A Segítő

A Segítő A Segítő, Kecskemét elérhetőségei, térképes helyadatai és útbaigazítási információi, kapcsolatfelvételi űrlapja, nyitvatartási ideje, szolgáltatásai, értékelései, fényképei, videói és közleményei.

A Segítő fő tevékenységei:

-Gongos, tibeti hangtálas hangfürdő
-Théta healing konzultáció
-Wingwave coaching
-Energiagyógyászat
-Energetikai tisztítás
-Jövőbelátás
-Lélekgyógyászat

"Nincs kedvező pillanat, jó lehetőség vagy alkalmas időpont. Ahány ember, annyi kapu a megvilágosodáshoz. A kedvező pill...
19/06/2026

"Nincs kedvező pillanat, jó lehetőség vagy alkalmas időpont. Ahány ember, annyi kapu a megvilágosodáshoz. A kedvező pillanat, a jó lehetőség vagy az alkalmas időpont a kezdésre MOST van."

✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨MINDEN REZGÉS, REZGÉS AZ ÉLET.Vibrációs frekvencia. 7 dolog,ami befolyásolja az ember vibrációs frekvenci...
18/06/2026

✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨MINDEN REZGÉS, REZGÉS AZ ÉLET.

Vibrációs frekvencia.

7 dolog,

ami befolyásolja az ember vibrációs frekvenciáját a kvantumfizika szemszögéből.

A kvantumfizika rezgése azt jelenti, hogy minden energia. Vibráló lények vagyunk bizonyos frekvenciákon.

Minden rezgés a világon, az ember rezgését , az érzései jelentősen befolyásolják. A világban lévő rezgések között, , csak kétféle vibráció létezik, pozitív és negatív rezgés. . Bármilyen érzés során, olyan rezgést adsz ki, ami lehet pozitív vagy negatív.

1 - * gondolatok *

Bármilyen gondolat frekvenciát bocsát ki az univerzumnak, és ez a frekvencia visszatér az eredetihez, tehát ha negatív gondolataid vannak, csüggedés, szomorúság, harag, félelem, mindez visszatér hozzád. Ezért olyan fontos, hogy gondoskodj a gondolataid minőségéről, és megtanuld, hogyan nevelj pozitívabb gondolatokat.

2 -* A környezeted *

A körülötted lévő emberek közvetlenül befolyásolják a rezgésfrekvenciádat. Ha örömteli, pozitív és határozott emberekkel veszed körül magad, akkor te is belépsz ebbe a rezgésbe. Ha panaszkodó, közvetítő és pesszimista emberekkel veszed körül magad, légy óvatos! Valóban, csökkenthetik a frekvenciádat, és így megakadályozhatják, hogy kihasználd a vonzalom törvényét a javadra.

3 -* Zene *

A zene nagyon erőteljes. Ha csak olyan zenét hallgatsz, ami a halálról, árulásról, szomorúságról, elhagyásról beszél, mindez beleszól abba, amit vibrálsz. Figyelj oda a dalszövegre a zenére, amit hallgatsz, csökkenti a rezgésfrekvenciádat. És ne feledd: pontosan azt vonzod be az életedbe, amit vibrálsz.

4 -* A dolgok, amiket nézel *

Amikor olyan programokat nézel, amelyek balszerencsékkel, halálesetekkel, árulásokkal stb. foglalkoznak. Az agyad ezt valóságként fogadja el, és egy egész kémiát bocsát ki a szervezetedbe, ami befolyásolja a rezgésfrekvenciádat. Nézd meg azokat a dolgokat, amelyek jót tesznek neked, és segítenek magasabb frekvencián rezegni.

5 -* A légkör *

Akár otthon, akár a munkahelyen, ha sok időt töltesz egy zavart és piszkos környezetben, annak rezgésfrekvenciájára is hatással lesz rád. Javítsd azt, ami körülvesz, rendezd és tisztítsd meg a környezeted. Mutasd meg az univerzumnak, hogy alkalmas vagy arra, hogy sokkal többet kapj. Gondoskodj arról, amid már megvan!

6 -* A szó *

Ha rosszat állítasz vagy beszélsz dolgokról és emberekről, az befolyásolja a rezgésfrekvenciádat. A frekvencia magasan tartásához elengedhetetlen, hogy megszüntesd a panaszkodás szokását, és ne beszélj másokról. Tehát kerüld a drámát és az áldozatvállalást. Vállald a felelősséget az életed választásaiért!

7 -* hála *

A hála pozitívan befolyásolja a rezgésfrekvenciádat. Ez egy olyan szokás, amit érdemes beillesztened az életedbe. Kezdj el köszönetet mondani mindenért, a jó dolgokért és amit rossznak tartasz, köszönd meg mindazt az élményt, amit átéltél. A hála kinyitja az ajtót, hogy pozitívan történjenek a jó dolgok az életedben.

Illusztráció: Daniel Martin Diaz - Hullám telepátia

✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨

🕯️🔔

A hangfürdő is egy olyan alkalom, ahol kellemesen ellazulhatsz, és megtapasztalhatod a hangtálak, óriás gongok, kristálytálak, sámándobok és hangszerek csodálatos hangjait, harmonizáló rezgésüket.

Minden pénteken a jelentkezők számától függően Izsákon a Művelődési Házban 18-19:30-ig tartom a hangfürdőt, melyre sok szeret***el várlak❣️

Balogné Gál Erika

Előzetes bejelentkezés szükséges:

06203627735

✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨

🪉🪘🪕🪉🪘🪕🪉🪘🪕🪉🪘🪕🪉

✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨

Az agykutatás mára egyértelműen kimutatta, hogy a gondolatok, érzések és belső képek ismételt aktiválása újra és újra me...
13/06/2026

Az agykutatás mára egyértelműen kimutatta, hogy a gondolatok, érzések és belső képek ismételt aktiválása újra és újra megerősíti az azokat hordozó idegi pályákat. Agyunk neuroplaszticitása, vagyis az a képessége, hogy tapasztalataink hatására új mintázatokat hozzon létre, nem csupán gyermekkori jelenség: felnőttkorban is aktív marad. Joseph LeDoux, Antonio Damasio, és különösen Joe Dispenza kutatásai alapján ma már tudjuk, hogy a fókusz iránya határozza meg azt, mely idegi áramkörök erősödnek meg az agyban. Másként fogalmazva: amire figyelünk, az erősödik – legyen szó múltról vagy jövőről.

Dispenza elmélete szerint a jövőbe vetett kép, amelyhez érzelem is társul, képes átalakítani a jelenlegi idegi struktúrákat. Ez a folyamat nem egyszerűen egy kognitív átkeretezés, hanem mély élettani változásokkal jár. Ha valaki például naponta tudatosan elképzeli azt az életet, amelyre vágyik – nemcsak gondolatban, hanem a hozzá kapcsolódó pozitív érzelmekkel is együtt –, akkor az agyában új pályák jönnek létre, és ezzel együtt hormonális és vegetatív idegrendszeri szinten is változás indul meg. Agyunk ugyanis nem tesz különbséget a „valódi” és az elképzelt élmény között: a belső képekre adott reakció fiziológiai szinten is mérhető. Ezt funkcionális MRI-vizsgálatok is alátámasztják.

Ezzel szemben, amikor valaki minden gondolati energiáját újra és újra a múltbeli sérelmek, hiányok és félelmek ismétlésére fordítja – ahogyan a fenti gyakorlatban történt –, az agya nem új pályákat épít, hanem a régieket erősíti meg. Ilyenkor a limbikus rendszer, különösen az amygdala és a hippocampus, újra és újra aktiválódik, és a szervezet stresszválaszban marad. Ez nem csupán érzelmi kimerültséghez vezet, hanem hosszú távon immunológiai, endokrinológiai és pszichés egyensúlyzavarokat is okozhat. A probléma tehát nem abban áll, hogy valaki reflektál a múltjára – hanem abban, hogy képtelen a figyelmét a jövő lehetőségeire irányítani.

A jövő képe, amelyhez pozitív érzelem társul, nem csak célkitűzés: biológiai aktivátor. Ez a folyamat a prefrontális kéreg aktiválásával, a motivációért és célvezérelt viselkedésért felelős agyi régiók megerősítésével jár. Ha ez elmarad, és a figyelem továbbra is a hiányok ismétlésére korlátozódik, akkor az ember szinte önprogramozott módon újrateremti a múltját – új helyzetekben is ugyanazokra a mintákra fog reagálni, mivel az idegrendszeri válaszok már előre kondicionáltak.

31/05/2026
✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨A JÓGI ÉS A PARADICSOM(A legjobb tanmese, amit VALAHA olvastam! Írd le kommentben, neked hogy tetszett!)É...
03/04/2026

✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨A JÓGI ÉS A PARADICSOM
(A legjobb tanmese, amit VALAHA olvastam! Írd le kommentben, neked hogy tetszett!)

Élt egyszer egy jógi, aki fogadalma letétele után elindult világot látni. Hosszú éveken át vándorolt, mígnem elérkezett egy Isten háta mögötti kis faluba. Itt az általa tanított úton jártak az emberek, de jógatermük nem volt; a legközelebbi, majd 25 km-re levő kisvárosba jártak gyakorolni.

A jógi gondolt egyet, és támogatást kérve, a falu férfijainak segítségével saját gyakorlóhelyet építtetett. Ettől kezdve minden vasárnap ő vezette a gyakorlást, tanította a légzést és meditációt, és beszélt az élet nagy kérdéseiről. Sok év telt el így. Egy közönséges gyakorlás végeztével, egy kora tavaszi, hűvös vasárnap délelőttön, ahogy kiterelgette a tanítványokat a teremből és zárta volna be a kaput, a kertbe lépett egy ismeretlen férfi. Szakadt ruhájában, koszosan odaállt a jógi elé, és azt mondta:
– Jógi, kérlek, légy jó, és adj egy fél paradicsomot!

A jógi jó volt, és bár kicsit furcsállta a dolgot. Hátrament a házba, elővett egy paradicsomot, félbe vágta, majd kivitte a férfinak és odaadta neki, aki hálásan tekintett vissza rá. Azonban a jógi oldalát furdalta a kíváncsiság. Azt kérdezte:
– Fiam, miért kell neked ez a fél paradicsom?

A férfin erre jeges rémület lett úrrá, és mielőtt a jógi egy szót szólhatott volna, kirobbant a kapun, és elszelelt.

Egy héttel később, megint csak kifele jövet a gyakorlásról a jógi megint szembe találta magát a kertben a fickóval. Az így szólt:
– Jógi, kérlek, légy jó, és adj egy fél paradicsomot!

A jógi meglepődött, mind a férfi újabb felbukkanásán, mind az újabb, furcsa kérésen. Persze azért jó volt, hátra ment, és hozta a fél paradicsomot. A férfi kezébe nyomta, de rögtön rá is kérdezett:
– Itt van fiam, de kérlek, áruld el, miért kell neked ez a fél paradicsom?

A férfi láthatóan megrémült, és rögtön elfutott, azonban a jógi sem volt rest, utána eredt. Csakhogy nem volt igazán jó kondícióban, még sosem futott ennyit és ilyen gyorsan, hát a falu végében kifulladt, és csaknem elájult. Arra gondolt, hogy hátha a jövő héten is eljön a különös alak, és akkor érdemes lenne tudnia tartani vele a lépést.

Így hát a következő hetet szorgalmas futóleckékkel töltötte. Megérte, mert, ahogy gondolta, a következő vasárnap ismét belépett a kertkapun a furcsa idegen. A jógi meg sem várta a kérését, jó volt, és hozta a házból a fél paradicsomot. A férfi e szavakkal fogadta:
– Köszönöm, jógi, hogy jó voltál, és adtál egy fél paradicsomot.
– Szóra sem érdemes, fiam – felelte a jógi – de kérlek, áruld el, miért kell neked...

A férfi már futott is kifele, de a jógi szorosan a nyomában volt. Sokáig futottak, a jógi már kezdett nagyon kifáradni, mire egy széles, sebes folyóhoz értek. Az idegen gondolkodás nélkül a folyóba vet***e magát, és átúszta, majd eltűnt futva a túlparton. A jógi nem tudta követni, mert nem tudott úszni. Bosszankodva tért haza.

A következő hetet azzal töltötte, hogy naponta a 25 km-re levő kisváros uszodájába járt gyakorolni, sőt, ha már ott volt, úszónadrágot, és futócipőt is vett magának. Izgatottan várta a vasárnapot; most már biztos volt benne, hogy a fura szerzet újra ellátogat hozzá. Vasárnap, ahogy bezárta a gyakorlóhelyet, megnyikordult a kertkapu, és belépett a férfi:
– Jógi, kérlek, légy jó, és adj egy fél paradicsomot!

A jógi jó volt, hátrament, (felhúzta az úszónadrágot és a futócipőt is), fogta a fél paradicsomot, és kivitte az idegennek:
– Itt van, fiam, de áruld már el, kérlek, mire kell ez neked?

A fickó megrémült, kirontott a kapun, a jógi sebesen utána. Elérték a folyót, a férfi átúszta, a jógi utána. A túlparton futott tovább, a jógi követte. Egészen egy mély szakadék szélén álló, magas fáig futottak. A fickó macskaügyességgel felmászott, ám a jógi nem tudott fára mászni, a földön maradt. Szitkokat szórt mindenre, ahogy baktatott hazafele.

A következő héten a falubeliek furcsállva nézték, ahogy a jógi minden nap a kert fáira mászik, ide-oda ugrál, és egészében véve igen furcsán viselkedik. De a jógit nem érdekelte, megszállottan gyakorolt, készült a találkozásra. Vasárnap már a gyakorlás előtt felvette ruhája alá az úszónadrágot és a futócipőt. Sőt, jó volt, és még a fél paradicsomot is előre a zsebébe t***e. Az átlagosnál jóval gyorsabban vezette a gyakorlást, és amint lehetett, megszabadult a tanítványoktól, és bemelegítésbe kezdett. Pontban, amikor a gyakorlásnak rendesen véget kellett volna érnie, a kertkapun belépett az idegen férfi.

– Jógi, kérlek, légy jó, és...

A jógi már nyújtotta is a fél paradicsomot, miközben visszakérdezett:
– Fiam, mire kell ez neked, az ég szerelmére?

A férfi megrémülve rohant el, a jógi utána. Futottak a folyóig, átúszták, futottak tovább a fáig, felmásztak rá. Itt a jógi csaknem elkapta a figura grabancát, amikor az elkapott egy indát, és átlendült a szakadék túlsó oldalára. A jógi azt hitte, idegbajt kap, de ekkor megpillantott egy másik indát. Nosza, megragadta, és átlendült ő is a szakadékon.

Ott azonban nem várt akadályba ütközött: egy repülőgép-temető volt ott, ahol az egyik roncsban elzárta magát a férfi. A jógi dühöngve járta többször is körbe a roncsot, de a szilárdan lezárt oldalajtón kívül nem talált bejáratot; azt kellett valahogyan kinyitnia. Csaknem őrjöngve tért haza.

A következő hét minden napját a falu lakatosánál töltötte, ellesve a zárak kinyitásának minden lehetséges módját. Vasárnap futócipőben, úszónadrágban, hátán vízhatlan hátizsákba rejtett feszítővassal, lángvágóval, tolvajkulccsal és fúrógéppel tartotta a gyakorlást, majd kiállt a kapu elé, várva az idegent. Amaz csakhamar meg is érkezett.

– Jógi, kérlek, légy jó, és adj egy fél paradicsomot!

– Itt van, fiam – nyújtotta a jógi, mert jó volt – de közben cselesen megragadta a férfi csuklóját, magához húzta, és megszállottan villogó szemmel kérdezte:
– de mire kell ez neked?

A fickón páni félelem lett úrrá, kitépte magát a jógi kezéből, és elrohant, de a jógi nagyon szorosan ott volt a nyomában. Száguldottak a folyóig, gyorsan áttempóztak rajta, futottak tovább a fáig, nyakukat törve másztak fel rá, egymás után átlendültek a szakadékon, a férfinak alig sikerült bezárnia a roncs ajtaját a jógi előtt. Ő azonban nem állt meg, lekapta hátizsákját, elővarázsolta a szerszámokat, és ügyködni kezdett a zárral. Egy óra nem telt bele, a nehéz ajtó nyikorogva feltárult.

Odabent az idegen rémülten vacogott, nagyon félt a jógi ádáz és diadalittas tekintete láttán.

A jógi lassan odalépdelt a fickó elé, leguggolt, és nagyon halkan, barátságos mosolyra váltva, szelíden megkérdezte:

– Fiam. Hetek óta kérsz tőlem fél paradicsomot minden vasárnap. Nagyon szívesen adok, akár a jövőben is még többet, csak azt az egyet kérem tőled, hogy áruld el nekem: mire kell neked?

– Rendben van, jógi… – érkezett a remegő hangú felelet – Elmondom neked, de kérlek, légy jó, és ne mondd el senkinek!

A jógi - ahogy a nevéből is látszott - jó volt, és nem mondta el…
✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨

✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨Három év választott el a nyugdíjtól, amikor egy másodikos fiú kinyitotta a tanári asztalom fiókját, hogy ...
23/03/2026

✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨Három év választott el a nyugdíjtól, amikor egy másodikos fiú kinyitotta a tanári asztalom fiókját, hogy elvegyen egy szappant. Ott hagyta a nemrég elhunyt nagymamája sálját, és megért***e velem: a nélkülözésnél is rombolóbb lehet az a szégyen, amit egy gyerek magával cipel.

„Tanárnő, kérem, ne írjon be figyelmeztetést.”

Ez volt az első mondat, amit Dávid düh nélkül mondott nekem.

A katedra előtt állt, az ujja még vizes volt az esőtől, a válla merev, a tekintete lesütve, mintha arra számítana, hogy kinevetem.

„Csak kell valami, hogy ne legyen kellemetlen a szagom megint.”

A terem ajtaja felé néztem, hogy biztosan üres-e a folyosó.

Aztán kihúztam az alsó fiókot.

Öt évvel korábban abban a fiókban régi dolgozatok, kiszáradt filcek és egy csorba bögre volt.

Most gabonaszeletek, kekszek, szappanok, kis kiszerelésű samponok, fogkefék, tiszta zoknik, higiéniai betétek, füzetek, tollak, kézmelegítők, télen pedig kesztyűk és sapkák, amikor a kiadásaim kifizetése után futotta rá.

Történelmet tanítok egy észak-olaszországi, vidéki állami gimnáziumban.

Elég régóta csinálom ahhoz, hogy azonnal felismerjem annak a gyereknek az arcát, aki éhes.

De nem elég régóta ahhoz, hogy megszokjam.

Ez a fiók egy Chiara nevű lány miatt született.

Tizenöt éves volt, nagyon szorgalmas, mindig udvarias, és folyton fázott.

Egy hétfő reggel, első órában majdnem lecsúszott a székről.

Leguggoltam a padja mellé, és halkan megkérdeztem, evett-e.

Vállat vont, és suttogva azt mondta:

„A kistestvéreim tegnap ettek. Én jól vagyok.”

Ez a mondat belém égett.

Aznap délután elmentem egy olcsó boltba, és megvettem, amire futotta.

Semmi különös.

Dolgok, amik egy kicsit megtöltik a gyomrot.

Dolgok a tisztálkodáshoz.

Dolgok, amelyek segítenek egy kamasznak úgy belépni az osztályba, hogy ne érezze magát eleve tehernek.

Másnap ezt mondtam a diákjaimnak:

„Ha szükségetek van valamire, nyissátok ki az alsó fiókot. Nincs kérdés. Nincs papír. Nincs név.”

A szünetre a holmi fele már eltűnt.

A nap végén egy sárga post-itet találtam benne.

Ez állt rajta:

„Köszönöm. Így kevésbé megalázó.”

Akkor ért***em meg valamit.

A gyerekek sok mindent kibírnak.

Ami igazán összetöri őket, nem csak a hiány.

Hanem az, hogy tehernek érzik magukat.

Ezért soha nem kérdeztem.

Soha nem vezettem listát.

Soha nem kértem senkitől, hogy „érdemelje ki” a méltóságot.

Aztán minden drágulni kezdett, és a fiók egyre gyorsabban ürült ki.

Kedden elfogytak a szeletek.

Szerdán már nem maradt zokni.

Csütörtökön, dolgozatírás közben, morajló gyomrokat hallottam egy teremben, aminek csendesnek kellett volna lennie.

És egy ponton az a fiók már nem csak az enyém volt.

Egy nagyon visszahúzódó, negyedikes lány, Elisa, elkezdett bontatlan fogkeféket és hajgumikat hagyni benne egy cetlivel:

„A nagynénémnek mindig van belőle több.”

Az egyik végzős fiú a első csengetés előtt kekszcsomagokat tett bele.

Renato úr, az iskolai dolgozó, aki rosszul jár egy tönkrement térd miatt, és úgy tesz, mintha senkit sem kedvelne, minden télen kesztyűket és sapkákat tett hozzá.

Egy reggel megláttam.

Rám nézett, és csak ennyit mondott:

„Tizenhat évesen otthagytam az iskolát, mert nem bírtam tovább, hogy én legyek az a szegény gyerek, akit mindenki azonnal felismer. Tegye úgy, hogy ezek a diákok ne érezzék magukat rossz értelemben nézve.”

Megpróbáltam.

A 12-es terem olyan hely lett, ahol lehetett szükségben lenni anélkül, hogy mások témája lennél.

Aztán jött Dávid.

Minden iskolában van egy ilyen fiú.

Mindig késik.

Kemény tekintet.

Hirtelen indulat.

A tanáriban azt mondták, tiszteletlen, kezelhetetlen, mogorva.

De én láttam a kezét.

Sérült, durva bütykök.

Kirepedezett bőr.

Egy olyan gyerek keze, aki a koránál túl nehéz dolgokat csinál.

Aznap délután, amikor megállt a fiókom előtt, nem úgy nézett ki, mint aki keménykedni akar.

Úgy nézett ki, mint aki végletekig fáradt.

Óvatosan húzta ki, mintha riasztót várna.

A cukorkához nem nyúlt.

A chipshez sem.

Elvett egy szappant, dezodort, fogkrémet és két pár fekete zoknit.

Aztán nyelt egyet, és azt mondta:

„Ma este a kishúgom énekel az iskolai műsorban. Nem mehetek oda így, hogy ilyen szagot hozok magammal.”

Bólintottam, mintha ez lenne a világ legtermészetesebb dolga.

„Vidd, amire szükséged van.”

Vitte.

Másnap reggel még a csengetés előtt megérkezett.

Bement a terembe, kihúzta a fiókot, és valami összehajtogatott dolgot tett a szeletek tetejére.

„A nagymamám készít***e, mielőtt beteg lett” – mondta. „Mindig azt mondta, ha valaki segít felállni, te ne maradj a földön.”

Aztán sietve elment.

Amikor kilépett, kézbe vettem, amit ott hagyott.

Egy zöld, vastag, kötött sál volt, az egyik oldalán kissé elhasználódva.

Alatta egy nyomtatott betűkkel írt üzenet.

ANNYIÁRT, AKI A BUSZRA VÁR.

Leültem, mielőtt elgyengültem volna.

Hónapokig a felnőttek problémának nevezték azt a fiút.

De egy „probléma” nem hagyja ott a legmelegebb dolgát annak, aki jobban fázik nála.

Másnap behívatott az igazgatónő.

Már azelőtt összeszorult a gyomrom, hogy az irodájába értem volna.

Ismertem a szabályokat.

Bizonyos dolgokhoz megvannak a hivatalos lépések.

Ötvenkilenc éves voltam, három évre a nyugdíjtól, és egy pillanatra azt gondoltam, hogy baj lehet abból a fiókból, ami tele van keksszel és szappannal.

Az igazgatónő becsukta az ajtót, és átnyújtott egy kinyomtatott lapot.

„Olvassa el.”

Dávid édesanyjának e-mailje volt.

Azt írta, éjszaka egy idősotthonban dolgozik, hétvégén pedig takarít.

Azt írta, az édesanyja betegsége után a kiadások felhalmozódtak, és otthon azzal telik az idő, hogy eldöntsék, mi az, ami várhat még egy kicsit, és mi az, ami már nem.

Azt is írta, hogy Dávid egy ideje kihagy étkezéseket, hogy a húga többet ehessen.

Aztán jött a mondat, ami elvette a levegőmet.

„Tegnap a fiam tisztán jött haza, száraz zokniban, és olyan mosollyal, amilyet rég láttam. Azt mondta: ‘Az iskolában van egy fiók, ahol senkivel sem éreztetik, hogy kevesebbet ér.’ Amióta meghalt a nagymamája, nem hallottam többé reményt a hangjában. Aki megtöltötte azt a fiókot, visszaadott a fiamnak egy darabot önmagából.”

Amikor felnéztem, az igazgatónő szeme is könnyes volt.

Levette a szemüvegét, lassan vett egy levegőt, és azt mondta:

„Amit tett, fontos volt. Most pedig intézzük úgy, hogy ez a segítség az iskola és a megfelelő emberek bevonásával is tovább működjön.”

Csak bólintani tudtam.

Amikor visszamentem a terembe, a folyosó megint tele volt zajjal.

Csapódó ajtók.

Gyors léptek.

Rezgő telefonok.

Túl fiatal gyerekek, túl nagy teherrel.

Kihúztam az alsó fiókot.

Volt benne egy csomag zabpehely, két konzerv leves, egy pár gyerek kesztyű, öt összehajtott bankjegy egy gumiszalag alatt, és egy kék tollal írt üzenet.

Ez állt rajta:

„Itt senkit nem hagyunk hátra.”

Történelmet tanítok.

De néhány napon a legfontosabb lecke a termemben nem a dátumokról vagy a fejezetekről szól.

Egyszerűbb ennél.

Egy szappan.

Egy pár száraz zokni.

Egy sál annak, aki a buszra vár a hidegben.

Egy fiók, amit ki lehet húzni anélkül, hogy magyarázkodni kellene.

Néha az, ami talpon tart egy embert, nagyon kevés helyet foglal.

Néha minden elfér egy régi tanári asztal alsó fiókjában.

Cím

Kecskemét
6000

Telefonszám

+36203627735

Weboldal

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni A Segítő új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

Megosztás