01/12/2022
Kao i svake godine u decembru obeležavamo za nas jedan vrlo značajan dan, a to je Međunarodni dan osoba sa invaliditetom koji se obeležava 3. decembra.
Kako je poslednjih godina svaka aktivnost zavisila od zdravstvene situacije sa korona virusom i ovaj put smo imali malih poteškoća da uskladimo sve aktivnosti udruženja sa zdravstvenom slikom i dostupnošću objekata za održavanje aktivnosti. Tako je ove godine ovaj značajan datum obeležen nešto ranije, odnosno 27.11.2022. i to u već svima poznatom i prijatnom ambijentu restorana Vila Viktorija na Paliću.
Pre početka same programske aktivnosti održan je radni sastanak Izvršnog odbora Saveza bubrežnih invalida, nakon čega su se okupili članovi udruženja, njihovi članovi porodica, medicinsko osoblje i prijatelji Udruženja. Usledio je kratki uvodni govor našeg predsednika nakon čega je Dr Dragaš Zorica specijalista socijalne medicine ZJZS održala izuzetno predavanje na temu "3. decembar - Međunarodni dan OSI" koje je završeno jednom snažnom porukom:
"DA LI JE TVOJA NESPOSOBNOST, DA VIDIŠ MOJU SPOSOBNOST, TVOJ INVALIDITET?"
Po završetku predavanja Dr Dragaš, predsednik Zoran Mišković je govorio o Psihosocijalnim aspektima osnaživanja i podrške invalidima i značaju iste pre svega u samoj porodici, kao i okruženju. Njegovo predavanje nije bilo klasično predavanje već vid uzajamne komunikacije gde su se prisutnima sa vrlo jakim porukama borbe, podrške i volje za što kvalitetnijih životom na dijalizi, obratili i sami pacijenti, medicinke sestre i prijatelji udruženja.
Potom je svima prisutnima podeljen najnoviji specijalni broj časopisa Nefro za čiju realizaciju, posebnu zahvalnost dugujemo našoj dragoj saradnici Jasmina Vuksa EX Dobric. Nefro specijal u kojem je autor svih tekstova upravo dipl farmaceut Jasmina Vukša, je već posle ovih nekoliko dana našao put do mnogobrojnih lekara i medicinskih kadrova koji za isti imaju samo reči hvale. Naša topla preporuka je da svako obezbedi svoj primerak ovog broja ili isti preuzme u elektronskoj formi koji će uskoro biti objavljen na sajtu Saveza http://www.nefro.org.rs/homee/casopis-nefro
Po završetku radnog dela, usledilo je svima najdraže druženje uz ukusan ručak i nezaboravan muzički perfomans članova Cherry Band Subotica
I ovo je bilo jedno od onih druženja na kojem proslavimo svaki novi dan koji proživimo jedni sa drugima.
Živeli!