28/12/2020
Din păcate, valoarea nutrițională a fructelor și legumelor a scăzut brusc în ultimele decenii. Mâncarea noastră conține mult mai puține vitamine, minerale și oligoelemente decât înainte. Acest lucru se datorează în principal epuizării terenurilor agricole. De asemenea, adăugarea de substanțe nenaturale pentru conservare, utilizarea substanțelor chimice și aplicarea îngrășămintelor artificiale duce la deteriorarea valorii nutritive a alimentelor noastre.
Se zice că suntem ceea ce mâncăm, pentru că ceea ce introducem în corpurile noastre are un efect direct asupra sănătății noastre. Acesta nu este un lucru nou, dar odată cu scăderea valorilor nutriționale din alimentele noastre, devine mult mai greu să mâncăm sănătos sau să știm ce este nevoie să mâncăm pentru a rămâne sănătoşi. Foarte puțini oameni reușesc să mănânce în conformitate cu liniile directoare ale alimentaţiei sănătoase, iar acest lucru se întâmplă pentru că nici mâncarea, de care suntem convinși că este sănătoasă, nu conține suficiente vitamine, minerale și oligoelemente, aşa cm se poate observa şi din imaginea alăturată.
De aceea, este nevoie să suplimentăm alimentaţia noastră zilnică cu suplimente alimentare de calitate, care să conţină toate acele vitamine, minerale și oligoelemente (în total 90 de substanţe nutritive) de care corpul nostru are nevoie zilnic pentru a funcţiona corespunzător şi pentru a ne aduce necesarul de energie de care avem nevoie.