05/06/2026
Moje prvo profesionlano fotografiranje s Sašo Huzjakom.
Sem v fazi prenavljanja spletne strani in svojih storitev, zato sem se odločila tudi za profesionalno fotkanje.
"Zakaj pa ne?", sem si rekla.
Malo sem povprašala Chat gpt, preverjala spletne strani ponudnikov in njihove fotke, se posvetovala z G. Lehnerjem in se odločila za Sašo. Ok.
Napišem email, določiva spoznavno srečanje v moji lepi posarnici v Mariboru in se dogovoriva za datum fotkanja.
Saša reče: "Ne sekiraj se. Bo šlo, boš vidla." Tako btw. mi še svetuje katere serije naj pogledam pa tak.. in mi pošlje še isti večer linke.
Zaradi obilice njegovega dela, sva določila termin fotkanja šele čez tri tedne, kar je pomenilo, da bo konec maja že zelo vroče in poletno.
Na termin fotkanja se lepo uredim in priravim vse, da bom dobro pripravljena, brez presenečenj.
Grem od doma in iščem lokacijo. Studio ima na Krekovi 18. Ni težko najti. Zvonca nima označenega, tako da sem ga poklicala.
Razkazal mi je studio in prostore. Večinoma so v studiu le luči, lutka, računalnik in fotoaparat, platna ter stol namenjen za bolj sproščeno držo. V studiu ima tudi eno majhno umetno rožo, ki je takoj pritegnila mojo pozornost. V drugem prostoru pa eno živo, ampak malo bolj žalostno.
Zraven sem si prinesla različna oblačila in uhane in ličila. No, vsaj prepričana sem bila, da je tako.
Ko ugotovim, da sem zaradi vznemirjenosti oblačila pozabila doma, mi je G. Lehner prijazno priskočil na pomoč in mi jih prinesel. Mislim, da se meni to lahko zgodi...
Začela sva s fotkanjem. Joj, joj. Najprej testiranje svetlobe, nato zares. Pa taka poza, resen obraz, malo nasmeška in nato močan nasmešek. Roke ob telesu, nato prekrižane roke, ampak sproščeno seveda. Ja. Za človeka, ki tega ni navajen je to precej nenaravno in zaigrano.
Saša vmes: "Nekaj bo." in čez nekaj časa spet: "Nekaj bo."
Jaz: "No, pol že bo, a ne?"
Vse skupaj je trajalo dve uri nakar sem še hotela fotke na katerih je moje celo telo.
Ker je bil Saša zelo "nepripravljen" 😁, sem mu pomagala namontirati platno, tisto sivo. To je bilo po dveh urah fotkanja. Tu sem komaj imela občutek, da sem se sprostila. Da sem začela v procesu bolj uživati.
Jaz: " A ti misliš, da so te fotke vredu in primerne?"
Saša: "Ja, odvisno od tega, kakšen album boš snemala."
Zdaj veste. Vse je odvisno od tega kakšen album snemate.
Drugače je Saša fotograf, ki zna precej dobro komunicirati s strankami in se z njimi povezati.
Fajna izkušnja, ki bi jo priporočila vsem, ki bi se radi fotkali profesionalno, studijsko, za svoj biznis ali pa tudi privat.