14/05/2026
Kedvesek!
Paciensek, jóginik és követőim!
Sokszor beszélünk a táplálkozásról, mint az életmód egyik legfontosabb alappilléréről.
Mi is az egészséges, mi a legjobb az egyik embernek, mi a jó a másiknak?
Tényleg vannak nagy különbségek?
Mi itthon igyekszünk az ajurvéda elveit szem előtt tartani.
Persze ez időnként kevésbé sikerül.
Mégis összességében elmondhatom, hogy egészsésegesek vagyunk.
Rugalmasak, energikusak, tele tervekkel, tenni vágyással.
Ez fontos is, hiszen itt a nagy gyümölcsös, a kert, a ház és most a Parádsasvári ház felújítása is.
A reggeli kásákkal megalapozzuk a napi energia szintünket.
Nem, én sem ezen szocializálódtam.
Gyerekkoromban a kásákról hallani sem akart sem anyu, sem apu.
Mindig azt mondták, ettek ők eleget gyerekkorukban. Főleg kukorica kását.
A szegénységgel azonosították, mint nagyon sokan.
Ma már tudjuk, hogy éppen ez a bőség tesz bennünket beteggé.
A metabolikus szindróma - ami a túlsúly, a magas vérnyomás, a cukorbetegség együttes megjelenése - ma már népbetegség.
Ezek a tünetek önállóan is elég súlyosak, így együtt pedig nagyságrendekkel csökkentik a minőségi élet lehetőségét.
A kásák alapja a gabona. Ezek pl: barna rizs, zab, zabpehely, árpa, köles, hajdina, és a kukorica.
Én igyekszem csak hazai gabonákból készíteni az ételeinket.
Az, hogy melyiket mennyit fogyasztom az ajurvédikus testtípusom alapján igyekszem kalibrálni.
Árpát csak nyáron eszek, mert hűtő hatású. Ugyanígy a kukorca is inkább nyári eledel.
A köles bármennyire is magas a szilícium tartalma, és támogatja a bőr-haj, kötőszöveteket, nagyon szárít és ez is hűt.
Általában vegyesen készítem.
A zab az alapja mindegyiknek.
A zab superfood.
Hazai.
Gyorsan elkészül.
Tudok előre dolgozni.
Készítettem egy kis videót én hogyan főzöm a kását. A linket majd hozzászólásba teszem.
A képet pedig a tálalás végett mutatom.
Bármi kérdésed van, keress bizalommal!
Elérhetőségeim a névjegyben megtalálod!