08/06/2026
Minden nap készítünk növényi tejeket rendelésre és -ahogy egy kedves vásárlónk mondja- “mindjárt tej” -nek (azonnal elvihető!) is! 🤭
Ha kókuszos növényi tej (kókuszreszelékből) készül, akkor a szűrés után fennmaradó “szűrleményt“ fel szoktuk ajánlani annak, aki a növényi tejet is viszi, hiszen az még hozzà jár és hasznos anyag! 🥥
Tehetjük zabkásába, vagy egy másik kedves vásárlónk tippje: gyümölcslevesbe! 🍒
Vagy kaptunk egy remek receptet -tól a kókuszos szűrlemény felhasználására! 🍪
📝Hozzávalók:
Zabpehely: 100g
Zabliszt: 80g
Hajdinaliszt: 30g
Kókuszos “maradék”: 200g
Tojás: 2 egész
Csokicsepp: 70g
Kókuszjoghurt : 80g
Sütőpor: 5g
Só: csipet
Citromhéj: 1 bio
Cukor: 70g
· Mindent összekeverünk, gólyokat formázunk, kissé ellapítjuk őket és egymástól távolabb sütőpapírra helyezzük
· 170 fokon 15percig sütjük.
· Kedvünk szerint tehetünk bele olajos magokat, fehér/ruby/szőke csokit, aszalt vörös-áfonyát vagy más aszalványokat!
Na kipróbálod? 😋