06/06/2026
Ieri am observat că una dintre clientele mele arăta mult mai fresh și mai fericită. Când am întrebat-o ce s-a schimbat, mi-a spus că de o săptămână a început să mănânce mai sănătos pentru că își dorește să slăbească.
În realitate, într-o săptămână nu apăruseră încă schimbări vizibile. Dar energia ei era complet diferită.
Este o femeie extraordinară, mamă a 4 copii, cu muncă, responsabilități și o casă de gestionat. Iar simplul fapt că a început să facă ceva pentru ea însăși îi schimbase deja starea.
Asta mi-a amintit că self-care-ul nu este doar despre rezultate. De multe ori este despre sentimentul pe care îl avem atunci când ne acordăm atenție și ne punem și pe noi pe lista priorităților.
Uneori, cele mai mici lucruri pe care le facem pentru noi ne oferă cea mai mare energie, încredere și mândrie. ✨❤️