TestSzobrászat - PAKS

TestSzobrászat - PAKS Dr. Ida P. Rolf által megalkotott Strukturális Integráció módszere, melyet Thomas Myers fejlesztett tovább és Pegán Attila hozott el Magyarországra.

Köszönöm a lehetőséget és Sólya Emmának a kiváló kérdéseket!
06/06/2026

Köszönöm a lehetőséget és Sólya Emmának a kiváló kérdéseket!

🗞️Megjelent a Paksi Hírnök legújabb száma!

🗞️Keresd az üzletekben, közintézményekben és a kihelyezett újságtartókban!😊

3 és fél év nagy idő: a Testszobrászatban ennyi szükséges ahhoz, hogy valaki - nemzetközileg is elismert - struktutális ...
28/04/2026

3 és fél év nagy idő: a Testszobrászatban ennyi szükséges ahhoz, hogy valaki - nemzetközileg is elismert - struktutális integrátor legyen. Köszönet az iskola alapítójának Pegán Attilának, hogy megalkotta ezt a fantasztikus lehetőséget, és a többi tanárnak - Hornyák István, Verrasztó Gyula, Kozma Nikolett, Péterfi Kata, Jámbor Zoltán, Nagyházi Júlia, Taskó István, Dezső Ákos, Farkass Lilla - a rengeteg türelemért ebben a folyamatban, tanulótársaimnak pedig külön is hálás vagyok, hogy megértésükkel segítettek ezen az úton…

22/04/2026
Egészségügy⚕️: Nem, ez a poszt sem fog politikáról 🇭🇺 szólni, annak ellenére sem, hogy közéleti szereplők megszólalásai ...
25/03/2026

Egészségügy⚕️: Nem, ez a poszt sem fog politikáról 🇭🇺 szólni, annak ellenére sem, hogy közéleti szereplők megszólalásai ihlették. Szól viszont az egyéni felelősségről, illetve annak hiányáról, a “betegség-ügyet” 🧑‍🦽 érintően.

Az egészségügyi rendszer👩‍⚕️ nyilvánvalóan egy olyan a terület, ahol szinte végtelen a muníció a kritikák megfogalmazására, hiszen a rendszer valóban ezer sebből vérzik. Amikor azonban sokadjára hallok, olvasok 📰megrázó és elborzasztó kórházi 🏥 eseteket, akkor felmerül bennem a kérdés, hogy a megszólaló újságíró, politikus, elemző, stb. vajon mikor fog akárcsak említést is tenni arról, hogy: Hogyan is állunk önmagunk testi, lelki és szellemi egészségünkért érzett felelősségben, mennyire tartjuk fontosnak ezen a területen a megelőzést? Sajnos azt tapasztalom, hogy ezek a kérdések ilyenkor rendre nem vetődnek fel, ezért írok egészségügy helyett “betegség-ügy”-ről. Természetesen nem népszerű álláspont az olvasó-hallgató nyilvánvaló felelősségét felvetni az adott témában. Véleményem szerint azonban nem lehet úgy a rendszerről beszélni, hogy magáról az egyénről és annak önmagért vállalt felelősségéről ilyenkor nem esik szó. Ellenkező esetben olyan társadalmat építünk, ahol a bennük élők tudatossága olyan, mint azé az autó 🚘 tulajdonosé, aki addig hajtja a verdát - mindenféle ciklikus karbantartást nélkülözve - amíg a csövön kifér és csak akkor viszi a szerelőhöz 👨‍🔧, amikor azt már csak tréleren lehet: “- Itt van, csinálj vele valamit, csak guruljon és engedjék át a műszakin!” Oké, de felvetődik a kérdés az előbbiek alapján, hogy mit csinált az illető önmagával az elmúlt 20-30-40… évben?🙄

Nem helyreállítani⚒️, hanem megelőzni: erről szól a prehabilitáció. Tegyünk önmagunkért🤸, figyeljünk a belülről érkező jelzésekre🧘, mert egy pártatlanul intelligens, adaptálódni⚖️ képes rendszert kaptunk, bánjuk vele felelősen!

(A képen Peter Jansen szobrász Human motions szobor-ciklusának 3 eleme látható. Forrás: Pinterest.)

“Aki nem tudja tanítja”, vagy esetleg mélyebben meg szeretné érteni az adott témát? 🙇 Mindenesetre köszönöm a lehetősége...
10/02/2026

“Aki nem tudja tanítja”, vagy esetleg mélyebben meg szeretné érteni az adott témát? 🙇 Mindenesetre köszönöm a lehetőséget 🤝 a Szekszárdi Négy Évszak Waldorf Általános Iskola 8. osztályos tanítójának 👩‍🏫, Appl Zsuzsának és a nyitottságot a diákoknak👩‍🎓👨‍🎓. Megismerkedtünk az emberi anatómiával egy másfajta szemszögből, a testtartás oldaláról (poszturális anatómia). Bepillantottunk a szakrális geometriába: a platóni szabályos testek, mint a természetes szerveződések mögött felsejlő struktúrák🌲🌱🌸 különleges világába. Tisztáztunk néhány olyan fogalmat, mint a tenszegritás, reziliencia, valamint hogy mitől is lehet holisztikus egy rendszer🤔. Az elmélet mellett a nem newtoni folyadék természetének megtapasztalása persze azért elvitte a show-t😱…

Az emberi medence: mennyi-mennyi tabu, elfojtott trauma és feszültség színtere?!🙈🙉🙊 Ugyanakkor mennyi lehetőség is a vál...
20/01/2026

Az emberi medence: mennyi-mennyi tabu, elfojtott trauma és feszültség színtere?!🙈🙉🙊 Ugyanakkor mennyi lehetőség is a változásra, amennyiben ki tud épülni a kezelő és a kezelt közötti biztonságos tér az oldódásra és az elengedésre!?!🤔 Úgy gondolom sokunknak van ezzel a területtel dolga. Ezúton is köszönöm a lehetőséget Bori Anitának, hogy részt vehettem workshop-ján az elmúlt hétvégén! 🙏 (A képeken egy női medence modellje látható.)

22/12/2025

A milliméterek, szögek, hajlatok és struktúrák világában úgy érzem, hogy hajlamosak vagyunk olykor-olykor elfeledkezni a láthatatlanul belül zajló folyamatokról, pedig a belső megélések fontosságát nem lehet eleget hangsúlyozni, ezért folytatnám az előző bejegyzés témáját, más vendégeim hasonló tapasztalataival:

“…nem kell ropogtatnom a gerincemet napi 2-3-szor, nem merevednek le a hátizmaim…” - L.

“…állandóan fájt a térdem és nem tudtam terhelni a lábamat. A 3 +12 kezelés alatt, elmúlt a térd fájdalom.” - S.

“… bár a kezelések véget értek, a hatása búvópatakként halad bennem és olykor a felszínre tör...újra megmozdulnak olyan izmaim amik már jó ideje nem…” - M.

“… jóval testtudatosabb lettem, és sokkal jobban érzem a testem jelzéseit, mint korábban…Attila mindig a legnagyobb tisztelettel és megértéssel fordult felém, professzionalitása kétségtelen.” - N.

Ezúton is köszönet a Vendégeknek az őszinte gondolatokért!

A Testszobrászat hatásai nem kizárólag külső, kívülről látható jegyekben mutatkoznak meg. A Vendég közvetlen tapasztalás...
06/12/2025

A Testszobrászat hatásai nem kizárólag külső, kívülről látható jegyekben mutatkoznak meg. A Vendég közvetlen tapasztalásai, vagy kezelést követő megélései legalább annyira fontosak.
Álljon itt most egy 3 alkalmas kezelés egy középkorú hölgy szemszögéből:
“Mivel hétköznapjaimat is igen aktívan töltöm, örömmel és kíváncsisággal fogadtam, hogy a kezelések alatt sem kell passzívnak lennem, sőt a közös munka elengedhetetlen része az aktív részvétel, együttműködés, figyelem.
A kezelések alatt folyamatos volt a kommunikáció közöttünk, hol szavakkal, hol szavak nélkül a testem válaszolt különböző reakciókkal, érzetekkel. Ahogy a testemmel való kapcsolat mélyült, feldolgozatlan érzelmek, emlékek kerültek a felszínre. Érzelmi hullámok hadát is megéltem időnként, ami hatalmas felismerésekhez vezetett. Igazán felszabadító érzés volt.
A kezelés sorozat kézzel fogható fizikai eredményeket is hozott (kiegyensúlyozott testtartás, szabadabb légzés, könnyebb mozgás, járás), melyek támogatják az egészséges táplálkozás és rendszeres sport általi életmódomat.
Számomra a testszobrászat: Egy különleges utazás az önismeret felé, amely rávilágított arra, hogy még jobban figyeljek a testem finom jelzéseire, érzeteire, hogy nap mint nap egyensúlyban tudjak maradni.
Hálás köszönet érte Attila!”

Cím

Paks
7030

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni TestSzobrászat - PAKS új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

Megosztás