26/10/2022
Itt van az ősz, itt van újra... 🍁🍂
Virágba szinesednek a levelek, hűvösödik az idő, álomra készül a természet... De❗Még egy kis bőséggel ajándékoz🎁 meg minket előtte.😊
Nem mindenki szeret túrázni, bár igazán varázslatos dolog. 😊
Rengeteg gyógynövény van a talpunk alatt - ha nem az aszfalton közlekedünk -, csak le kell hajolni érte.. Közülük jó néhány a házi patikánk csodaszere.
S most ősszel, mikor a levelek borulnak virágzó pompába, igazi feltöltődés egy kis túra. 🏞️ Lélekemelő az őszi színek pompázata🍂🍁
Utunk során szedhetünk piros csipkebogyót, mely igazán hasznos az elkövetkező hónapokban, hiszen a megfázásos, influenzás időszak átvészeléséhez nélkülözhetetlen.
✅Gazdag C vitamin forrás
✅Gyulladáscsökkentő
✅Segít a szív- és érrendszeri megbetegedésen
A gyümölcshúst a kiázás után akár meg is ehetjük..
Mivel szép őszi idő van, sok helyen még pitypangot is szedhetünk. Bár virág nincs annyi, hogy mézet készítsünk, de tisztító teánkba még juthat belőle. Zsenge leveleit pedig salátákba is bekeverhetjük.
✅Segíti a bélrendszer működését
✅Szabályozza a májműködést
✅Fokozza az epetermelést
Ilyenkor még utolsó virágait bontogatják a fekete nadálytő hajtásai, melynek gyökeréből tinktúrát készíthetünk. Felhasználhatjuk:
✅Zúzodásokra, ficamra
✅Csonttörések gyógyulásához
✅Ínhüvelygyulladásra
Pirosan mosoyognak ránk a tündéri galagonyafák termései, mely
✅Vérnyomáscsökkentő
✅Remek szívnyugtató
✅Agyi értágító hatású
Ha tüskés ágakba akadunk, valószínűleg erdei szeder bokorra bukkantunk az erdő szélén, cserjés mélyén. Még van szedhető levele, melynek forrázata ízületi bántalmakra, cukorbetegségre is hatásos. Termése finom csemege a túrázók számára, de ha kellő mennyiségre bukkantunk, akkor finom szörpöt, lekvárt is készíthetünk belőle, hosszú, sötét estéken, mikor már csak emlékeinkben villan fel, ahogy az erdei ösvényeket átszőtték a hallgatag pókok🕷️... Vagy ahogyan a galagonya bogyói pirosan fürdött a napon... ahogy az erdő aranyló bíborba öltözött...mikor a Nap🌞 közel száll az erdő fölé🌳, az ősz fanyar illata ül meg az avaron...
Ilyen a télbe tartó magyar ősz... 🍁🍂
Aki mindezt a varázslatot nem szeretné látni, vagy nem szeretne bajlódni a gyógynövények szedésével, feldolgozásával, betérhetnek hozzám a Natura Árudába, s megvásárolhatják filteres vagy szálas változatban.
Nyitva: hétfő-péntek 8-16.30
Minden betévedőt szeretettel várok🤗