Mozgástér - Forró Barbara

Mozgástér - Forró Barbara Mozgástér - Forró Barbara, Tompa köz 4, Gárdony elérhetőségei, térképes helyadatai és útbaigazítási információi, kapcsolatfelvételi űrlapja, nyitvatartási ideje, szolgáltatásai, értékelései, fényképei, videói és közleményei.

👌GERINCTRÉNING a mobilitásért
🧘‍♀️JÓGA a rugalmasságért
💥PILÁTES a mélyizmokért💪FUNKCIONÁLIS EDZÉS az izmokért, erőért
🔥HIIT edzés a keringési rendszerét
🩻ÁLLAPOTFELMÉRÉS, konzultáció 🩼REHABILITÁCIÓ ha már fáj

Stressz, rugalmasság és erő – hogyan függnek össze? A stressz nemcsak a fejünkben jelenik meg, a testünk sokkal hamarabb...
03/06/2026

Stressz, rugalmasság és erő – hogyan függnek össze?

A stressz nemcsak a fejünkben jelenik meg, a testünk sokkal hamarabb reagál rá: megfeszülnek az izmok, beszűkül a mozgástartomány, romlik a légzés minősége, és a test folyamatos készenléti állapotban marad.
Ilyenkor sokan még több pörgős sporttal (pl. spinning), vagy erőedzéssel próbálják "megoldani" a problémát.
Pedig ha a test nem elég rugalmas és mobilis, az erőfejlesztés könnyen túlterheléssé válhat.
Olyan ez, mintha egy feszes gumiszalagot próbálnánk egyre jobban megfeszíteni. Egy ideig működik, aztán jönnek a fájdalmak, a kompenzációk és az egyre nagyobb sérülések, egyre lassabb regenerációk.
A valódi erő stabil alapokra épül:
✅ megfelelő mobilitás
✅ jó testtartás
✅ szabad légzés
✅ kontrollált mozgás
Ezért egészítik ki olyan jól egymást a MozgásTér órái:
🦴 Gerinctréning – csökkenti az aktuális fájdalmakat, javítja a tartást, erősíti a mélyizmokat és támogatja a fájdalommentes mozgást.
🧘 Jóga – segít oldani a stresszt, növeli a rugalmasságot és visszaadja a test természetes mozgásszabadságát.
🏋️ Funkcionális edzés – a megszerzett mozgástartományban épít használható, hétköznapi erőt.

Mert a cél nem az, hogy csak erősebb vagy csak hajlékonyabb legyél.
A cél az, hogy a tested egyszerre legyen ERŐS, RUGALMAS és ELLENÁLLÓ a mindennapok kihívásaival szemben. 💚
❗️És 40+ évesen ez már nem csupán a jó közérzetről szól❗️
A longevity szemlélet szerint nem csak az a kérdés, hogy meddig élünk, hanem az is, hogyan. Tudunk-e fájdalom nélkül lehajolni a cipőnkért, felállni a földről, cipekedni, kirándulni, játszani az unokáinkkal vagy aktívan élvezni az életet 60, 70 vagy akár 80 évesen is?
❗️A mobilitás, az izomerő és a stresszkezelés nem különálló területek – együtt alkotják az egészséges öregedés alapját. Amit ma teszel a testedért, abból építkezik a jövőbeli önmagad.

☝️A rugalmasság adja a mozgás szabadságát, az erő pedig a biztonságát. Mindkettő igazán megtérülő befektetés a hosszú, aktív és önálló életbe.

A visszajelzéseitek mindig megerősítenek abban, hogy a közösségben végzett rendszeres és tudatos mozgás nemcsak a testne...
02/06/2026

A visszajelzéseitek mindig megerősítenek abban, hogy a közösségben végzett rendszeres és tudatos mozgás nemcsak a testnek, hanem a léleknek is ajándék. ❤️
Hogy a közös út ami számít, mert bármi is az egyéni cél, a közös mozgás, beszélgetesek, egymás támogatása és segítése az amitől épül a közösség, és ez az összetartozás igen erős mozgatója annak, hogy visszatérjünk edzeni alkalomról alkalomra. Mert edzeni nem könnyű, sőt kimondottan nehéz. 🙃 Főleg amikor semmi kedvünk hozzá, vagy pont másra is alkalmas lenne a rászánt idő - de inkább mégis magunkat és a közösséget válsztjuk.
Így ha Te is szeretnél:
✨ megszabadulni a hát, nyak vagy derékfájdalomtól,
✨ erősebbé és magabiztosabbá válnál a mindennapokban,
✨ javítanád a tartásod és a mozgásminőséged,
✨ vagy egyszerűen kikapcsolódni és feltöltődni szeretnél, akkor bátran csatlakozz valamelyik óránkhoz!

🧘‍♀️ Gerinctréning – a fájdalommentesebb, könnyedebb mozgásért, a jó közérzetért.
💪 Funkcionális edzés – erőért, stabilitásért és energikus hétköznapokért.
🌸 Jóga – egyensúlyért, nyugalomért és testi-lelki feltöltődésért.

Én pedig köszönöm az eddigi bizalmat minden vendégemnek! 🙏
Visszajelzéseitek, így a képen olvasható sorok is a legnagyobb motivációt jelentik számomra nap mint nap. 🥰
Szeretettel várok mindenkit júniusban is a MozgásTérben! 💚

Kalács 🍞 sonka 🍖 tojás 🥚 …ééés mozgás! 👌A MozgásTérben a húsvéti hosszú hétvégén sem hagyunk titeket edzesek nélkül! Az ...
29/03/2026

Kalács 🍞 sonka 🍖 tojás 🥚 …ééés mozgás! 👌

A MozgásTérben a húsvéti hosszú hétvégén sem hagyunk titeket edzesek nélkül!
Az órarendben
💪funkcionális edzés,
🤸‍♀️pilátesz és
🧘‍♀️jóga közül is lehet válogatni attól függően, hogy
levezetnél,
feltöltődnél vagy épp
ledolgoznád e a sok finom falatot! 😅

A menetrend már a Motibróban (linkje kommentben 👇), foglaljatok, és gyertek mozogni velünk a hosszú hétvégén is!

🎉A MozgásTér 10 éves lett🎉Tegnap este finom falatokkal, jó beszélgetésekkel, sok nevetéssel, tánccal és énekléssel töltö...
14/03/2026

🎉A MozgásTér 10 éves lett🎉

Tegnap este finom falatokkal, jó beszélgetésekkel, sok nevetéssel, tánccal és énekléssel töltöttük az estét a „titkos helyünkön”. De az igazi ünnep nem is csak ez az este volt, hanem az a 10 év, ami mögöttünk van.
Mert a MozgásTér mindig is több volt számomra, mint az edzéseink helye. És egyszer csak egy közösség lett belőle, egy olyan közösség, ahol sokan már évek óta, sőt, van aki a kezdetek óta tér vissza hétről hétre. És ez az óriási ajándék nekem! 🙏❤️
Közben persze folyamatosan érkeznek új emberek is, akiknek mindig nagyon örülünk. Mert minden új tag hoz magával valami újat: energiát, történetet lendületet, gondolatot...
ezáltal közben én is rengeteget változtam, fejlődtem nem csak szakmailag, hanem emberként is. Mert a közösség formál engem, és talán én is egy kicsit formálhatom a közösséget. Így növünk együtt, évről évre.
Köszönöm mindenkinek, aki valaha belépett a MozgásTér ajtaján akár 10 éve jár, akár tegnap volt először.🙏❤️
És nagyon remélem, hogy még legalább 10–15 évig együtt mozgunk, együtt fejlődünk, együtt nevetünk… és együtt változunk!🙏❤️

🌸 Éljenek a NŐK! 🌸A nők, akik ahányan vannak, annyifélék.🌸Van, aki anya, van, aki még csak tervezi, vagy éppen nem akar ...
08/03/2026

🌸 Éljenek a NŐK! 🌸

A nők, akik ahányan vannak, annyifélék.
🌸Van, aki anya, van, aki még csak tervezi, vagy éppen nem akar vagy nem is tud anyává válni és van, aki már nagymama. Beosztott vagy vezető, kezdő vagy már senior, kisebb vagy nagyobb vállalkozó.
Gondoskodó társ, egyedül élő, inspiráló barát vagy épp lehet, hogy magányos – de legtöbbször mindezekből több, egyszerre is.
🌸A nők, akik minimum ezer fronton helytállnak:
tanulnak, gyereket nevelnek, dolgoznak, szerveznek, segítenek, figyelnek másokra, összetartják a családot, tesznek a környezetükért, otthont teremtenek, észben tartanak, fejlesztik magukat, de lehet, hogy épp nem találják a helyüket, vagy akár az életük értelmét...
🌸A nők, akik mindezek mellett azt is tudják, hogy az erő nemcsak az izomból jön, hanem a kitartásból, az összetartásból, a humorból és abból, hogy újra és újra felállunk és segítjük egymást is a felállásban.
🌷És külön éljenek azok a nők, akik a mi közösségünkben nap mint nap megmutatják, milyen az, amikor a mozgás nem csak edzés, nem csak egy letudandó újabb feladat, hanem a saját "kincsünk", énidőnk ahol támogatás lesz, bátorítás és közös élmény. És emiatt jöttök akkor is, amikor már az is csodás teljesítmény, hogy eljöttök egyáltalán - mert faradtak, mert szomorúak vagytok, mert mindig történi valami...de a közösségünk fontos, együtt izzadunk, nevetünk, fejlődünk, kibeszélünk… így közben egy kicsit mindig erősebbek, jobbak is leszünk – testben és lélekben, egyénileg és közösségileg is.
🌸Szóval ma ünnepeljük az összes nőt, mert mind egy CSODA, mindenkiben ott a FÉNY, akár érzi akár nem, akár éli akár nem.
Boldog nőnapot nekünk! 🌷

Elutaztam valentin napra, találtam egy eldugodt, kedves, kis szobát. Nem felkapott hely, edzeni is elférek benne és közb...
14/02/2026

Elutaztam valentin napra, találtam egy eldugodt, kedves, kis szobát. Nem felkapott hely, edzeni is elférek benne és közben ilyen profi fotók készülnek rólam.

COMING SOON
☝️Vasárnap estére a HIITre hazaérek, gyertek!

11/02/2026

Melyik órára jöhetek ha már 50-60egynehány éves vagyok? Kapom sokszor a kérdést, amit nem is értek, hiszen én is 50 éves elmúltam...
🤔 De vajon miért gondoljuk azt, hogy egy 50+-os más mozgást igényel mint egy 30 éves?

☝️Az edzések nálunk nem a születési dátum, nem a nem és nem a kg-ok alapján állnak össze, hanem az egyén aktuális állapota, jellemzői alapján! Igen, még a csoportos órán is az éppen aktuális állapota szerint dolgozik mindenki, mutatjuk az oktatótársakkal a könnyítéseket/ nehezítéseket - nem pedig az életkora szerint terheljük a vendéget. Pláne az egyéni órákon, ahol még pontosabban tudok személyre szabni.
Amiket nézek egy új vendég érkezésekor az életkora helyett az a
💫mozgásmintája,
💫 terhelhetősége,
💫 előnléte,
💫 céljai
vagyis, hogy milyen az aktuális fizikai állapota és hová szeretne eljutni.
Mert a mozgásra vonatkozó alapelvek mindenkinél ugyanazok akár 25, akár 65 vagy 80 éves az illető. Az alapjaink mások csupán és az egyáltalán nem az életkoron múlik.

Szóval látni bőven trendi, hangzatos fitmess címkéket:
✨️senior tréning, ✨️menopauza edzés, ✨️„speciális” programok mindenre/bármire is – de a valóság az, hogy ezek kizárólag az üzletről szólnak, élettani szempontból semmi szükség rájuk.
Mert az emberi test működése nem "trendfüggő"! 😉



05/02/2026

Az év eleje mindig nagyon sok új, kissé bizonytalan, de kiváncsi vendéget hoz, így nagyon sokszor elhangzik a kérdés: melyik órát válasszam? 🤔
💡Ha nincs komolyabb mozgásszervrendszeri probléma, a válaszom mindig az, hogy az egészséges, rugalmas és erős testhez nem egyetlen kedvencet kell megtalálni, hanem heti szinten változatosan kell terhelni magunkat ahhoz, hogy a célunkhoz közelebb kerüljünk - bármi is az a cél.
Emiatt az óráink úgy vannak "kitalálva", hogy egymásra épüljenek, és szuperül kombinálhatóak legyenek keresztedzésként egymással vagy bármilyen más sporttal is. 🧩

Így áll össze a rendszerünk:
🔍 Bizonytalan vagy? Talán fájsz is már?
A MOZGÁSSZERVRENDSZERI ÁLLAPOTFELMÉRÉSen, KONZULTÁCIÓn segítek eligazodni. Megnézzük, hol tartasz most, mire van szükséged, és merre érdemes továbbhaladni.

🧱 Alap 1.
GERINCTRÉNING
Az ülőmunkát kompenzáljuk, mobilizációk, aktiválások és nyújtások által.
❗️Ez az óra ajánlott akkor is, ha most kezded a mozgást vagy már fáj valahol, de nem szükséges az egyéni óra.
Ez az alap, amire minden más mozgás biztonságosan épülhet!

🌿 Alap 2.
GERINCJÓGA
Finom, tudatos átmozgatás könnyed jóga pózokkal.

🔥 Haladó 1.
PILÁTESZ
Stabil törzs, precíz izommunka, kontroll.
☝️ Itt tanul meg a tested hatékonyan és gazdaságosan dolgozni, ami minden más mozgásformát jobbá tesz.

🧘‍♀️ Haladó 2.
HATHA & ASTANGA JÓGA
Ez a két fajta jóga nálam igencsak dinamikus, a könnyed áramlásokhoz pedig a test ismerete, erő, rugalmasság és állóképesség is kell már.

💪🔥 Hab a tortán
FUNKCIONÁLIS & HIIT EDZÉSEK
Az izomépítés + a keringési rendszer edzése történik ezeken és itt válik igazán szükségessé az az alap, amit felépítettünk az alapozó órákon.
☝️Ráadásul ha fogyás a cél, akkor a funkci, ha kardióra vágysz akkor pedig a HIIT a jó választás.

✨ De a lényeg az, hogy
nem különálló órák ezek, hanem egy egymást kiegészítő, támogató rendszer részei.
Kombinálhatod őket cél, élethelyzet vagy aktuális energiaszint, érzelmi állapot szerint – a tested csak hálás lesz érte.
És ha szeretnéd, segítek személyre szabni a Te saját „mozgás-receptedet" is! 👌


23/01/2026

„És mikor HASAZUNK?” avagy "CORE fókuszúak az órák?"

Ezt a két kérdést nagyon sokszor megkapom, és bevallom ilyenkor mindig mosolygok egyet, mert közben már rég hasazunk - csak nem úgy, ahogy sokan azt elképzelik.

☝🏻 Mert a hasizmok (pontosabban: a törzs stabilizáló izmai)
nem csak hanyatt fekve, haspréssel dolgoznak ám! És plankelni sem kell ezerrel minden alkalommal. 😉
Sőt… a való életben így szinte soha nem is használjuk őket.

👌Ellenben amikor
🔹 funkcionális edzésen
húzol, tolod, guggolsz, emelsz, egyensúlyozol –
a törzsed folyamatosan stabilizál, összeköt és erőt közvetít.
Ez bizony nagyon is „hasazás”.
🔹 HIIT edzésen
amikor tempó van, váltások, irányok, dinamikus mozgások –
a törzsizmok szintén dolgoznak, hogy ne ess szét,
hanem erős és kontrollált maradj.
🔹 Gerinctréningen talán a legfinomabban, de a legmélyebben aktiválódnak.
Nem látványos, nem ég azonnal,
viszont azok a mozgások az alapjai a fájdalommentes mozgásnak és a tartásnak.
🔹 Jógán
amikor tartunk egy pózt, lassan áramlunk, lélegzünk –
a törzs izmai csendben, folyamatosan dolgoznak,
hogy legyen stabil közép, amire minden épül.
🔷️És a mindennapokban? Séta közben is „hasazunk”! 🚶‍♀️
Ha a séta nem csak „csoszogás”, hanem tudatos, lendületes mozgás,
akkor a törzsizmok végig dolgoznak.
Amikor a
– kar-láb ellentétesen mozog,
– a törzs enyhén rotál,
– a testtartásod megtartott,
– nem dőlsz előre, nem esel össze,
👉 a hasizmok és a mély törzsizmok folyamatosan stabilizálnak. 👌

☝🏻 Szóval igen:
hasazunk edzésen, jógán, gerinctréningen…
és hasazunk egy jó sétán is.
Sőt! Leginkáb így hasazunk, nem pedig amikor hanyatt fekve „ropogtatjuk” a hasprést.

Mert a törzs nem egy "külön testrész" amit "külön kell edzeni",
hanem a mozgás központja.
És ha a mozgás jól működik - "hasazol".
👇A fentiek alapján ha megnézed, a videóban is mindenki hasazik.🙃

A fájdalom nem ellenség, hanem jelzés.A kérdés csak az: meghalljuk-e, mit üzen a testünk? Tudtad, hogy egy gondolat mill...
20/01/2026

A fájdalom nem ellenség, hanem jelzés.
A kérdés csak az: meghalljuk-e, mit üzen a testünk?

Tudtad, hogy egy gondolat milliónyi kémiai folyamatot módosít a testünkben, egy érzés pedig több milliárdnyit? 🤔
Amikor a lelki, érzelmi állapotunk változik, a testünk is azonnal reagál. Gondolj csak a stresszre. Pl egy számodra kellemetlen ember hívása jelenik meg a telefonodon... azonnal befeszül a hát, nyak, megfájdul a fej...és akkor ez csak egy pillanatnyi stresszor, gondold el mi történik ha tartósan vagy olyan érzelmi/ lelki állapotban ami ártó.
Erről szeretnék most mesélni egy nagyon személyes, mégis sokatok számára ismerős történeten keresztül.

Dr. Várnagy Emese manuálterapeuta, holisztikus orvossal kb. 3–4 éve találkoztunk először. Akkor még ő járt hozzám tornázni, csípőprotézis előtti fájdalmai miatt.
Az élet pedig – ahogy gyakran teszi – később megfordította a szerepeket.
Édesapám halála után egy edzés végén Emese hívta fel a figyelmemet arra, hogy az egyre súlyosbodó bőrtüneteim és az egyensúlyproblémáim mögött idegrendszeri érintettség is állhat. Az ő javaslatára kerültem ahhoz a doktornőhöz, akivel így sikerült időben elcsípni a Lyme-kórt, amit az átélt veszteségem és az "elnyomott" gyászom lobbantott be.
A Lyme kezelés ideje alatt Emesével aztán a gyász testi és lelki lenyomatait is kidolgoztunk.
Később, a csípőprotézise beültetése után újra „cseréltünk”: akkor én segítettem őt a rehabilitációjában.
Így amikor az új év elején egy "hirtelen kialakult" "medence elcsúszás" miatt szinte járásképtelenné váltam, nem volt kérdés, kihez is forduljak segítségért.

📸 A két kép között két hét telt el.
❄️ Az első január 5-én készült: őrületes fájdalommal, antalgikus testtartásban (a fajdalom csökkentése miatt veszi fel a test) görbültem oldalra és ha lenne fotó oldalról akkor látható lenne, hogy előre is - alig mozgó testben álltam Emese előtt.
– A második a mai állapotot mutatja: még egy kicsit görbén, fájdalmam nulla, a medencém a helyén, és a testem újra együttműködik, a héten már tornázgattam is. Egyenlőre csak mobilizálok, saját testsúllyal terhelek, a boxnak és a súlyzóknak még várniuk kell kicsit.

Sokan láttatok az elmúlt 2 hétben „pizzai ferdetoronyként”, mivel a legelső manuális kezelés és az ANF tapaszok hatására a fájdalmam azonnal megszűnt – még úgy is, hogy a testem vizuálisan még nem volt egyenes, így tudtam szó szerint a pultnak dőlve, támaszkodva vezetni az óráimat.
Ezúton is hálás köszönet mindenkinek, aki azokon a napokon fuvarozott, segített, megtartott! 🙏🤍
Sokat kérdeztétek: mit csináltam, hogy ez így megtörténhetett? És pont velem?
A válaszom őszinte: ez nem egyetlen rossz mozdulat volt és nem is kettő - hosszú ideje fennálló testi és lelki "túltolásnak" eredménye volt, amit a testem egyszer csak nem bírt tovább szó nélkül.

Emese pedig azon kevés orvosok egyike, aki együtt kezeli a testet és a lelket. Mert a testi tüneteink nem ellenségeink, hanem üzenetek tudatos és tudattalan emlékeinktől, fájdalmainktól, félelmeinktől. Nekem pl konkrétan egy bizonyos tudattalan félelemtől az 50. életévem és a válásom után... de dolgozunk ezen is! 🙃
🎉És a bónusz: az ANF tapaszokkal – akut esetben azonnal, krónikus fájdalmaknál több idővel ugyan, de nagyon mély változások indíthatóak el a testben! És hangsúlyozom, hogy nem csak mozgásszervi, hanem bármilyen fájdalom, probléma esetén!
A gyógyulás pedig figyelmünk, időnk, kapcsolódásunk és komplex szemléletünk eredménye lesz.
Mert a testünk értünk dolgozik!
✨ És szól! Mindig szól.
✨ Érdemes meghallgatni.
✨️Csak jobb leszel ezáltal!

Cím

Tompa Köz 4
Gárdony
2483

Nyitvatartási idő

Hétfő 08:00 - 20:30
Kedd 08:00 - 20:30
Szerda 08:00 - 20:30
Csütörtök 08:00 - 20:30
Péntek 08:00 - 20:30
Szombat 08:00 - 10:15

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Mozgástér - Forró Barbara új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

A Vállalkozás Elérése

Üzenet küldése Mozgástér - Forró Barbara számára:

Megosztás