Te tered, Te időd

Te tered, Te időd Várlak szeretettel Szántódon! Bejelentkezés: 70/2721616
Szabó Rita

Masszázs, nyirokmasszázs, cellulit és fogyasztó masszázs, Body Balance Pilates egyéni foglalkozások, vegán és gluténmentes étrend gyakorlati tanácsadás.

Szeretem időnként újra és újra átolvasni a régebben tanultakat. Ez azért még mindig meggyőz 😀🫘🫛           .huwww.tetered...
16/05/2026

Szeretem időnként újra és újra átolvasni a régebben tanultakat. Ez azért még mindig meggyőz 😀🫘🫛

.hu

www.tetered.hu

Újra és végre itt a tavasz! :) Indul a Kánaán: egymás után érnek a finomságok. Már el is indult az EPER!  Hurrá és még e...
10/05/2026

Újra és végre itt a tavasz! :) Indul a Kánaán: egymás után érnek a finomságok. Már el is indult az EPER! Hurrá és még egyszer hurrá! Imádom ezt az időszakot: csicseregnek a madarak, minden zöld és egyre színesebb. A növények napról-napra változnak, alig várom, hogy dúskáljunk abban a rengeteg friss zöldségben és gyümölcsben. A magokról nem is beszélve. :)

De kezdjük az eperrel. Miért jó? Miért fontos tápanyagunk?
Az első és talán sokszor a legfontosabb: csodás a színe, harapnivaló az illata. Fantasztikus, ahogyan abból a kis szerény fehér virágból átalakul roppanós finomsággá. És ami igazán szerencsés vele kapcsolatban, hogy még egészséges is:
- C-vitamin tartalma magas, ami ugye hozzájárul az immunrendszerünk egészségéhez, a bőrünk, hajunk szépségéhez;
- Antioxidáns tartalma fantasztikus, ami gyulladás-, szív- és érrendszeri betegségek és a koleszterinszint csökkentéséhez járul hozzá;
- javítja a memóriát, a koncentrációt;
- glikémiás indexe viszonylag alacsony, ami jó hír, ha figyelned kell a vércukorszintedre;
- rostokban gazdag, ami segíti az emésztést;
- gyümölcsök közt az alacsony kalóriatartalmúak közé tartozik, nagy része víz, ezért kevés kalória mellett is viszonylag sokat tudsz belőle enni;
- pont ezért akár édesség helyett, egészséges nassolnivaló is lehet.

Szóval, kertre, piacra fel, indul a friss, hazai epervadászat!

Szeretettel: Rita

Bejelentkezés: 70/2721616
www.tetered.hu

.hu

Fogadóórán ültem. “— A segítségedre lenne szükségem. Egyszerűen nem tudom, hogyan kezeljem Dorkát. Látom benne a tehetsé...
03/05/2026

Fogadóórán ültem.

“— A segítségedre lenne szükségem. Egyszerűen nem tudom, hogyan kezeljem Dorkát. Látom benne a tehetséget, de valahogy mégsem tudom belőle előhozni. Tanácstalan vagyok — mondta az osztályfőnöke.
— Figyelj! — válaszoltam. Dorka nekem nagyon nagy tanítóm. Megtanított a türelemre, a várakozásra, a bizalomra. Már egészen kiskorában rá kellett jöjjek, hogy nála mindenhez idő kell. Ő először elemez, figyel, rögzít, megél. Meg kellett tanulnom, hogy csendben kivárjam, amíg beérik. Viszont akkor csodák történtek. Úgyhogy szerintem ne tégy semmi mást, csak kísérd megértéssel, türelemmel, és eljön, amire vársz.
Néhány másodpercre csend lett, majd azt kérdezte:
—Akkor olyan, mint a zöld banán?
Hangosan felnevettem:
— Igen, tulajdonképpen olyan.”

Nos, azóta az én anyasági képletem így néz ki:

(Zöld banán = Türelem = Gyerek) x 2

Boldog Zöld Banán Napot kívánok minden Anyának!

Szeretettel: Rita

12/04/2026

Fülakupunktura, csontkovácsolás, masszázs

Sziasztok! Az első, április 8-i alkalom MEGTELT. 🙏 Köszönöm Mindenkinek a bizalmat, igyekszem minden órát élménnyé varáz...
02/04/2026

Sziasztok!

Az első, április 8-i alkalom MEGTELT. 🙏 Köszönöm Mindenkinek a bizalmat, igyekszem minden órát élménnyé varázsolni.

Ha mégis szeretnél a jövőben részt venni kiscsoportos Pilates foglalkozáson, mindenképpen jelezd felém egy üzenetben, mivel tervezem egy újabb csoport indítását. Amennyiben pontosak a részletek, jelezni fogom.

Áldott Ünnepeket Nektek!

Rita 🌷

Ez milyen szép! ❤️Megosztom, mert remélem, segít megérteni, hogy nem egy kezelendő hormonális betegség lettél, hanem egy...
25/03/2026

Ez milyen szép! ❤️

Megosztom, mert remélem, segít megérteni, hogy nem egy kezelendő hormonális betegség lettél, hanem egy még csodásabb lénnyé válsz. És talán nem csupán Te, hanem mindenki ilyen szemmel tekint Rád ezentúl a környezetedben, megértve azt, hogy egy változás gyönyörű is lehet. A kérdés az, hogyan akarod látni.

Rita 🌷

A menopauza ősi szemléletben nem biológiai állapot, hanem egy szakrális átkelés, amelyben a nő visszatér saját belső forrásához. A régi népek úgy tekintettek erre az időszakra, mint amikor a női életenergia iránya megváltozik: a kifelé áramló teremtő erő visszahúzódik, és a test helyett a tudat mélyebb rétegeiben kezd működni. A vérzés elcsendesedése annak jele volt, hogy a nő már nem a fizikai világot táplálja, hanem a láthatatlan világok kapuján lép át, ahol a bölcsesség, a látás és a belső tűz válik elsődlegessé.

A hagyományos kultúrák szerint a menopauza a női életciklus egyik legmagasabb pontja. A testben addig lefelé és kifelé áramló energia – amely a menstruációban és a gyermekvállalásban nyilvánult meg – most felfelé indul, a szív, a torok és a harmadik szem irányába. Ez a mozgás mély belső átalakulást hoz létre. A hőhullámok ebben a felfogásban nem zavarok, hanem annak jelei, hogy a tűz új helyet keres magának. Amikor az energia akadályokba ütközik – régi félelmekbe, elfojtott érzésekbe, kimondatlan igazságokba –, a testben szétterjed, és hő formájában mutatkozik meg. Amikor azonban utat talál, a hő tisztasággá, a tűz látássá, a belső tér pedig orákulummá válik.

A régi közösségekben a menopauza nem magányos folyamat volt. A nőt ilyenkor körbevették azok, akik már átléptek ezen a kapun. Gyógynövényekkel, énekkel, csenddel és jelenléttel kísérték, mert tudták, hogy a testben zajló változás valójában a lélek átrendeződése. A nő ilyenkor kezdett igazán látni: nem a szemével, hanem a belső fényével. A világ dolgai mögötti minták, igazságok és összefüggések váltak számára láthatóvá. Ezért tekintették az idősebb asszonyokat a közösség bölcseinek, akik nem a test erejével, hanem a tudat fényével vezettek.

A modern társadalmak számára a menopauza veszélyes volt, mert a posztmenopauzális nő már nem volt irányítható: nem élt mások elvárásai szerint, nem félt kimondani az igazat, és nem volt szüksége külső megerősítésre. Így vált a szent átmenet „hormonális zavarrá”, a bölcsesség „tünetté”, a beavatás pedig „betegséggé”. Mégis, a mai nők egyre inkább érzik, hogy valami ősi ébred bennük ebben az időszakban: a vágy a csendre, az igazságra, a tisztaságra, a régi szerepek elengedésére és a belső út felé fordulásra.

A menopauza a női tudatosság egyik legmélyebb átalakulása. Amikor a test felismeri, hogy a teremtés mostantól nem a méhben, hanem a tudatban történik, az egész rendszer új rendbe rendeződik. A belső tűz többé nem éget, hanem világít. A nő ekkor válik azzá, akinek mindig is készült: a tudatos tűzzé, amely mások útját is képes megvilágítani. A régi kultúrák ezért tisztelték a bölcs asszonyt, aki már nem a világ kedvéért él, hanem a világot látja át.

Ő itt Brodi, a mező orrszívója, kacsák parodisztikus “réme”, aki újra értelmet adott a reggeli ébredéseknek és “mosolyáv...
09/03/2026

Ő itt Brodi, a mező orrszívója, kacsák parodisztikus “réme”, aki újra értelmet adott a reggeli ébredéseknek és “mosolyával” átsegített bennünket egy nehéz időszakon. 🐶
Amikor eljössz hozzám, Ő fog fogadni az éppen aktuális kedvencjátékkal. (Kivéve ha alszik vagy nagyon sáros a reggeli séta után. 😃)
A kapuvám egy mosoly vagy/és simogatás.
Szóval, velem egy kezelés így indul.

Várunk szeretettel: Brodi és Rita

www.tetered.hu





02/03/2026

Ha én lennék az ördög, így tenném tönkre a világot
1965-ben egy amerikai rádióriporter elmondott egy szöveget, amit ha egyszer is hallasz, nem tudsz elfelejteni.
Elmondta, hogy ha ő lenne az örgöd, hogyan tenné tönkre a világot.
A nagy része annak, amit elmondott, már megvalósult.
Megírtam a SAJÁT MAI VERZIÓM. A végén leírom, hogy találod meg az eredetit is.
Olvasd el mindkettőt. Aztán nézz körül a világban.

HOGY TENNÉM TÖNKRE A VILÁGOT?

AZ ANYASÁGOT LEÉRTÉKELNÉM
Érzelmi távolsággal szétrombolnám a családokat.
Leértékelném azt, ha a nők az otthon melegén dolgoznak, ha szeretnek és jelen vannak. Bűntudatot keltenék bennük, ha épp nem pénzt keresnek.
Versengésre ítélném őket. És közben elvenném tőlük a legfontosabbat: a nyugodt idegrendszert és az időt, amivel egészséges lelkű gyermeket tudnának nevelni.

AZ APÁKÁT KIZSIGERELNÉM
Az apákat elfárasztanám. Túlóra. Presztízs. Bizonyítás. Még egy projekt. Még egy szint. Még egy autó. Hazamennének, de nem lennének jelen.
Nem kell válás. Elég az érzelmi távolság.

A GYEREKEKET ÖSSZEZAVARNÁM
Képernyőt adnék nekik korlátok nélkül. Az agyukat dopaminhoz szoktatnám. Gyors élményhez. Azonnali jutalomhoz. A mély figyelem unalmas lenne. Sérülten indulnának el a világba. Figyelemért rohannának. Elismerésért rohannának. Túlvállalnák magukat. Bűntudattal élő, szorongó generációt hoznék létre.
Rossz példaképeket állítanék nekik, olyanokat, akik hangosak, de nem mélyek. Gazdagok, de nem bölcsek.

A FÉLELMET SZOKÁSSÁ TENNÉM
Háborúkat indítanék, vagy folyamatosan lebegtetném a háború lehetőségét. Mindenki félne a háborútól. Félnének a betegségektől. Félnének a gazdasági összeomlástól. Félnének a jövőtől. Félnének kimondani, amit gondolnak. Félnének kiállni magukért. Állandóan ellenségeket kreálnék. Külső fenyegetést. Belső árulókat. Láthatatlan veszélyeket. Mert aki fél, az túlélni akar. És aki túlélő üzemmódban él, az önzőbbé válik. Nem hálában él. Nem jelenlétben él. Nem szeret mélyen. Nem fejlődik. Bezár.

MOBILT ADNÉK MINDENKINEK
Végtelen szórakozást. Végtelen görgetést. Végtelen ingert. A mobil lenne az egyik fő eszközöm. Értesítések. Scrolling. Végtelen videók. Azonnali jutalom. Ingerekkel árasztanám el az egész családot, hogy ne tudjanak mélyen kapcsolódni, hogy senki ne maradjon csendben elég ideig ahhoz, hogy meghallja a saját belső hangját.

LEGALIZÁLNÁM A FÜGGŐSÉGEKET
Elhitetném velük, hogy csak függőségeken keresztül tudják jól érezni magukat. Állandó meneküléssel. Droggal. Alkohollal. Munkával. Mobillal. Vásárlással. Fogyasztasztással. Az állandó feszültséget, amit a félelem, az aggódás, a túlhajszolt munka, a bűntudat okoz, csak a következő adag ingerrel tudnák csillapítani. Nem gyógyítanám meg a fájdalmukat. Csak elnyomnám. Egy pohár. Egy görgetés. Egy vásárlás. Egy új projekt. Egy új cél. És kezdődik elölről.

A PÉNZT TENNÉM AZ ÚJ VALLÁSSÁ
Az anyagi siker lenne az érték mércéje. A valódi tudást leértékelném. A bölcsességet kinevetném. A fegyelmet túlzásnak nevezném. A kitartást unalmasnak. Az érzelmeket gyengeségnek. A jelenlétet haszontalannak. Elhitetném velük, hogy csak akkor lehetnek boldogok, ha utaznak, vásárolnak, dolgoznak, rohannak. Az instant jutalom kultúráját építeném.

A HATÉKONYSÁG LENNE AZ ÚJ ÉRTÉK
A mesterséges intelligenciát a hatékonyság ígéretével adnám el. Gyorsabb leszel. Produktívabb leszel. Többet érsz majd. De az új hatékonyság csak újabb elvárásokat hozna. Az új sebesség csak újabb végtelen feladatokat és fáradtságot hozna. Az emberi kapcsolódást háttérbe tolnám. Az ember-gép kapcsolatot előtérbe emelném. Magányos, produktív egyéneket hoznék létre.

A FEJLŐDÉS FONTOSABB LENNE, MINT A TERMÉSZET
Az állandó ipari, technikai fejlődéssel, termeléssel az élővilágot kizsigerelném. A vizeket szennyezném. A földeket kimeríteném. Az erdőket eltüntetném. És mindezt fejlődésnek nevezném. Mert ha az emberek állandóan vásárolnak, állandóan dolgozniuk kell. Ha állandóan dolgoznak, nem érnek rá kérdezni.

A KÖVETŐ TÁBOR LENNE AZ ÚJ ERKÖLCS
Engedném a bűnt, a kis csalásokat, a kis lopásokat. Mert aki belül bűntudattal él, az nem tud tisztán kiállni magáért. Olyan vezetők emelkednének ki, akik félelemkeltésre építenek. Azt mondanák: "Majd mi megvédünk." Közben ők még jobban csalnának. még többet lopnának, még jobban hazudnának. És mivel mindenki ezt csinálná, ezért elnéznék a vezetőknek.
A vezetők megosztanák a társadalmat. Nem lennének közös értékek. Nem lenne közös alap.

“SZABAD” RABSZOLGÁKAT TEREMTENÉK
Egy olyan társadalmat teremtenék, ahol az emberek: félnek, fogyasztanak, dolgoznak, versenyeznek, függők, és közben azt hiszik, hogy szabadok. Dolgoznának azért, hogy egyszer boldogok legyenek. Dolgoznának azért, hogy egyszer biztonságban legyenek. Dolgoznának azért, hogy majd egyszer éljenek. De soha nem érnének oda.

EZT MIND MEGCSINÁLTATNÁM VELÜK
Nem kellene tönkretennem a világot. Az emberek tönkretennék maguk. Félelemből. Kényelemből. Függőségekből. Az állandó vásárlásban. Apró kompromisszumokban. Mert aki fél és függ, az nem szabad. És aki nem szabad, az könnyen vezethető.

MIT TESZ AKI SZABAD AKAR LENNI?
Paul Harvey 1965-ben már látta a veszélyt. 60 évvel később úgy néz ki, mintha valaki végrehajtotta volna a tervét. Fontos kimondani, hogy ezt mi választjuk. Napi szinten.
De van ellenszere. Az, hogy reggel lerakod a telefont, megöleledet a gyerekedet. Az, hogy este hazaérsz, és jelen vagy, nem csak fizikailag. Abban, hogy kiállsz magadért, kimondod, amit gondolsz. Abban, hogy nem állandóan vásárolsz, hanem csak a puszta létben megéled az örömöt. Abban, hogy nem félsz, hanem szeretsz. Abban, hogy gyakorlod az önismeretet. Mert aki magát ismeri, azt nem lehet programozni. Aki jelen van, azt nem lehet megvezetni. Aki szeret, az szabad.

Az “ördög” nem kívül él. Az ember árnyéka az, ami fél, ami menekül, ami kényelmet választ a tudatosság helyett. Dolgozz magadon, válj tudatossá, és hozzunk együtt változást a világba. Ez a rendszer csak addig működik, amíg tudattalanul mi magunk működtetjük.
Az eredeti Paul Harvey szöveget 1965-ből úgy találod meg, ha beírod a google-be, hogy Paul Harvery: If I were the devil. Olvasd el, tanulságos.

Aztán nézz körül a saját életedben. Mennyit ismersz fel belőle? Írd meg kommentben, egy szóban vagy hosszan, ahogy jön. És ha ismerős volt valami ebből, oszd meg, mert ez az üzenet mindenkinek szól, akinek van mit veszítenie.

MIÉRT ÍROM EZEKET A POSZTOKAT?
Küldetésem, hogy minél többen váljunk önazonosan önmagunk legjobb verziójává, és hogy együtt teremtsünk egy jobb világot! Ha támogatod a víziót, akkor kövess be, és dolgozz te is magadon.

Kiss Gergely
Férj - Apa - Férfi

Céklanap! 😍🫜Miért? 🫜 finom 😍🫜 az egyik legfontosabb növényi vasforrásunk, aminek a felszívódását a benne lévő C-vitamin ...
23/02/2026

Céklanap! 😍🫜

Miért?

🫜 finom 😍
🫜 az egyik legfontosabb növényi vasforrásunk, aminek a felszívódását a benne lévő C-vitamin segíti
🫜 méregtelenítő, zsírégető
🫜 növeli az állóképességet, javítja az erőnlétet
🫜 magas rost- és tápanyagtartalommal rendelkezik
🫜 gyulladáscsökkentő
🫜 foláttartartalma jelentős
🫜 és mert gyönyörű színével vidámmá teszi az esős napokat is 😃

Szeretettel: Rita ☀️

Cím

Szántód

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Te tered, Te időd új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

A Vállalkozás Elérése

Üzenet küldése Te tered, Te időd számára:

Megosztás