26/05/2026
A hosszú hétvégén lementem az edzőterembe,
és útközben vettem észre valamit,
amire lehet,
hogy már hamarabb figyelnem kellett volna 🤦🏼♀️😅
Én is teljesen beleestem abba a hibába,
hogy totál kifeszített térddel nyomtam a lábedzést 😂 pedig nekem még csak nem is recurvalt a térdem 😅 (tudjátok… a struccláb)
És a durva az, hogy közben azt éreztem:
„így jobban megfeszül a combom”.
Pedig hipermobilitásnál sokszor pont ez a becsapós 😅
Mert attól, hogy teljesen „beleesünk” a véghelyzetbe, még nem biztos,
hogy valóban jobb izomkontrollal dolgozunk.
Ez amúgy nagyon gyakori nem csak edzés közben, hanem pl állásnál is sokan folyamatosan így lógnak bele a szalagokba.
És pont ezért fontos, hogy az ilyen mozgásoknál is figyeljünk a kontrollra,
mert hosszú távon könnyen hozzájárulhat különböző térdpanaszokhoz 🤍
Kövess be, hogy ne maradj le a további tartalmakról