20/06/2026
Спека
Завжди чекаємо на тепло🌞☀️🔥…
Але спека додає клопоту, бо пред'являє до організму особливі вимоги.
В жарку погоду організму потрібно більше рідини через поєднання деяких фізіологічних та зовнішніх факторів.
Влітку маємо збільшення потовиділення.
✳️ У спеку тіло охолоджується, виділяючи піт.
Разом з ним втрачається не лише вода, а й солі (натрій, калій, магній), що потребує їх своєчасного поповнення, бо саме з ними повязана робота всіх органів і систем організму.
❗️Навіть якщо ви не помічаєте, що спітніли, у спеку вода інтенсивно випаровується через шкіру та при диханні і цей процес посилюється, якщо повітря сухе.
Влітку ми частіше буваємо на вулиці, просто гуляємо чи займаємося спортом, працюємо в саду чи на городі і це також посилює втрату рідини.
Тому так важливо пити більше рідини, ніж в холодну пору року, бо її нестача знижує ефективність терморегуляції і може призвести до перегріву і навіть стати причиною теплового удару❗️.
💦
Вода бере участь у всіх біохімічних реакціях організму, включаючи роботу серця, мозку, нирок та травлення.
Влітку обмінні процеси протікають трохи швидше, а отже, і потреба у рідині вища.
Скільки ж потрібно пити рідини людині?
Колись давно і я писала, що 30 мл на 1 кг ваги людини, але це не так.
Все індивідуально.
🍉🥒🍅🥬🍒Якщо ви їсте достатньо овочів і фруктів, то не має потреби пити забагато води, бо ж вміст води в більшості фруктів і овочів 90% і навіть більше.
А ще хтось їсть супи чи борщ, п’є молоко і це також рідина.
Орієнтуйтеся на колір сечі:🟡🟠⚪️
— Світло-солом'яний колір — ви п’єте достатньо рідини.
— Темний колір - ознака зневоднення і треба збільшити.
— Прозора сеча, як колір води, п'єте занадто багато.
❗️І це також не добре, може призвести до гіпонатріємії (небезпечного зменшення натрію в крові) і зниження артеріального тиску.
💧Пийте регулярно на протязі дня, невеликими порціями, не чекайте такої спраги, що можна випити півлітра і більше відразу🙀.
Ваші нирки не готові для цього.
Прислухайтеся до сигналів свого організму.
Якщо через одну -дві години після прийому нормальної кількості і якості їжі, ви знову хочете їсти, то спочатку випийте стакан води і якщо це втамувало ваш голод, то насправді ви і хотіли пити, а не їсти😻.
❗️Не пийте дуже холодне.
Напої з льодом можуть викликати спазм в органах шлунково-кишкового тракту: від сфінктера Одді до кишечника і, як наслідок, болі та інші неприємні відчуття.
А горло? Воно вам треба? Потім під час відпустки чи відпочинку у вихідний лікуватися!
Крім того, щоб нагріти холодну рідину, а потім її засвоїти, організму необхідно витратити значну кількість енергії.
А ви саме вирішили гарненько поплавати чи покорити вершину Говерли, а сил зовсім не має.
Оптимальна температура напою: 15-20 °C.
А що краще пити? А якщо ви, як і я, відноситеся до категорії тих людей, які не дуже люблять пити воду🙈?
І про це поговоримо наступного разу.
Будьте здорові, дорогі мої друзі, мирних, спокійних вихідних вам!
Діліться цією інформацією, якщо вважаєте корисною.
Мій Телеграм:
https://t.me/+m9vt9gZa2VAwZDli