01/03/2026
Tak toto bych chtěla uvést na pravou míru.. ‼️
Když byla člověku vytvořena stomie vůbec neznemená, že se tím uzdravil..🙈 stomie je důsledek nemoci, ale její vytvoření neznamená, že je člověk zázračně uzdravený.
Například osoba s IBD nebo endometriozou může mít díky stomii kvalitnější život, ale rozhodně to neřeší primární diagnózu onemocnění ‼️‼️‼️