09/01/2026
Baltā ziemā, Jaunā gadā!
Kāds bija Tavs 2025. gads?
DABAS DĀRZIEM tas bija ļoti rosīgs. Es iekustināju e-pasta mārketingu, atgriezos aktīvāk pie satura veidošanas sociālajos tīklos, regulāri piedāvāju akcijas un īpašos piedāvājumus, dāvināju dāvanas. Visu gadu dzīvoju ar jautājumu – ko un kā vēl uzlabot, optimizēt, kā palīdzēt uzņēmumam stabilizēties.
Vai man tas izdevās?
Pienāca decembris – un tas beidzās ļoti ātri, jau ap 18. datumu. Gada nogalē es sapratu, ka ar uzņēmumu esmu praktiski tajā pašā punktā, kur gadu iepriekš. Varbūt Tu atceries – ja biji kopā ar DABAS DĀRZIEM jau tad–, kā pagājušā gada janvārī rakstīju, ka bez pirkumiem e-veikals vienkārši nevar pastāvēt.
Taču pēc tā, kā JŪS – tie, kam DABAS DĀRZI ir svarīgi – man parādījāt, ka KOPĀ varam tikt galā, es ieslēdzu izdzīvošanas un cīnīšanās režīmu un “nomaucu” visu gadu. Šajā laikā man izdevās nomaksāt PVN parādu valstij, kas bija uzkrājies 2024. gadā, un nokārtot vēl vairākas būtiskas saistības. Tas patiesi ir BRĪNIŠĶĪGI.
Un tomēr – pienākot decembrim, es sapratu, ka cīņa par izdzīvošanu nebeidzas… bet, šķiet, beidzas mani spēki.
Es to nerakstu, lai sūdzētos. Vēlos Tev godīgi pastāstīt, ko esmu nolēmusi darīt tuvākajā laikā. Tas nozīmēs izmaiņas produktu klāstā – varbūt ne pavisam, bet uz laiku. Un daļa no tā vairs nav tikai manā kontrolē.
DABAS DĀRZI ir ļoti mīlēts projekts. Tas dzima 2001. gadā kā SIA “BERNADETA”. Cilvēki to iemīlēja kā WELEDA veikaliņu – vispirms Baložu ielā Rīgā, vēlāk Čiekurkalnā, tad Teikā, un no 2016. līdz 2024. gadam – Ernesta Birznieka-Upīša ielā.
Pēdējie desmit gadi ir bijuši nemitīgā turbulencē. Īpaši kopš 2020. gada pasaules notikumiem – jau sešus gadus. Un neizskatās, ka ārēji kaut kas rimtos… Man ir sajūta, ka jānorimst mums pašiem sevī. Nav iespējams visu atrisināt, visu izcīnīt, visu saglābt.
Šodien es mācos izvēlēties sevi. Tas nav viegli, ja visu dzīvi esi kalpojis citiem.
Vēl aptuveni mēnesi – precīzāk, līdz 15. februārim – DABAS DĀRZI atradīsies Siguldā. Pēc tam es tos vedīšu pie sevis uz mājām Inčukalnā, Siguldas novadā. Tas nozīmē, ka visus produktus paturēt nebūs iespējams – vietas vienkārši nav tik daudz.
Grūtākais un sāpīgākais lēmums saistās ar SONETT. Bieži esmu teikusi, ka SONETT ir mans mīļākais zīmols. Un tajā pašā laikā – arī vissmagākais, visādās nozīmēs. Es jūtu, ka esmu gatava šo saikni transformēt. Pagaidām ne atteikties pavisam, bet ieiet citā formā. Un to, vai šīs izmaiņas pieņemsiet arī Jūs – klienti –, varēsim saprast tikai kopā.
Paldies, ja izlasīji līdz šai vietai. :)
Tagad – pats būtiskākais.
Šobrīd Tev vēl ir iespēja iegādāties savus iecienītākos SONETT produktus no DABAS DĀRZIEM, kamēr tie ir pieejami. Pēc 15. februāra, visticamāk, pāriesim tikai uz koppasūtījumu formātu. Tas nozīmēs, ka mazie tilpumi būs pasūtāmi tikai pilnos iepakojumos – pa 6 gabaliem kastē –, taču par izdevīgāku cenu.
Attiecībā uz citiem ražotājiem – WELEDA, NATURATA, SILMACHY, STOCKMAR, REDECKER, NATRACARE – nekas nemainīsies. Šie zīmoli turpinās priecēt DABAS DĀRZI virtuālos plauktus.
Tuvākajā laikā plānoju arī atlaides produktiem, kuri tiks izpārdoti un vairs neatgriezīsies sortimentā.
Tāpat ir sakrājušies jaunumi no WELEDA un NATURATA, kā arī jaunas YOGI tējas. Par visu drīzumā pastāstīšu 🌿
Es ticu, ka šīs pārmaiņas nav tikai par atvadīšanos, bet arī par vietas radīšanu - jaunām sadarbībām, jauniem produktiem un idejām, kam līdz šim nepietika ne laika, ne enerģijas. Es ticu, ka šīs pārmaiņas var atnest ko dzīvu, vērtīgu un DABAS DĀRZIEM patiesi atbilstošu.
No sirds – paldies, ka esi līdzās.