25/06/2026
"Andke inimestele võimalus, sest tegelikult on nad mõistlikud ja head."
Antropoloogia Keskuse uuringud peegeldavad murettekitavat trendi: oleme kapseldunud oma suhtlusmullidesse ja hakanud vältima vahetuid päriselulisi kontakte. Kardetakse nii naabreid, avalikku arutelu kui ka teistsuguseid arvamusi.
Samas iga kord, kui oleme koosloome või kaasamise projektide raames loonud avatud ja turvalise ruumi dialoogiks, juhtub midagi ilusat. Inimesed avastavad, et „meil on nii palju ühiseid väljakutseid“ ning “rohkem on vaja suhelda ja eelarvamustest saabki üle”.
Meie tegevjuht Liina Maria Lepik kirjutab Delfis ilmunud arvamusloos sellest, kuidas oleme jõudnud ühiskonnana punkti, kus me justkui ei taha enam teisi inimesi enda ümber, ning kuidas oleks võimalik võõrandumist ületada.
Suvi on parim aeg harjutada näost näkku suhtlemist ja vastastikust empaatiat. Sotsiaalseid oskuseid on hea treenida näiteks suguvõsa, naabrite või kogukonnaga.
Kas tunnetad kapseldumist ka enda ümber? Mis aitaks suhtlust taastada?
Artikli link kommentaarides. ⬇️