Alpokalján, erdő szélén… találod a Golden Bird Ceramics & Art Therapy Stúdiót! Kiss Katalin vagyok egykori rajz-matematika tanár, művészetterapeuta – régi szenvedélyem a kerámiázás!
1990 óta működtettem a kerámiaműhelyemet Budapesten, ahol egyedi kerámiákat készítettem melyeket iparművészeti galériák árusítottak, sorozattermékeket pl. az IKEA-nak, majd álmodtam egy nagyot, elképzeltem, megtervez
tem… és 2019-ben létrehoztam ezt a stúdiót csodálatos természeti környezetben, az Alpokalján található mesebeli üdülőfaluban Velemben. Már a rózsadombi kis műhelyemben is tanítottam a kerámiázást/korongozást 1998 óta, de miután 2009-ben másoddiplomát szereztem a Pécsi Tudományegyetem Művészeti és Általános Orvostudományi Karán, mint művészetterapeuta álmodoztam egy olyan lehetőségről ahol több kíváncsi/érdeklődő/rászoruló/önmagáért tenni akaró embert érek el, akár, ha egy fantasztikus hobbit, kikapcsolódási lehetőséget keres és szeretne kerámiázni, vagy ha valamilyen lelki elakadással küzd, rosszul érzi magát a bőrében, depressziós, pánikbeteg, nem találja a kiutat az élete útvesztőjéből… - ezekben az esetekben professzionális segítséget tudjak nyújtani. Sikerült egy vállalkozásban összehozni a kettőt: kerámia workshopokat tartok kerámiázással épp csak ismerkedőknek és haladóknak, továbbá művészetterápiás foglalkozásokat - utóbbi események zártkörűek! Az aranymadár egy általam igencsak kedvelt szimbólum és már jó ideje kíséri az életemet. Mint ősi szimbólum az újjászületés, megújulás, a kreatív erő szimbóluma. Jelképezi az alkotáshoz szükséges erőt, a ragyogás, szabadság, boldogság jelképe is, amely megjelenhet mesékben, álmokban, aktív imaginációban a mély-én fejlődése (kifejlődése), a tudatosodás során. Megjelenik az ékszer kollekciómban, egyedi kerámiáimon, hétköznapjaimban... és megjelenhet a Te életedben is, ha bármilyen formában eltalálsz hozzám! :-)