С най-добри чувста от татуистите от цял свят:
Мили потенциални клиенти( от този тип, който пита първо за цената с прикачена снимка) и след като му се даде цена, започва да се оплаква за съотвентата сума. Пиша това, защото съм съпричастна с татуистите в България. Искам да Ви попитам, Вие например когато ходите на зъболекар :
- казвате ли на зъболекаря си, колко време трябва да му отнеме за да Ви
оправи зъбите?
- определяте ли цената на труда му?
- казвате ли му как точно да Ви оправи/лекува зъбите?
- предлагате ли му да му платите в натура?
- давате ли му акъл какво лечение е подходящо за Вас, как точно да Ви лекува?
- искате ли същото лечение, като на Пенчо/ Гошко или Тошко?
А сега нека вмъкна малко инфо как например се процедира в едно студио.
Цени НЕ се дават по телефон, имейл, месинджър.
Свързвате се по тел./ имейл,за да Ви се определи час за консултация( не за сесия). По време на консултацията се консултирате относно идея, размер, местоположение. Татуиста, ако смята,че идеята няма да стане сполучлив татус, ще откаже.
Дава Ви се ПРИБЛИЗИТЕЛНА сума- от минимум до максимум ( защо?- от типа клиенти ли сте които седят тихо и спокойно или имате нужда от повече почивки, разсейвате ли татуиста си, кожата Ви кой тип е точно, добре ли понася мастилото? Структурата на тялото- повече мастна тъкан , еластична ли. е кожата, на трудна част от тялото ли е и др. важни детайли, които татуиста понякога няма как да знае преди да Ви татуира).
Подписвате форма за консултация, оставяте депозит, които
- са валидни до 6 месеца
- Вие губите, ако се наложи да смените датата за сесията и не успеете да дадете 48 часа предупреждение
- ако карате татуиста да променни дизайна няколко пъти
-ако правите гръб/ ръкав депозита се приспада от последната Ви сесия( touch up)
След това Ви се подготвя дизайн.
Вие идвате още веднъж, за да го видите. Дизайни НЕ се пращат по поща, месинджър по следните причини:
За да не се копира.
За да докажете, че сте сериозни и оценявате времето на татуиста.
За не го покажете на 5 приятели, които да Ви кажат 5 различни мненият, докато Вие съвсем се объркате/ психирате от чуждото мнение.
След това идва датата за татуиране.
И понеже смятам, че клиентите в България са облагодетелствани, за сметка на татуистите последен важен приятелски съвет:
You are entering a tattoo zone, leave your bullsh*t outside.
Пс: тук ще вмъкна: -
половината от това,което плащате отива за студиото.
Поради разхода на материали, когато сесията започне татуиста Ви е вече на минус : ).
Татуиста Ви си излага всекидневно здравето на риск.Колко от Вас си правят кръвни тестове и могат писмено да ми представят доказателство, че сте в отлично здраве? :)
Да не говорим за проблемите с гърба.
И често татуиста Ви подготвя Вашият дизайн за сметка на личното си време.