Tóth Orsi jóga

Tóth Orsi jóga Gondolataim jógáról, gyakorlásról, életmódról.

Nem vagyok mostanában aktív, a kifelé helyett most erőteljesen a befelé fordulás van jelen. Sokat kapcsolódom magammal, ...
11/06/2026

Nem vagyok mostanában aktív, a kifelé helyett most erőteljesen a befelé fordulás van jelen. Sokat kapcsolódom magammal, magunkkal.
De közben született egy ilyen poszt is, amiben megfogalmaztam, hogy mi az a tanítás, amit ti adtatok nekem az évek során. 🙏🏻

A legfontosabb tanítás, amit a gyakorlóimtól kaptam

Sokszor elmondjuk, hogy a jógaóra nem az oktatóról szól, viszont az biztos, hogy az összes gyakorlás és minden energia, ami ott jelen van formálhatja az oktatót, legalábbis engem biztosan az évek során. Van néhány olyan dolog, aminek a fejlődését, változását ti segítettétek az életemben és ezeket mindig igazán érdekes élmény volt megtapasztalni.

Nagyon sokáig ragaszkodtam ahhoz, hogy előre megterveztem egy jógaórát és ezzel nincs is semmi baj, de ahogyan haladtam az úton rájöttem, hogy ez sokszor nem működik. Tervezhetek én egy erős, dinamikus, csúcsászanás órát, ha a csoport nagy része úgy érkezik meg, hogy nagyon sok volt az a nap akár fizikálisan, akár mentálisan és pont nem szeretné újra kihívás elé állítani saját magát. Vagy lehet az ellenkezője is, amikor egy nagyon lágy, csendes gyakorlás van a tarsolyban, de egyszerűen nem megy az elcsendesedés az óra elején. Mindezek segítettek abban, hogy sokkal rugalmasabb legyek, hogy elengedjem a görcsös akarást és tudjak változtatni, ha szükséges. És elengedjem „ami le van írva az már pedig úgy lesz” érzést.

És ezzel meg is érkeztünk a következő dologhoz. Nagyon hamar szembesültem azzal, hogy amit megtanultam a jógaoktatói képzés során, pl. hogy egy ászana hogyan néz ki, az nem biztos hogy úgy fog kinézni a gyakorlóknál. Minden test, minden állapot és pillanat más és ezáltal senki és semmi sem lesz tankönyvi. Pont ezért hajtott a lendület a további képzésekre és a megszerzett tudást mindig nagyon érdekes volt átültetni a gyakorlatba.

Az eddig felsorakoztatott dolgok mind elég gyakorlatiasak, talán a legtöbb oktató keresztülmegy ezeken a fázisokon. Viszont ahogy egyre mélyült ez az út és egyre jobban magával ragadott, úgy egyre nagyobb tanítás volt tőletek az elengedés és a megengedés. Talán kicsit elcsépelt szavak már ezek, túl sokat használja mindenki, de egy picit azért belemennék. Az egyik legnagyobb felszabadító érzés az volt, amikor el tudtam fogadni azt, hogy mindenkinek megvan a saját igaza. Amikor már nem akartam ráerőltetni senkire az én igazságomat. Meghallgatom és elfogadom, amit mondasz, ha nem értek egyet, elmondom, én mit gondolok, de nem ítélkezem és nem akarom megváltoztatni a te véleményedet. Az óra előtti és utáni beszélgetések sokat segítettek ebben a felismerésben.

Általatok megtapasztalhattam az EGYséget, azt, hogy az energiák, amiket beviszünk egy órára mennyire hatással vannak ránk. Megtanítottatok, hogy a realista világomon kívül létezik valami más is, amit csak tapasztalás útján lehet megtalálni. Remek példa erre, amikor óra után azt mondtátok, hogy pont erre volt szükségetek. Néha még én is meglepődtem azon, hogy hogyan formálódott az aznapi óra és hova jutottunk a végére. Érezhettem mindent elsöprő energiákat, amikor szinte nem is volt rám szükség, inkább csak együtt áramoltam veletek. És megtapasztaltam azt is, hogy milyen, amikor egy mondat, egy légzőgyakorlat, vagy egy ászana segít kibillen egy állapotból, amiben nem szívesen vagy.

És ez mind megjelenik az oktatói létemen kívüli világban is. Sokszor leírtam már, de hálás vagyok a kapcsolódásokért és minden tanításért, amit tőletek kaptam az évek során.

Szombaton megtartottam az utolsó jógaórámat egy időre.Kettős érzések kavarognak bennem. Egyrészt nagyon hálás vagyok. Hi...
04/05/2026

Szombaton megtartottam az utolsó jógaórámat egy időre.

Kettős érzések kavarognak bennem. Egyrészt nagyon hálás vagyok. Hihetetlen az a szeretet, amit tőletek kaptam eddig is a gyakorlások során. Haladtam ezen az úton és közben a tapasztalásaim mind benne voltak a gyakorlásokban és öröm volt látni, hogy ezek nektek is segítenek. Sokszor hallottam tőletek, hogy pont erre vágytál, hogy honnan tudtam hogy pont erre van szükséged? Nyilván nem tudtam 🙂 de a kapcsolódás veletek néha olyan mélységekbe jutott, amit nem is gondoltam volna.

Másrészt ez mégis csak egy lezárás. Vissza fogok térni, ez nem kérdés, de nem tudom, hogy mikor történik meg. Biztosan majd a maga idejében 🙂 Viszont azt érzem, hogy az már nem lesz ugyanilyen, nem ebben a minőségben, nem ilyen energiákkal fogok megérkezni. És ne értsd félre, ez pont így lesz jól. Nagyon várom és nagyon kíváncsi vagyok, hogy mi fog történni és ezek a változások milyen irányba terelnek.

Nem mehetünk el amellett sem, hogy én gyakorlatilag az Élet Virágában “nőttem fel”, mint oktató. Hálás vagyok Anitának, hogy látta azt, ami bennem van és teret adott neki. Volt, hogy nehéz volt megérkezni, de a stúdió mindig egy megtartó hangulatot árasztott, ahol a jógaóra kiteljesedhetett. ❤️

Egy kicsit most elköszönünk egymástól a fizikai gyakorlások terén. De ez a kapcsolódás attól még nem szűnik meg. Időnként jelentkezem, szívesen mesélek nektek ezekről a változásokról, amik valójában már egy pár hónapja intenzíven formálnak. Hogyan alakították át a gyakorlásomat és hogyan segítette a jóga ezt az egész folyamatot nem feltétlen a fizikai síkon gondolkodva. És ha úgy érzed, írj nekem nyugodtan.

Ha személyesen találkoznál még, akkor a Namaste Jógafesztiválon tudunk beszélgetni. Órát ugyan már nem tartok, de jelen leszek 🙂

Hétvégén egy csodás elvonuláson jártam. Fantasztikus helyen, szuper emberekkel.Az elvonulás témája a csend volt és azt h...
23/02/2026

Hétvégén egy csodás elvonuláson jártam. Fantasztikus helyen, szuper emberekkel.
Az elvonulás témája a csend volt és azt hiszem erre volt most a legnagyobb szükségem. Túl sok volt a zaj, úgy éreztem, hogy nagyon kifelé áradok az utóbbi időben.
Még a hatása alatt állok, de így egy picit át tudok nektek is adni ezekből az energiákból az órákon.

Hatalmas örömünkre bővül a kis csapat 🐈‍⬛🐈 még hozzá egy csoda taggal 👶🏼A jógaórákban már volt egy kis változás és majd ...
04/02/2026

Hatalmas örömünkre bővül a kis csapat 🐈‍⬛🐈 még hozzá egy csoda taggal 👶🏼
A jógaórákban már volt egy kis változás és majd idővel lesz is még. De egy darabig még biztosan tudunk együtt gyakorolni ☺️

Mikor pihentél utoljára igazán? 🌿A Pihenés jógaóra jin és resztoratív elemeket ötvözve segít lelassítani, aktiválja a pa...
20/01/2026

Mikor pihentél utoljára igazán? 🌿

A Pihenés jógaóra jin és resztoratív elemeket ötvözve segít lelassítani, aktiválja a paraszimpatikus idegrendszert, ezáltal teret ad a szervezet természetes regeneráló folyamatinak.

Az óra végén, hosszú, hangszeres relaxáció még inkább segíti ezeket a folyamatokat, illetve támogatja az egészen mély megérkezést ✨

Ez az az óra, ami nem a teljesítményről szól, itt nem kell semmit csinálnod, csak megállni és megpihenni, de hidd el, hogy szüksége van erre az idegrendszerednek és meghálálja a tested is.

🕖 Kedd 19:00
📍 Bejelentkezés: https://elet-viraga-jogastudio.reservio.com/staff/bbc3066d-b09f-488e-8dc6-52921b911374

🌿Ha mostanában kimerültnek érzed magad, próbáld ki a Pihenés jógáját🌿90 perc, ami az idegrendszer megnyugtatásáról, a la...
13/01/2026

🌿Ha mostanában kimerültnek érzed magad, próbáld ki a Pihenés jógáját🌿

90 perc, ami az idegrendszer megnyugtatásáról, a lassulásról és a megengedésről szól. Ezen az órán nem kell teljesítened, nem kell hajlékonynak lenned, a hangsúly nem az ászanákon van, hanem a pihenéseden.

Az órán csendre, puha zenére, lassú mozdulatokra, hosszan kitartott ászanákra számíthatsz. De több eszközt is bevetünk azért, hogy ez a hosszú kitartás ne járjon felesleges izommunkával, vagy feszültséggel.

Az óra utolsó harmadában pedig semmi más dolgod nincs, mint elmerülni a különböző hangszerek rezgéseiben és átadni magad a teljes nyugalomnak.

Bejelentkezés: https://elet-viraga-jogastudio.reservio.com/

Több változást is hoz a január számomra, erre már utaltan egy hétfői történetben. De akkor lássuk is egy helyen, pontosa...
09/01/2026

Több változást is hoz a január számomra, erre már utaltan egy hétfői történetben. De akkor lássuk is egy helyen, pontosan mik ezek a változások és hogyan érintik az óráimat:

🔸már ezen a héten is Kata tartotta a csütörtöki Flow órát és ez mostantól így is marad, Kata frissen végzett flow oktatói lendületével egy picit megújítja ezeket az órákat, biztos vagyok benne, hogy szuper lesz 💫
🔸a szerdai Hatha órát sem én fogom már tartani, Reni veszi át tőlem, amik szintén új köntöst kapnak, Reni egészen mélyre ásta magát a fascia világában, biztos vagyok benne, hogy testnek és léleknek is felszabadító lesz 🍃
🔸a harmadik és egyben utolsó változás, hogy a keddi Pihenés jógája kis csoportból átkerül nagy csoportba. Fantasztikus visszajelzéseket kaptam tőletek, így arra jutottunk, hogy legyen minél több ember számára elérhető. Így most már ez az óra a megszokott csoportos óra árakkal látogatható (napijegy, vagy bármilyen bérlet, amivel rendelkezel).

Mindez azt jelenti, hogy csoportos óra keretein belül kedden és pénteken találkozhatsz velem. Ha szereted a Stresszoldó órákat, akkor javaslom, hogy próbáld ki a Pihenés jógáját is, hiszen itt talán még egy picit mélyebbre érkezünk, mint pénteken.

Várlak szeretettel! 💛

Változás a Pihenés jógaórában

Nagyon sok pozitív visszajelzést kaptunk tőletek ezzel az órával kapcsolatban, ezért úgy döntöttünk, hogy áthelyezzük nagy csoportos órává. Így mindenkinek lehetőséget adunk arra, hogy kipróbálhassa és rendszeresen gyakorolhassa a pihenést. Az óra a szokásos napijeggyel és a meglévő bérletekkel látogatható lesz. Ha eddig még esetleg lemaradtál volna róla, néhány gondolatban összefoglalom neked mire számíthatsz.

Ez a gyakorlás a jin és a resztoratív jóga elemeit ötvözi. Nagyon lassú, fizikailag egyáltalán nem megterhelő jógaóra, hiszen olyan ászanákba érkezünk meg, amikben egészen hosszan tudunk időzni, akár bármilyen testérzet nélkül. Fantasztikus hatással van a paraszimpatikus idegrendszerre, többen mondtátok, hogy nagyon jót aludtatok óra után. Szóval, ha úgy érzed, hogy túl sok a zaj, túl sok most minden körülötted, akkor ez az óra remekül lecsendesít. Az óra felépítését tekintve 60 perc fizikai gyakorlásból és 30 perc egészen hosszú relaxációból áll, ahol különböző hangok rezgéseivel vezetlek egészen mélyre. Az órában sok a csend, ezért óra után sem kell egyből elrohannod, teázhatunk közösen még a teremben, megoszthatod a gondolataidat és így fokozatosan érkezel vissza a világba.

Jövő héten már indulunk, gyere és próbáld ki ezt az órát is. És ha már jártál ezen az órán, akkor akár kommentben oszd meg velünk a tapasztalataidat.

Az óra időpontja: kedd 19:00 nagyterem

Bejelentkezés: https://elet-viraga-jogastudio.reservio.com/events/3d769c44-59f6-4405-b648-346d09226713/
Az órát tartja: Orsi

Elcsendesedtem itt az év végére, kicsit sok volt a zaj és sok volt minden, jól esett egy picit elhalkulni és nem kifelé ...
31/12/2025

Elcsendesedtem itt az év végére, kicsit sok volt a zaj és sok volt minden, jól esett egy picit elhalkulni és nem kifelé áradni.

Nagyon mozgalmas volt számomra 2025, de semmit sem változtatnék rajta, mindenért hálás vagyok a jó és a rossz pillanatokért egyaránt. Nem is szeretnék nagy év összegzést tartani, mert nem gondolnám, hogy bármit is ki kellene emelnem, pontosan így volt kerek egész, ahogyan történt. A legnagyobb dolog, ami alakította ezt a kerekséget talán az volt, hogy sokkal inkább előtérbe helyeztem saját magam, ami hatalmas lépés volt részemről. Az év végére pedig azt mondhatom, hogy megérkeztem, jó helyen vagyok, jól érzem magam a pillanatban.

Ehhez nagyon sokat hozzátettek a jógaórák, amiket együtt éltünk át, jó érzés hétről hétre, újra és újra a szőnyegre állni veletek. Köszönöm a nyitottságot, amivel jelen vagytok, hálás vagyok minden kapcsolódásért a matracon és azon túl is. Kívánom nektek, hogy hagyjatok minden olyat 2025-ben, amiről úgy gondoljátok, hogy már nincs rá szükségetek és teremtsetek teret valami újnak, ami 2026-ban vár rátok.

Találkozunk jövőre is, pontosabban már pénteken újra a stúdióban 😊

Idén még két alkalommal pihenhetsz meg keddenként, de folytatjuk jövőre is ☺️❤️
23/12/2025

Idén még két alkalommal pihenhetsz meg keddenként, de folytatjuk jövőre is ☺️❤️

A kis terem már önmagában is megnyugtató. A csodálatos mandala a falon a végtelenség, körforgás és egység szimbóluma, ami segít megérkezni a jelen pillanatba.

A visszajelzések alapján, nagyon szeretitek ezt az órát, és arról számoltatok be, hogy igazán mélyre sikerült egy egy órán megérkeznetek, és teljesen ki tudtatok kapcsolódni. Ezért úgy gondoltuk, hogy erre az elcsendesedésre az ünnepek alatt is szükségetek lesz, így még az idei órarendben is 2 alakalommal megtaláljátok a pihenés jógáját, ahol Orsi egy különleges utazásra hív titeket, ahol a handpan, a hangtálak támogatják a pihenést.

A két utolsó órára itt tudsz bejelentkezni:
12.23 kedd 17.00
👉https://elet-viraga-jogastudio.reservio.com/events/24867682-cbda-4ee3-99c9-8051fb43fbb7/

12.30. kedd 17.00
👉https://elet-viraga-jogastudio.reservio.com/events/265e6d26-6232-494e-a98a-fced99e3ed6d/

Nem is kérdés, hogy jövőre is folytatjuk, töltődjetek, pihenjetek meg velünk!
Várunk szeretettel!

30/11/2025

Elkészült az adventi koszorúnk. Természetesen Tóbiás és Isri segítségével 😺
Érdekes volt beleállni a folyamatba, nem igazán ilyen koszorút álmodtam, de végül valahogy megtetszett ez a szalag, amit találtam és hirtelen felindulásból betekertem az egészet. Az arany abszolút a fényt szimbolizálja számomra. Amikor pedig a gyertyákra tettem egy masnit, olyan érzésem volt, mintha ajándékot csomagolnék; a hit, a remény, az öröm és a szeretet ajándékát, amit majd minden vasárnap kinyitunk ❤️

Cím

Szeged
6700 – 6729, 6753, 6757, 6771, 6791

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Tóth Orsi jóga új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

A Vállalkozás Elérése

Üzenet küldése Tóth Orsi jóga számára:

Megosztás