Karuna Jóga Nidra

Karuna Jóga Nidra Jóga határok nélkül.
(1)

Ellátogattam az elvonulásunk helyszínére... És elájultam 🤩 Annyira kedves, segítőkész, nyitott és bizalommal teli élmény...
17/06/2026

Ellátogattam az elvonulásunk helyszínére... És elájultam 🤩 Annyira kedves, segítőkész, nyitott és bizalommal teli élményt adott mindenki, akivel találkoztam, hogy őszintén mondom, ennél jobb helyet nem is választhattam volna. 🥹

https://youtu.be/7X0paAKSGpg

Aprócska bemutató, hogy hol leszünk és pár szó arról, hogy mit tapasztalunk meg közösen.

Felfedezzük és megéljük a belső erőnk jelenlétét (pingala) fizikai, energetikai, mentális, érzelmi és tudat alatti síkokon is.

Erő ébresztés, tapasztalás, megtartás, táplálás.

Mi a Te belső erőd?
Hogyan nyilvánul meg?
Milyen érzetekkel és érzésekkel párosul?
Hogyan használd és mire használhatod ezt az erőt?...

Ezek a kérdések foglalkoztattak az elmúlt időszakban és ezek kidolgozása - illetve TI!! - inspirálta meg ezt az elvonulást.

🔥 Szóval belecsapunk a lecsóba. 🔥

Nagyon nagyon várom már, hogy lássalak Benneteket, hogy ételt készíthessek nektek (igen ez egy szeretet nyelv számomra, és fontos, hogy minden étel általam lesz elkészítve), hogy együtt lélegezzünk, mozogjunk, tekintsünk befelé és ébresszük fel a bennünk rejlő erőt.

Perspektíva váltás, önfejlesztés, önvezetés... ezek pedig a fűszerek lesznek az egész esemény alatt.

Néha elképzelem ezt az egészet és sírni tudnék, annyira sok szeretettel és hálával árad el a szívem 💞 Azt hiszem az egész testem azt jelzi, hogy ez valami új lesz, valami izgalmas lesz, valami történni fog.

Hogy mi, azt nem tudom, a programtervet leszámítva. De van egy érzésem, hogy a közös jelenlét, a hely és a programunk az valami új dimenziókat fog kinyitni vagy ilyenek...

Ha Te sem szeretnél lemaradni, akkor jelentkezz, mert már csak 10 foglalható hely van. 🤗

https://karunajoganidra.hu/belso-ero-elvonulas-a-jurtaban/

Ölellek,

Vera

🔥 Belső erő elvonulás a Jurtában 🔥Gyere talizzunk a Belső erő elv...

Vágyból teremteni, alkotni, közösséget létrehozni privilégium.Ezt a kiváltságot 2025 eleje óta élhetem, és kimondhatatla...
13/06/2026

Vágyból teremteni, alkotni, közösséget létrehozni privilégium.

Ezt a kiváltságot 2025 eleje óta élhetem, és kimondhatatlanul hálás vagyok ezért Nektek, a Karuna Jóga Nidra gyakorlóinak.

Viszont hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem kellett rengeteg energia, erő, kitartás és következetesség ahhoz, hogy a régi kish*tű énből egy olyan nő lehessek, aki újra és újra saját Magát választja és aki:
.. szembenéz a a félelmekkel..... átevez a bizonytalanság lápos területein..... elengedi az elvárásokat..... elengedi a külvilág zaját... .. levedli a korlátozó gondolatokat.... .. aki képes erőt gyűjteni... .. újabb, mélyebb félelmeket metabolizálni... .. elbukni..... felállni..... változni...
és menni tovább...

És mindeközben megismerni és elfogadni magát.

Az úton pont annyi fájdalom volt, mint öröm. A sok nyereség veszteséget is hozott, de soha, soha soha nem mennék vissza a régi énembe. Csak előre.

Sokat elmélkedtem azon, hogy mire volt leginkább szükségem ezen az úton. Mit adhatnék át, mint egyetlen puzzle darabocska, ami másoknak is megadja az elhatározást, a kitartást, a kreativitást, az elfogadást, és mindent... Mibe "csomagolhatnám" ezt az elmúl 1,5 évet?

És megérkezett:

Erő.

Sokat elmélkedtem azon is, hogy mit jelent ez a szó számomra.

"Mi az én erőm?"
"Hol él bennem?"
"Milyen arcai vannak?"
"Hogyan kapcsolódjak hozzá úgy, hogy ne feszültség, erőlködés vagy kényszer legyen belőle?"

Ezért született meg a Belső erő elvonulásom a Jurtában. Ezekkel a kérdésekkel fogunk foglalkozni. Mert az erőnek annyi arca van, ahányan vagyunk.

Július 26-án a Jurtában együtt fogjuk felfedezni a Te belső erőd természetét: fizikai, energetikai, mentális, érzelmi és tudat alatti síkokon.

Nem válaszokat szeretnék adni.

Hanem teret.

Teret arra, hogy őszintén találkozz Magaddal.

Gátlások nélkül.
Félelem nélkül.
Elnyomás nélkül.

És ha Te is érzed Magadban a hívást, szeretettel várlak.

Vera

🌿 Július 26.
✨ Early Bird: július 11-ig
✨ Jelenleg még 14 hely elérhető

LINK:

BELSŐ ERŐ ELVONULÁS A JURTÁBAN https://youtu.be/iR-jN5RzFsY 🌿 Július 26. • Jurta Budapest • Kis-Duna TALÁLKOZZ A BENNED LÉVŐ BELSŐ ERŐVEL Egy fél napos utazás mozgáson, légzésen, jóga nidrán és belső felfedezésen keresztül — hogy újra kapcsolódj ahhoz az erőhöz, ami...

01/06/2026

“Mi van, ha működni fog?”

🌙 Ha valóra válnak a vágyaid…

🌙 Ha megtalálod életed párját?

🌙 Ha boldog családot teremtesz?

🌙 Ha megkapod azt a melót?

🌙 Ha felépíted azt a vállalkozást?

🌙 Ha bármikor elmehetsz nyaralni?

🌙 Ha manifesztálod azt a pénzt?

🌙 Ha a legszexibb verziódban tündökölsz?

🌙 Ha jól érzed magad a bőrödben?

🌙 Ha boldog emberré válsz?

Stb. stb.

Hogy kik vagyunk valójában a félelmeink alatt, az csak úgy derül ki, ha kézen fogjuk magunkat a félelmekkel együtt…

És ha szükséged van arra, hogy valaki más kezét is fogd az úton, akkor mi itt vagyunk: Progresszív Pihenés

Minden héten kapcsolódunk, minden hónapban karma oldunk, kalibrálunk és lépünk át abba az életbe, ami a Szerető Szívünk legmélyebb vágya.

www.karunajoganidra.hu

🩵 Akkor, amikor IGEN-t mondasz arra, hogy nem kell egyedül lenned ezen az úton, egyedül kitalálnod a válaszokat a kérdésekre és egyedül szembenézned a félelmeiddel. Akkor amikor készen állsz elengedni a régi énedet és magadhoz ölelni az igaz Önvalódat.

Szeretettel várlak!

Vera

25/05/2026

Elmélkedtem pár mellékszereplőn az életem filmjében. Ez a poszt azoknak szól, akik valamilyen szinten spirituálisnak gondolják magukat, és érdekli őket az elmúlt 15 évem megfigyelése.

Észrevételeim „hippi-spiri” köpönyegbe burkolózó emberekkel kapcsolatban, akik a spiritualizmust menekülésre vagy a hatalmukkal való visszaélésre használják. (Akinek nem inge, ne vegye magára. Aki élményekből szeretne tanulni, elolvashatja. Aki hozzá akar tenni, megteheti. Aki el akar venni, megteheti. Aki újra akarja értelmezni, megteheti. Aki konfliktust érez magában, elmondhatja. Aki megértve érzi magát, ő is elmondhatja. Aki egy világban él velem, annak örülök. Aki más világban él, annak is örülök.)

Erről a témáról valahogy beszélgetni kéne, mert tévedésnek tartom…

… azt a feltételezést, hogy minél hosszabb ideje gyakorol valaki jógát vagy valamilyen lélekközpontú gyakorlást, annál felvilágosultabb, spirituálisabb, etikusabb lény. Nem feltétlenül az. Elég emberrel találkoztam már, akik a saját gyakorlásuk hosszát a hatalmuk és az eltorzult identitásuk validálására használták. A kettő nem ugyanaz. A hőst és az ellenséget csupán a szándéka különbözteti meg. Mindkettő jó abban, amit csinál. (Azt már nem akarom kinyitni, hogy az ellenség filmjében ő a hős, és fordítva, de lehet, egyszer írok majd egy könyvet, amiben megteszem.)

… azt a feltételezést, hogy attól, mert valaki megfürösztötte az identitását a keleti kultúrában, jobb lesz annál, aki autentikus marad a saját gyökereihez, és azt vallja és mutatja, aki valójában — nem azt, amit a világ látni akar tőle. Nincs bajom a szimbolizmussal addig, amíg valaki nem arra használja, hogy megvezessen másokat — beleértve saját magát is. Hi**er újradefiniálta nekünk itt nyugaton a szvasztikát. Nem a szvasztikával van a gond.

… azt a feltételezést, hogy keleten mindenki jobban tudja az élet kérdéseire a választ, mint nyugaton. Meg azt is, hogy keletre kell menned ahhoz, hogy valódi értékeket tanulj. Nem hinném, hogy India az egyetlen hely, ahol a jóga élménye és tanításai megtapasztalhatók. És azt végképp nem vallom, hogy attól lesz valaki jó jógaoktató, mert Indiában elvégzett egy egyhónapos képzést, vagy mert minden évben visszajár oda. (Ismét: mi az őszinte szándék? Önvalidálás vagy fejlődés?) Indiából is sokan jöttek nyugatra, és nyugaton is vannak mélyen gyökerező értékek. Lehet innen is és onnan is tanulni. Az igazságod úgyis benned van, és az abszolút igazság is maximum abban merül ki, hogy az élet végén halál van.

… azt a feltételezést, hogy a celebrity tanárok jobbak, mint a névtelen, szolgálatból működő, tiszta szívű, lelkes és csendes úttörők. A jóga élményéhez semmi köze annak, hogy mennyire trendi tanártól, stúdióban vagy brandtől tanulsz. Amíg a szándékok megegyeznek, minden tanár tud értéket adni a diákjának. És ha jól érzed magad vele, valószínűleg pont arra az értékre van szükséged. Szerintem a megérzés fontosabb egy bensőséges kapcsolódásban, mint egy Google review vagy egy Instagram-követőszám. (Ugyanis az Instagram egész vállalkozói stratégiája egy önvalidációs dopaminfüggőségre épült fel. Aki nem hiszi, járjon utána…)

És ugyanezt mondom a kevésbé trendi tanároknak is: nem kell kish*tűnek lenni csak azért, mert nem százan gyakorolnak veled, „csak hárman”. A szám csak vanity metric — hiúsági mérce. Ha zavar, hogy hány diákod van, akkor én inkább a hiúsággal néznék farkasszemet, nem azon pörögnék, hogyan legyen több diákom. Az egyik átvisz a fájdalmadon, a másik megvéd tőle.

… azt a feltételezést, hogy lehet spirituális gyakorlással takarózni, és nem felelősséget vállalni a hozott mintáidért, karmáidért. A jóga nem váltja ki a tanult és hozott személyiségmintáidat, hacsak nem dolgozol mellette tudatosan magadon. Pont. A jóga segít felismerni ezeket, de tudatos munka nélkül ugyanúgy tovább munkálkodnak benned, és ugyanúgy befolyásolják az emberi kapcsolataidat — vagy azok hiányát.

A traumák, a tanult minták, a tapasztalások és a torzult valóságérzékelésed a tetteid melegágya. Ez van. Ezt lehet elfogadni, vagy — ha szenvedést okoz — dolgozni rajta, mielőtt a sebeidet továbbadod másoknak. De mindkét esetben felelősséget kell vállalnod a következményekért. Mások okolása azért, aki vagy, ennek a felelősségnek a hárítása. A spirituális gyakorlásod segíthet növelni a kapacitásodat arra, hogy felelősséget vállalj és tudatosan építs identitást, de segíthet abban is, hogy még nagyobb cirkuszt csinálj az egónak. Tudatos munka nélkül könnyen lehet a belső drámákból külső cirkuszt csinálni, miközben ugyanazok a karakterek játsszák el ugyanazokat a sztorikat.

… azt a feltételezést, hogy attól, mert valaki vezető szerepben van, tökéletes. Vagy legalábbis mindenre tudja a választ.

Igen és nem.

Ha nem kétbites agya van, akkor tud választ adni: a saját válaszát. Ami nem feltétlenül a Te válaszod. Akkor lesz valaki jó vezető, ha a saját válasza mellett kérdéseket is feltesz, és teret hagy Neked arra, hogy megtaláld a saját válaszodat. Ha a Te válaszod rezonál az övével, kövesd őt. Ha nem, akkor kövesd Magad, és nyugodtan adj visszajelzést vagy kérdezz vissza.

Nem tudom, hogy a „tanár-diák” kapcsolatban a kommunikáció mikor vált monológgá, és mikor szűnt meg a kétirányú kapcsolódás. A vezető ugyanúgy tanulni fogja önmagát, mint ahogyan Te tanulod magadat. Senki sem volt, és nem is lesz tökéletes. Hasznosabb elengedni a reményt és a kutatást a tökéletes után, mert csak időt, energiát és pénzt emészt fel. Ettől függetlenül felelősséged ismerkedni magaddal és másokkal is, amíg közösségben élsz — családi, kulturális, politikai… mikor mire érkezik meg a kapacitásod.

… azt a feltételezést, hogy attól, mert valaki vezető szerepben van, már nem kell tovább tanulnia. Ez a legnagyobb bu****it.

Folyamatosan változó világban élünk, miközben mi magunk is folyamatosan változunk. Jó esetben növekszik a tudati szintünk is. Amikor valami új érkezik a térbe, a rendszernek újra kell kalibrálnia. Egy vezető is megrekedhet. Ő is ember. És szerintem érdemes is így tekinteni rá. Neki is folyamatos tanulás az élete. Ez viszont nem hatalmazza fel arra, hogy mindenki mást is visszatartson maga körül. Ez persze nem is lenne kérdés, ha a vezetőt nem a háromszög tetejére képzelnénk, hanem a kör részeként tekintenénk rá.

Bármi is legyen a lecke forrása, házi feladat mindig lesz. Az, aki állandó átadásban és áramlásban van, lehet, hogy egyszerűen elengedte a gyeplőt. Ami neki lehet jó, mert sokáig kontrollálta az életét, vagy mert kompenzálnia kell a folyamatos belső kényszereit. Az, aki folyamatos kontrollban van, kint kompenzálja a belső stabilitás hiányát. Mindenesetre érdemes megkérdezned magadtól, hogy Neked mire van szükséged, és meddig. Az élet a cselekvés és a nem-cselekvés állapotainak egyensúlya. Hogy Neked milyen mértékben van szükséged valamire, az önismeret. Hogy merre mész, az önvezetés. Mindkettő a Te felelősséged. Tanulj és taníts — magadat és másokat. Akkor leszünk kapcsolatban egymással.

… azt a feltételezést, hogy a vezető feladata másokat vezetni. (Az inkább megvezetés szerintem.) A vezető feladata, hogy önmagát a szándékához hűen vezesse, és transzparensen megossza az élményeit, miközben a feladatait felelősségteljesen végrehajtja. Hogy támogassa a másikat abban, hogy haladjon a saját útján, a saját szándéka felé. Hogy a megrekedt pillanatokban segítse a másikat megtalálni a saját szándékát, és ne kihasználja a másik megvezethetőségét. Ahhoz, hogy egy vezető értéket adjon, nem kell megmondania a másiknak az irányt és a válaszokat. Elég, ha segít a másiknak felfedeznie az északi csillagát, és értelmezni azokat a válaszokat, amelyekre útközben lelt. A vezető segít az integrálásban, a kapcsolódásban, az emésztési folyamatokban.

A vezető — ha valódi kapcsolatban áll a másikkal — mellette áll, nem előtte, és véletlenül sem felette. Kollektív tudatról idealizálunk, miközben egyéni kultuszokat építünk.

Ha zsigerileg összezavarodtál valaki mellett, akkor nagy valószínűséggel az a vezető (még vagy már) nem neked való, vagy éppen ő is összezavarodott. Merj kérdezni, visszajelzést adni és őszintén dönteni arról, hogy megfelelő-e számodra ez a kapcsolat.

Ez egy páros tánc, ahol két lábbal állsz a földön, és te is eldöntheted, hogy partnert cserélsz, ha a másik folyton a lábadra lép vagy a falnak vezet. Addig meg lehet szólóban tolni és magadat vezetni. Mindenesetre ismét: a döntés felelőssége a Tiéd.

… azt a feltételezést, hogy a vezető feladata az önfeláldozás, önalázkodás, önalávetés. Értem, hogy spirik vagyunk, de mindenki elfelejti, hogy emberi testben élünk? Az identitásnak pont olyan fontos szerepe van, mint az egó halálának. Minden kontrasztban létezik. (Én dualista filozófiából indulok ki, mert az életet ellentétekben tapasztalom a testemen keresztül, a józan paraszti eszem ezt válaszotta.) Az, hogy a mérleg egyik oldalát jobban akarjuk tolni, az emberi sorsunk imbalanszos történeteiből kialakult túlzott kompenzáció. Te is és én is identitásokhoz vonzódunk, és identitásoktól távolodunk el. Az önalávetés és az alázat a szememben többé nem erény, hanem annak a jele, hogy valaki még nem készült fel a belső erejének tiszta megtartására. Ami oké. De akkor vágjunk bele a munkába, mert egy életet leélni úgy, hogy minden birka előtt alázkodsz, szomorú élet lesz, tele önelhagyással és az ahhoz kötődő gyásszal.

Én ezeket tanultam meg az életen keresztül a belső Vezetőmtől:

- A spirituális gyakorlások, a jóga és minden hasonló út nem célállomás, hanem útitárs a földi életben. Segít magamat manifesztálni, és nem még jobban kilőni az űrbe.

- Az út csak a halállal ér véget.

- Az eszközökkel takarózni etikátlan.

- Az eszközöket és az identitást arra használni, hogy bárkit megvezessek vagy „követőket szerezzek”, etikátlan.

- A vezetőnek két felelősségem van: megtanulni vezetni magamat, és ráébreszteni másokat arra az erőre és felelősségre, hogy ők is képesek vezetni magukat és ehhez skilleket építeni.

- Minél többen vannak körülöttem és tanulnak tőlem, annál nagyobb felelősségel kell a teret megtartanom, és emiatt alapfeltétel: felkészülni, figyelemmel, jelenléttel és a lélek tiszta, önzetlen, szeretetteljes szándékával operálni. Mindig. Nem csak akkor, amikor a kedvem tartja.

- Szükségesek az egyértelmű keretek, választóvonalak, színtiszta játékszabályok és a traumatudatos jelenlét egy biztonságos tér megteremtéséhez.

- A guruizmus egy kiöregedő konstrukció. Sosem vallottam, és sosem fogom.

- A megtestesített bölcsesség egyetlen forrása Én vagyok.

- A leckéimet a testemben hordozom.

- A tetteimért Én vagyok felelős.

- A felszabadulásom katalizátora Én magam vagyok.

- Ha a saját életemet szeretném élni és megtapasztalni, a személyes erőmet soha nem adom más kezébe.

- Ettől függetlenül tanácsot kérni szabad és érdemes. Megfogadni nem kötelező. (Soha többet nem hagyom el Magam, és ha valami vakfolt miatt mégis megtörténik, az is az én felelősségem, hogy megtaláljam az utat vissza.)

- Az élet nem csak gyógyulásról szól. De jobb, ha tudom, mire van szükségem a gyógyulásomhoz. Mert miközben a halál felé haladok, többször is a földre fogok még rogyni, és jó, ha tudom, hogyan álljak fel.

- Sok érzéssel és ellentéttel jár a földi élet. Ezt elfogadom. Mindegyik rendben van. Mindegyik értem van.

- Az életem nem ellenség. Az „ellenség”, ha valahol van, akkor bennem, de nem úgy szabadulok meg tőle, hogy küzdök magammal, hanem diplomáciával, önazonos határokkal és következetes döntésekkel. Ez egy folyamat, ahol mindig tanulok valamit, és fejlődni fogok. Ez nem egy háború, ahol győztesek és vesztesek vannak. Ha magammal küzdök, mindig vesztes leszek. A dolgom, hogy megtanuljak leülni magammal és jobban tárgyalásokon keresztül win-win dealeket kötni.

- Élvezzem az örömöket. Tiszteljem a nehézségek fájdalmát. És bízzak abban, hogy a rendszerben mindig visszaáll az egyensúly. Magától.

Nem kell akarni.
Nem kell szenvedni.
Csak gyakorolni.
Érdemes tudni örülni, és fájni is.

Ma ez jött a felszínre.

Jó utat.

Vera

🩵 Hála 🩵
21/05/2026

🩵 Hála 🩵

A Progresszív Pihenés találkozóinkon megosztott élmények és beszélgetések után mindig megmozdul bennem valami, és úgy ér...
21/05/2026

A Progresszív Pihenés találkozóinkon megosztott élmények és beszélgetések után mindig megmozdul bennem valami, és úgy érzem: "Bárcsak más is látná ezt és a részese lehetne." Mert akár a magasban repkedünk, akár mélyre ásunk, mindig értéket és rengeteg energiát kapok Tőletek.

A pillanatoktól, amikor a elkezdtek újra kapcsolódni magatokkal: a testetekkel és elmétekkel, az érzéseitekkel, az intuíciótokkal, a Bennetek lévő bölcsességgel. Az intelligenciával és potenciállal, ami mélyen ott van Mindannyiótokban.

Az áttörésektől, amikor a belső kényszerek fellazulnak, a saját válaszok megérkeznek, a kapacitás növekszik, az élet örömtelibbé és harmonikusabbá válik.

A jelenléttől, ahol a fájdalom, a harag, a félelem, a csalódás, a bizonytalanság vagy az irigység nem egy „rossz érzés”, amit elkerülünk, hanem a saját bölcsességünk alapja, ha tudatos szankalpákkal vezetjük át magunkat rajtuk.

Szinte minden hívás alatt azt érzem, hogy az érték, amit a jóga és a jóga nidra adott nekem, Bennetek tovább él, a Ti oldalatokon tovább dolgozik, és viszitek tovább, mint egy lángot.

Kevés olyan szót ismerek, ami ezt az érzést leírhatja, és abban sem vagyok biztos, hogy ezek a szavak másban is olyan mélyen rezegnek, mint az én lelkemben, de kimondhatatlanul hálás vagyok Értetek, a megéléseinkért, a megosztásaitokért, a nyitottságotokért és a jelenlétetekért.

Tiszta szívből köszönöm Nektek, Progresszív Pihenők, hogy a világotok részese lehetek! 🤍

Ölelés,
Vera

www.karunajoganidra.hu

Köszönöm Marcsi ezt a beszélgetést és azt, hogy ilyen őszintén megosztottad a tapasztalataidat a Progresszív Pihenésen b...
04/05/2026

Köszönöm Marcsi ezt a beszélgetést és azt, hogy ilyen őszintén megosztottad a tapasztalataidat a Progresszív Pihenésen belül. 🌙

Ajánlom ezt a kis videót azoknak, akik érdeklődnek a program felől és egy résztvevő perspektíváján keresztül megnéznék milyen élmény is a közös munka.

Szeretettel ölellek Benneteket! 🌷

Vera

https://youtu.be/BXZ8r4k31lU?si=mTwV6lmnusqbBO5F Köszönöm Marcsi ezt a beszélgetést és azt, hogy ilyen őszintén megoszto...
04/05/2026

https://youtu.be/BXZ8r4k31lU?si=mTwV6lmnusqbBO5F

Köszönöm Marcsi ezt a beszélgetést és azt, hogy ilyen őszintén megosztottad a tapasztalataidat a Progresszív Pihenésen belül. 🌙

Ajánlom ezt a kis videót azoknak, akik érdeklődnek a program felől és egy résztvevő perspektíváján keresztül megnéznék milyen élmény is a közös munka.

Szeretettel ölellek Benneteket! 🌷

Vera

Fun fact: jóga nidra VEZETÉS közben is sokkal nyugodtabb a test, mind amúgy...Ma felvettem egy újabb jóga nidra gyakorlá...
28/04/2026

Fun fact: jóga nidra VEZETÉS közben is sokkal nyugodtabb a test, mind amúgy...

Ma felvettem egy újabb jóga nidra gyakorlást , és amit meglepődve láttam, hogy a gyakorlás vezetését az okos órám "szundinak" minősítette. 🤩

A gyarkoláskor ezt már megfigyeltem, és nem csak én, hanem az egyik Progresszív Pihenőnk is beszámolt erről az élményéről: “Felfedeztem valami érdekeset: amikor biztosan nem aludtam el – mert végigkövettem a nidra szövegét és "feladatait" –, az aktivitásmérőm akkor is regisztrált pár perc mélyalvást (SWS). Ez másfajta meditáció/relaxáció során nem fordult elő, most viszont rendszeres. Ez is megerősít abban, hogy egy igazán csodálatos (és mérhető) folyamat zajlik a háttérben."

A felvételkor én mindig hallgatom a saját hangomat, hogy a mikrofon tisztán vesz-e mindent, vagy hogy van-e bármilyen háttérnesz, ami miatt azt a szekciót újra kell kezdjem… a mai élményem különösen meglepő volt még ülő állapotban is. A testpásztázásnál és az ellentétek érzésénél még ülő állapotban is egy mély nyugalom nehezedett rám.

Újra és újra meglepetéseket okoz nekem ez a gyakorlás. Az élmény mindig más, a tapasztalás velem együtt változik, és mind gyakorló, mind jóga nidra vezető egyre színesebbé válnak a megélések.

Szeretnél többet megtudni a gyakorlásról? Iratkozz fel a hamarosan megjelenő jóga nidra könyv várólistájára: https://karunajoganidra.hu/a-tudatos-pihenes-muveszete/

Próbáld ki az új jóga nidra felvételt a Youtube-on: https://youtu.be/OtLZzs964C4

Szeretettel ölellek,

Vera

🎉 AKTUÁLIS 🎉https://youtu.be/036kt0orQcI3 éve született egy vízióm.Akkor már 2 éve jóga nidráztam. Gyógyítottam magam a ...
21/04/2026

🎉 AKTUÁLIS 🎉

https://youtu.be/036kt0orQcI

3 éve született egy vízióm.

Akkor már 2 éve jóga nidráztam. Gyógyítottam magam a gyakorlással, és elkezdtem felfedezni a mélyebb rétegeit.

Először megosztottam pár fordított jóga nidra gyakorlást.
Majd elkezdtem a tanárképzőmet, és megszülettek az első saját írásaim.

Ahogyan haladtam az utamon, és egyre több dimenzióját fedeztem fel a jóga nidrának, úgy osztottam meg Veletek mindazt, amit én is megtapasztaltam.

Közben megszületett a jóga nidra programom is (Progresszív Pihenés), ahova egyre több ember érkezik, és mélyíti el a kapcsolatát önmagával a gyakorláson keresztül.

A tanárképzőm alatt találkoztam Kamini Desai, PhD könyvével (Yoga Nidra - The Art of Transformational sleep), és már akkor éreztem:

„Ennek magyarul is léteznie kell.”

A belső hangom azt mondta:

„Ha ezt tudná minden ember, teljesen másként tekintene magára.
Másként látná a benne rejlő potenciált.
Másként viszonyulna a megélt élményeihez és az érzéseihez.
És teljesen másként tekintene a jógára… a jóga nidrára.”

Azóta is rendületlenül osztok meg Veletek gyakorlatokat a YouTube-on.

Jóga tanárként a feladatomnak érzem, hogy szolgáljak mindenkit, akit tudok.

Talán más eszközökkel, mint a legtöbb jóga tanár - az online térben, határokon innen és túl - a jóga nidra közös élményein keresztül adom át a jóga bölcsességeit.

Az integrációra fókuszálunk.

A mély idegrendszeri gyógyulásra.

Önmagunk felszabadítására.

És arra, hogy tudatosan megteremtsük a saját jólétünket, boldogságunkat és harmóniánkat.

Nem tudom, merre visz még ez a dharma…
de most biztosan egy mérföldkőhöz érkeztünk.

A célom, hogy Magyarországon is elterjedjen a jóga nidra:

✨ Érthető módon - mert nem kell szanszkritul tanulnod ahhoz, hogy megértsd a lényeget.
✨ Praktikusan - mert a tudásból akkor lesz bölcsesség, ha alkalmazod.
✨ Mindenki számára - kortól, nemtől és helytől függetlenül.

És most…

A Karuna Jóga Nidra hivatalosan is megszerezte a könyv magyar kiadási jogait.

Ez a projekt Veletek együtt tud megszületni.

Minél többen vagyunk, annál hamarabb válik valósággá:
fordítás → szerkesztés → tördelés → nyomtatás.

Ezért arra hívlak Titeket, hogy:

👉 ha szeretnétek mélyebben megérteni a jóga nidrát,
iratkozzatok fel a várólistára

👉 és legyetek az elsők között, akik pre-sale áron előrendelhetik a könyvet

👉 illetve osszátok meg ezt a videót, és vigyétek hírét ennek a projektnek

Köszönöm mindenkinek az eddigi közös utat.

Akár régóta tartasz velem, akár most csatlakoztál - biztos vagyok benne, hogy az élet valahol már megváltozott.

A Tudatos Pihenés Művészete pedig ezt a változást viszi még mélyebbre.

A további fejleményeket itt és Instán is megosztom majd (igen, ott is aktívabb leszek mostantól 🤗).

Köszönöm, ha ott is segítesz tovább vinni ezt a víziót.

Ölellek,
Vera

22 likes, 5 comments. "Jóga Nidra Könyv - Csatlakozz a VÁRÓLISTÁHOZ"

Address

Parktown

Opening Hours

Monday 08:00 - 20:00
Tuesday 08:00 - 17:00
Wednesday 08:00 - 20:00
Thursday 08:00 - 20:00
Friday 08:00 - 20:00
Saturday 10:00 - 17:00

Telephone

+36301441416

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Karuna Jóga Nidra posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Share