж задоволення ніхто не відміняв!

Всіх обіймаю, дорогі мої друзі, тихих мирних вихідних днів!

🫜Весна починає радувати нас натуральними сезонними овочами і  однією із перших до нас завітала пані РЕДИСКА, яку ми інко...
13/04/2026

🫜Весна починає радувати нас натуральними сезонними овочами і однією із перших до нас завітала пані РЕДИСКА, яку ми інколи не до оцінюємо і яка має має багато корисних властивостей, невибаглива у вирощуванні і дешева, якщо купувати.

Гірчичне масло, яке має в своєму складі редиска, додає їй гіркуватий гострий смак і збуджує апетит.
🟢 Коренеплоди редиски містять майже всю групу вітамінів В: В1, В2, В5, В6, В9(фолієва кислота), вітамін С, а також важливі мінерали : калій, кальцій, магній, залізо, фосфор, багато корисної клітковини.

🔶І не потрібно ігнорувати бадилля редиски, в даному випадку можна навіть посперечатися, що корисніше бадилля чи коренеплоди.
🟢 Як і вся листова зелень, бадилля редиски, якщо воно звичайно свіже, пружне і не встигло зав'янути, містить хлорофіл, фолієву кислоту (вітамін В9), вітамін К, каротиноїди (бета-каротин і лютеїн), кальцій, важливий мінерал для опорно-рухового апарату і клітковину.
На смак нагадує магнольд.
Шукала у Pubmed щось цікаве про редиску і ось знайшла дослідження, яке правда було проведене на 🐭мишах,але ж завжди у дослідженнях спочатку задіяні якісь маленькі тваринки, а вже потім при позитивному результаті включають в дослідження і людей.
І ми повинні бути вдячні цим маленьким страждальцям🙏.

Коли я навчалась в медичному інституті, то на кафедрі фізіології був невеликий пам’ятник ЖАБІ, бо стільки ж їх постраждало від рук студентів 🙈, коли ми вивчали роботу нервової системи, рефлекси і т.д.
Мабуть саме тому їжа, приготована з них, яку я бачу іноді в меню, для мене повністю під забороною 🙊( моєю власною),
Так ось, вибачте відволіклась!
У цьому дослідженні додавання природних антоцидів з червоної редиски 🫜полегшувало перебіг хронічної хвороби нирок у мишей з ожирінням за рахунок покращення сигналізації NRF 2.
🟢 NRF2 — це центральний регулятор клітинного антиоксидантного захисту, який контролює реакцію на оксидативний стрес, активує системи детоксикації, має ключове значення в старінні, кардіології та метаболічних захворюваннях
Я впевнена, що ще не всі позитивні властивості редиски вивчені, але вже ті знання, які ми маємо сьогодні можуть рекомендувати включення її в наш раціон.

Піду готувати простий салат з редиски, листової зелені( бадилля з редиски також додам), яйця та цибулі, заправлений оливковою олією або грецьким йогуртом.
Швидко, смачно і корисно!
🫜🥬🥚🧅🥛
Як завжди попередження:
❗️Не варто вживати редиску при гастриті та виразці шлунку у стадії загострення, а також з обережністю при подагрі.

Будьте здорові, дорогі мої друзі, бережіть себе!
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/39549542/
Всіх обіймаю!
Мій Телеграм:
https://t.me/+m9vt9gZa2VAwZDli

Сьогодні Всесвітній день здоровʼя.🟢 Здоров’я-це можливість повноцінно брати участь у житті суспільства, працювати та спі...
07/04/2026

Сьогодні Всесвітній день здоровʼя.

🟢 Здоров’я-це можливість повноцінно брати участь у житті суспільства, працювати та спілкуватися.
🟢 Це запас міцності органів та систем організму справлятися з підвищеними фізичними та незвичайними психологічними навантаженнями.
🟢 Це вміння організму пристосовуватись до змін клімату, екології та життєвих обставин.
🟢 Це ресурс, який визначає якість життя та можливість реалізувати свій потенціал.
💪Але здоров'я вимагає і вольових зусиль, дисципліни в організації харчування та фізичного навантаження, відмови від шкідливих звичок.
🟢Це особиста відповідальність людини перед собою та своїми близькими.

❗️Тому прошу всіх, хто в цьому році ще не зробив обстеження, то знайдіть час і зробіть це.
Сімейний лікар, втомлений від непомірних навантажень, можливо і запропонує вам зробити обстеження, але подбайте,будь-ласка, про себе і самі🙏🙏🙏.
✅ Один раз на рік Check up для людей, які вважають себе здоровими включає:
⠀🔸Загальний аналіз крові з формулою. Для жінок дітородного віку + феритин ( свідчить про запас заліза в організмі) для своєчасної діагностики анемії, яка може з'явитися у зв'язку із рясними щомісячними втратами крові.
⠀🔸Загальний аналіз сечі.
Купуємо стерильну баночку в аптеці, вранці відразу після пробудження проводимо туалет статевих органів та збираємо середню порцію сечі.
Доставка до лабораторії не пізніше 2-х годин після збору.
⠀🔸Глюкоза крові (4.56-6.38).
Підвищений рівень допоможе виявити цукровий діабет, переддіабет.
Для хворих з цукровим діабетом – Глікований гемоглобін (A1c) – специфічна сполука гемоглобіну еритроцитів з глюкозою, концентрація якого відображає середній вміст глюкози в крові за останні три місяці.
⠀🔸Сечова кислота, навіть якщо у вас немає симптомів подагри.
Безсимптомна гіперурикемія (підвищений рівень сечової кислоти) -є незалежним фактором ризику не лише подагри, утворення каменів у нирках, а й серцево-судинних захворювань.
⠀🔸Ліпідний комплекс.
Визначення лише рівня холестерину не дає повної картини про ліпідний обмін в організмі.
Потрібні також тригліцериди, ліпопротеїди високої та низької щільності («хороший» та «поганий» холестерин), коефіцієнт атерогенності.
🔸Про роботу печінки своєчасно «повідомлять» АСТ, АЛТ, ГГТП, лужна фосфатаза, а про роботу нирок -
🔸Креатинін.
🔸ТТГ - тіреотропний гормон.
Це не гормон щитовидної залози, але з висоти головного мозку він прискіпливо спостерігає за її станом і своєчасно повідомляє про підвищену чи знижену функцію щитоподібної залози.
🔸Вітамін Д (25ОНД3)
Багато списів переломлено в дискусіях про необхідність контролювати цей вітамін. Але я завжди рекомендую перевірити його, тому що дефіцит вітаміну Д має багато негативних наслідків для здоров’я.
🔶Рентгенологічне обстеження органів грудної клітини
💖 Для жінок-візит до гінеколога.
Жінкам 50+ ❗️ОБОВʼЯЗКОВО мамографія один раз на два роки.
А вже для людей, які мають хронічні захворювання обговорити обʼєм необхідних обстежень потрібно зі своїм лікарем.
Подбайте про себе, дорогі мої друзі, всіх обіймаю і будьте здорові!

PS: фото 2022 року до…
Пам’ять не відпускає ті безтурботні і
щасливі часи.

UPFДоброго дня, шановні друзі!Я вже знайомила вас з новими американськими рекомендаціями з харчування, які були опубліко...
01/04/2026

UPF
Доброго дня, шановні друзі!
Я вже знайомила вас з новими американськими рекомендаціями з харчування, які були опубліковані у січні цього року:

🟢 DIETARY GUIDELINES FOR AMERICANS 2026 -2030🟢

Тоді я розповідала детальніше про роль білків у харчуванні людини і збільшення їх споживання .
А сьогодні дозвольте розповісти вам про ультра -перероблені продукти, які вперше стали темою жорсткої критики в цих рекомендаціях (надалі в тексті я буду називати їх за американською абревіатурою -UPF) .
🔴 Саме UPF «звинувачуються» у зростанні хронічних захворювань генетично не обумовлених:
серцево -судинних, цукрового діабету 2-го типу, деяких видів раку.
Більше 70% американців на сьогодні мають ожиріння або зайву вагу.
Сама сумна статистика -кожний третій американський підліток у віці 12 -17 років мають переддіабет.
І майже 60% у харчовому раціоні американців UPF🙈!
Головне послання цих рекомендацій:
«EAT REAL FOOD»
Тобто їжте справжню їжу!
🥩🥚🥬🥕🥒🍅🫛🫐🍏🍓

UPF за класифікацією NOVA (наукова класифікація харчових продуктів за ступенем їх промислової обробки ) -це промислові харчові продукти, які містять пʼять або і значно більшу кількість інгредієнтів, які зазвичай НЕ ВИКОРИСТОВУЮТЬСЯ в кулінарних приготуваннях, та добавки, метою яких є імітація сенсорних якостей продуктів або маскування небажаних сенсорних якостей кінцевого продукту: транс жири, рафіновані вуглеводи, харчові добавки, ароматизатори,барвники, емульгатори, підсилювачі смаку.
🙀Тобто в якомусь продукті зовсім не має грибів, але він смачно пахне саме грибами.

🔴 Фаст-фуд, чіпси, фабричні десерти, солодкі сніданкові пластівці, солодкі газовані напої, ковбасні вироби масового виробництва.
Ми всі з вами добре знаємо ці продукти і звичайно величезна спокуса після важкого робочого дня забігти в супермаркет, купити заморожену піцу, покласти в мікрохвильову піч і мати за декілька хвилин вечерю, але…

❗️Структура UPF створюється таким чином, щоб стимулювати швидке споживання і переїдання, а це значно збільшує калорійність добового раціону.
Все таке м’якеньке, ріденьке, не треба довго пережовувати, тому що мало клітковини і їжа не затримується в шлунку, відбувається швидке його спорожнення і як результат -переїдання і надлишок калорій.
✅ Комбінація жир + цукор + сіль також сприяють погіршенню роботи системи гормональної регуляції апетиту, знижується чутливость до лептину, відбувається порушення сигналів ситості в гіпоталамусі.
✅ Надмірна солодкість стимулює дофамінергічні центри винагороди, що сприяє формуванню харчової залежності.
✅ Проблема сучасного харчування -це не тільки збільшення калорійності добового раціону, а ще й негативний вплив на організм людини, який має саме ступінь обробки продуктів, що спричиняє:
🔴Хронічне системне запалення
🔴Дисбіоз кишкової мікробіоти
Емульгатори, підсолоджувачі та дефіцит клітковини змінюють склад мікробіоти, знижують синтез коротколанцюгових жирних кислот і порушують мікробіом-імунну взаємодію.
🔴Порушення кишкового бар’єра
🔴Інсулінорезистентність
Високий глікемічний індекс і надлишок доданих цукрів спричиняють хронічну гіперінсулінемію, що веде до метаболічного синдрому та діабету 2 типу.
🔴Про нейроендокринні порушення апетиту я написала вище.

Що робити?
🟢Зменшення ультра-перероблених продуктів у раціоні та перехід до мінімально обробленої їжі є одним із найпотужніших інструментів профілактики метаболічних захворювань.
Так написано в американських рекомендаціях і там більше ніж на 400 сторінках розписано, як це можна зробити.
Сподіваюсь, що незабаром ми матимемо і наші вітчизняні рекомендації, а поки що закликаю вас готувати їжу найбільш безпечними методами :
🫜Без додавання цукру або з обмеженим вмістом рафінованих вуглеводів, крохмалів та хімічних добавок.
🧅 Замініти методи приготування у фритюрі , надмірне смаження на запікання, гриль, тушкування, приготування у воку.
🧄 За бажанням, використовувати сіль, спеції та приправи.
Чим простіше, тим швидше і корисніше!
А я зараз запекла на вечерю в духовці стручкову квасолю, батат, додам ще квашеної капусти і…
Voilà!
За 30 хвилин вечеря готова.
Великодній піст і багато хто з нас стає веганами на цей період.
Якщо ні, то додайте до улюблених запечених овочів рибу чи пісне м’ясо.
Будьте здорові, дорогі мої друзі, бережіть себе!
Всіх обіймаю!
Діліться цією інформацією, якщо вважаєте корисною.

Мій Телеграм:
https://t.me/+m9vt9gZa2VAwZDli

Adresse

Fontainebleau

Site Web

Notifications

Soyez le premier à savoir et laissez-nous vous envoyer un courriel lorsque Cardiologist_Tsygankova publie des nouvelles et des promotions. Votre adresse e-mail ne sera pas utilisée à d'autres fins, et vous pouvez vous désabonner à tout moment.

Contacter L'entreprise

Envoyer un message à Cardiologist_Tsygankova:

Partager