Babi-Med

Zadzwoń Wskazówki dojazdu Strona internetowa Kontakt: firmę

Babi-Med Bezpłatna Szkoła Rodzenia w Chorzowie i opieka Położnej Środowiskowej
Zapisy już od 21 tygodnia ciąży

🍂 **Po porodzie też masz prawo zwolnić** 🍂Pierwsze tygodnie po porodzie to wyjątkowy czas. Poznajesz swoje dziecko, uczy...
26/09/2026

🍂 **Po porodzie też masz prawo zwolnić** 🍂

Pierwsze tygodnie po porodzie to wyjątkowy czas. Poznajesz swoje dziecko, uczysz się jego potrzeb, a jednocześnie Twój organizm potrzebuje czasu, żeby wrócić do równowagi. 🤍

To właśnie wtedy szczególnie warto pamiętać, że **połóg to czas na regenerację, a nie na wyścig z czasem.**

🌿 **Odpoczywaj, kiedy tylko możesz**
Nie wszystko musi być zrobione. Posprzątany dom czy ugotowany obiad mogą poczekać. Twoje zdrowie i samopoczucie są ważniejsze.

🤲 **Pozwól sobie pomagać**
Nie musisz wszystkiego robić sama. Jeśli ktoś proponuje pomoc – przyjmij ją. Czasem największym wsparciem jest ktoś, kto zrobi zakupy, ugotuje obiad albo po prostu potrzyma dziecko, kiedy Ty weźmiesz prysznic.

❤️ **Daj sobie czas**
Twoje ciało potrzebowało wielu miesięcy, żeby przygotować się do ciąży i porodu. Powrót do formy również potrzebuje czasu.

🫶 **Dbaj nie tylko o dziecko, ale też o siebie**
Jedzenie, picie, sen, chwila ciszy, prysznic, krótki spacer czy rozmowa z bliską osobą – małe rzeczy mogą mieć ogromne znaczenie.

🌸 **I pamiętaj o emocjach**
Narodziny dziecka przynoszą ogromną radość, ale mogą też wiązać się ze zmęczeniem, niepewnością czy chwilami zwątpienia. Nie musisz być cały czas szczęśliwa i pełna energii.

Jesień przypomina nam, że **nie każda pora roku służy temu, żeby pędzić.** 🍁

Po porodzie możesz zwolnić.
Możesz odpoczywać.
Możesz prosić o pomoc.
Możesz potrzebować czasu.

I nie musisz mieć z tego powodu wyrzutów sumienia. 🤎

📍 **Babi-Med – Szkoła Rodzenia i Położne Środowiskowe, Chorzów**

🌸 **Cesarskie cięcie i poród powikłany – co warto wiedzieć?** 🌸Cesarskie cięcie jest dziś częścią położnictwa i w wielu ...
23/09/2026

🌸 **Cesarskie cięcie i poród powikłany – co warto wiedzieć?** 🌸

Cesarskie cięcie jest dziś częścią położnictwa i w wielu sytuacjach może być najlepszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem dla mamy lub dziecka. Warto jednak wiedzieć, czym różni się od porodu drogami natury i z czym może się wiązać.

Podczas zajęć w naszej szkole rodzenia porozmawiamy o:

🏥 **Cesarskim cięciu**
Kiedy może być konieczne? Jak wygląda przygotowanie do zabiegu i sam poród? Czego można spodziewać się bezpośrednio po cesarskim cięciu?

🤍 **Korzyściach i zagrożeniach dla mamy**
Omówimy, w jakich sytuacjach cesarskie cięcie może chronić zdrowie mamy, ale także jakie wiążą się z nim ryzyka i jak wygląda powrót do sprawności po operacji.

👶 **Korzyściach i zagrożeniach dla dziecka**
Porozmawiamy o tym, kiedy cesarskie cięcie może być najlepszym rozwiązaniem dla dziecka oraz jakie mogą być konsekwencje narodzin drogą operacyjną.

⚕️ **Porodzie powikłanym**
Co może sprawić, że poród przestaje przebiegać fizjologicznie? Jakie sytuacje mogą wymagać interwencji medycznej? Dlaczego czasami plan porodu trzeba zmienić?

💬 **I przede wszystkim – o emocjach i poczuciu bezpieczeństwa**
Nie każdy poród przebiega zgodnie z planem. Zmiana sposobu zakończenia porodu nie oznacza porażki. Najważniejsze jest bezpieczeństwo mamy i dziecka. ❤️

Podczas zajęć chcemy przekazać Wam wiedzę, która pozwoli **lepiej rozumieć decyzje podejmowane podczas porodu i świadomie uczestniczyć w tym, co się dzieje.**

Bo przygotowanie do porodu to również wiedza o tym, **co może wydarzyć się wtedy, gdy poród nie przebiega zgodnie z planem.** 🌷

📍 **Babi-Med – Szkoła Rodzenia i Położne Środowiskowe, Chorzów**

Masz pytania? Zadzwoń 32 241 28 31 lub napisz wiadomość!

🍂 **Pierwsza jesień z noworodkiem – jak się przygotować?** 🍂Pierwszy spacer, pierwsze chłodniejsze dni, pierwsze jesienn...
19/09/2026

🍂 **Pierwsza jesień z noworodkiem – jak się przygotować?** 🍂

Pierwszy spacer, pierwsze chłodniejsze dni, pierwsze jesienne ubranka… 🍁
Dla świeżo upieczonych rodziców jesień z maleństwem może oznaczać sporo pytań.

**Czy z noworodkiem można wychodzić na spacer? Jak go ubrać? Czy w domu powinno być bardzo ciepło?**

Spokojnie – nie wszystko musi być idealne. Najważniejsze jest poznanie potrzeb swojego dziecka i obserwowanie jego komfortu. 🤍

👶 **Jak ubierać noworodka jesienią?**
Podpowiemy, jak dobierać ubranie do temperatury i dlaczego łatwo można maluszka przegrzać.

🌳 **Spacery z noworodkiem**
Porozmawiamy o tym, kiedy można rozpocząć spacery, jak długo mogą trwać i na co zwrócić uwagę podczas jesiennej pogody.

🏠 **Temperatura w domu**
Czy naprawdę niemowlę potrzebuje bardzo ciepłego mieszkania? Omówimy komfortową temperaturę i znaczenie odpowiedniego powietrza w domu.

🧣 **Co zabrać na jesienny spacer?**
Wózek, kocyk, dodatkowe ubranko… a może coś jeszcze? Podpowiemy, jak przygotować się na wyjście, żeby nie zabierać ze sobą całego domu. 😉

❤️ **Obserwuj swoje dziecko**
Dłonie i stópki nie zawsze najlepiej pokazują, czy maluszkowi jest ciepło. Nauczymy Was, na co zwracać uwagę i jak rozpoznać oznaki przegrzania lub wychłodzenia.

Pierwsza jesień z dzieckiem nie musi oznaczać siedzenia w domu. 🍁
**Spacer, świeże powietrze i bliskość rodzica mogą stać się piękną częścią Waszej codzienności.**

A my pomożemy Wam przygotować się do niej spokojnie i bez niepotrzebnych obaw. 🌷

📍 **Babi-Med – Szkoła Rodzenia i Położne Środowiskowe, Chorzów**

Temat dzisiejszych zajęć:🌸 Fizjologia porodu – poznaj swój poród i sposoby łagodzenia bólu 🌸Poród to naturalny proces, w...
16/09/2026

Temat dzisiejszych zajęć:
🌸 Fizjologia porodu – poznaj swój poród i sposoby łagodzenia bólu 🌸

Poród to naturalny proces, w którym ciało kobiety wykonuje ogromną pracę. Warto wiedzieć, co się wtedy dzieje, jak przebiegają poszczególne etapy porodu i co można zrobić, aby przejść przez ten czas możliwie spokojnie i świadomie. 🤍

Podczas zajęć porozmawiamy o:

🌿 Fizjologii porodu
Jak rozpoczyna się poród? Co dzieje się z ciałem podczas kolejnych jego etapów? Jak rozpoznać, że poród rzeczywiście się rozpoczął?

🤰 Przebiegu porodu
Omówimy kolejne fazy porodu i zmiany, jakie zachodzą w organizmie mamy i dziecka.

🤲 Sposobach łagodzenia bólu porodowego
Poznamy zarówno naturalne, jak i medyczne metody radzenia sobie z bólem. Porozmawiamy o oddechu, ruchu, pozycjach porodowych, masażu, cieple oraz innych dostępnych metodach.

🧘‍♀️ Oddech, ruch i pozycje porodowe
Nie tylko o nich opowiemy – pokażemy również, jak można wykorzystać je w praktyce.

💗 Rola osoby towarzyszącej
Partner lub inna bliska osoba może być podczas porodu ogromnym wsparciem. Podpowiemy, jak może pomagać, co może zrobić i jak aktywnie uczestniczyć w narodzinach dziecka.

Nie chodzi o to, aby zaplanować poród co do minuty. Chodzi o to, żeby wiedzieć, czego można się spodziewać i znać możliwości, które mogą pomóc w radzeniu sobie z bólem i napięciem.

Bo wiedza nie sprawia, że poród przestaje być ważnym wydarzeniem.
Sprawia, że możesz wejść w niego bardziej świadomie, spokojnie i z większym poczuciem sprawczości. 🌷

📍 Babi-Med – Szkoła Rodzenia i Położne Środowis

Masz pytania? Zadzwoń 32 241 28 31 lub napisz wiadomość!

🍂 **Ciąża jesienią – jak przygotować się do chłodniejszych dni?** 🍂Koniec lata i początek jesieni to czas, kiedy tempera...
12/09/2026

🍂 **Ciąża jesienią – jak przygotować się do chłodniejszych dni?** 🍂

Koniec lata i początek jesieni to czas, kiedy temperatura potrafi zmieniać się z dnia na dzień. Dla przyszłej mamy może to być dobry moment, żeby trochę zwolnić, zadbać o swój komfort i przygotować się na jesienne miesiące. 🤎

Co warto mieć na uwadze?

🧥 **Ubieraj się wygodnie i warstwowo**
Jesienią temperatura potrafi szybko się zmieniać. Kilka cieńszych warstw pozwoli łatwiej dostosować ubranie do pogody i uniknąć zarówno wychłodzenia, jak i przegrzania.

🚶‍♀️ **Nie rezygnuj ze spacerów**
Jeśli dobrze się czujesz i nie ma przeciwwskazań do aktywności, jesienne spacery mogą być świetnym sposobem na ruch, dotlenienie i chwilę relaksu.

💧 **Pamiętaj o nawodnieniu**
Chłodniejsze dni nie oznaczają, że organizm potrzebuje mniej płynów. Regularne picie wody nadal jest ważne.

🛋️ **Słuchaj swojego organizmu**
Ciąża to nie czas na udowadnianie, że można zrobić wszystko. Zmęczenie, potrzeba odpoczynku czy spokojniejszego tempa są zupełnie normalne.

👜 **Jeśli termin porodu przypada na jesień – przygotuj się wcześniej**
Warto już teraz pomyśleć o wyprawce, ubrankach dla maluszka i rzeczach, które przydadzą się podczas pobytu w szpitalu. Dzięki temu ostatnie tygodnie ciąży mogą być spokojniejsze.

🍁 A przede wszystkim – korzystaj z tej wyjątkowej pory roku. Jesień może być pięknym czasem na spokojne przygotowanie się do narodzin dziecka.

**Nie wszystko musi być gotowe od razu. Małymi krokami – bez presji.** 🤍

📍 **Babi-Med – Szkoła Rodzenia i Położne Środowiskowe, Chorzów**

Temat dzisiejszych zajęć: 🌸 **Noworodek donoszony – poznaj swoje maleństwo** 🌸Noworodek po urodzeniu może wyglądać zupeł...
09/09/2026

Temat dzisiejszych zajęć:
🌸 **Noworodek donoszony – poznaj swoje maleństwo** 🌸

Noworodek po urodzeniu może wyglądać zupełnie inaczej, niż sobie wyobrażamy. Pomarszczona skóra, charakterystyczna pozycja ciała, drobne przebarwienia czy nieregularny oddech – wiele z tych cech jest całkowicie naturalnych i wynika z przystosowywania się dziecka do życia poza brzuchem mamy. 🤍

Podczas zajęć porozmawiamy o tym:

👶 **Jak wygląda i zachowuje się noworodek donoszony?**
Poznamy jego typowe cechy i dowiemy się, które zachowania są naturalne w pierwszych dniach życia.

📏 **Wzrost i rozwój dziecka**
Porozmawiamy o tym, jak rozwija się noworodek, czego możemy spodziewać się w pierwszych tygodniach i dlaczego każde dziecko może rozwijać się w swoim własnym tempie.

🤲 **Dotyk – pierwszy język bliskości**
Dotyk ma dla noworodka ogromne znaczenie. Pomaga budować poczucie bezpieczeństwa, bliskość z rodzicem i lepiej poznawać otaczający świat. ❤️

🌿 **Masaż noworodka**
Pokażemy, jak poprzez delikatny dotyk i masaż nawiązywać kontakt z maleństwem. To nie tylko przyjemny rytuał – to także piękny sposób na budowanie więzi i uważne poznawanie potrzeb dziecka.

Podczas zajęć nie zabraknie również **praktycznych wskazówek i ćwiczeń**, dzięki którym łatwiej będzie Wam poczuć się pewnie w pierwszych tygodniach z noworodkiem.

Bo opieka nad maleństwem to nie tylko karmienie, przewijanie i kąpiel.
To także **dotyk, bliskość, obserwowanie i poznawanie siebie nawzajem.** 🌷

📍 **Babi-Med – Szkoła Rodzenia i Położne Środowiskowe, Chorzów**
Masz pytania? Zadzwoń 32 241 28 31 lub napisz wiadomość!

🌸 Jak wybrać swoją położną? 🌸Wybór położnej to jedna z pierwszych i najważniejszych decyzji, jakie podejmujesz w czasie ...
29/08/2026

🌸 Jak wybrać swoją położną? 🌸

Wybór położnej to jedna z pierwszych i najważniejszych decyzji, jakie podejmujesz w czasie ciąży. To właśnie ona będzie Cię wspierać, odpowiadać na pytania, prowadzić edukację przedporodową, a jeśli zdecydujesz się na dalszą opiekę – również odwiedzi Cię po porodzie.

💚 Aby wybrać położną, należy złożyć deklarację wyboru położnej.

Możesz zrobić to na dwa sposoby:

📱 Elektronicznie – za pośrednictwem Internetowego Konta Pacjenta (IKP).

🏥 Osobiście – w biurze Babi-Med, w każdy dzień roboczy w godzinach 8:00–15:00.

Masz pytania? Chcesz najpierw poznać położną i porozmawiać z nią przed podjęciem decyzji?

👩‍⚕️ Zapraszamy do naszej placówki w każdy dzień roboczy między 8:00 a 9:45. W tym czasie w biurze dyżuruje jedna z naszych położnych, która z przyjemnością:
🤍 odpowie na wszystkie Twoje pytania,
🤍 wyjaśni, jak wygląda opieka położnej,
🤍 pomoże w wyborze i dopełnieniu formalności.

Bo dobra opieka zaczyna się od rozmowy, zaufania i świadomego wyboru. 🌷

📍 Babi-Med – Chorzów

🌸 Środa w Szkole Rodzenia Babi-Med 🌸Ciąża to czas niezwykłych zmian w organizmie kobiety. Warto wiedzieć, jak świadomie ...
26/08/2026

🌸 Środa w Szkole Rodzenia Babi-Med 🌸

Ciąża to czas niezwykłych zmian w organizmie kobiety. Warto wiedzieć, jak świadomie zadbać o swoje ciało, aby lepiej przygotować się do porodu i szybciej wrócić do sprawności po narodzinach dziecka.

Podczas środowych zajęć spotkacie się z fizjoterapeutką uroginekologiczną, która opowie o roli mięśni dna miednicy, prawidłowej postawie oraz bezpiecznej aktywności fizycznej w ciąży.

🤰 Dowiecie się:
• jak przygotować ciało do porodu,
• jak zmniejszyć dolegliwości bólowe kręgosłupa i miednicy,
• jak prawidłowo oddychać i wykonywać proste ćwiczenia,
• dlaczego profilaktyka uroginekologiczna jest tak ważna zarówno przed porodem, jak i po nim.

To spotkanie pełne praktycznych wskazówek, dzięki którym poczujecie się pewniej i świadomiej zadbacie o swoje zdrowie.

Serdecznie zapraszamy! 💚

📍 Szkoła Rodzenia Babi-Med – Chorzów

22.08.🌸 To kolejna ciąża? Koniecznie daj znać swojej 🌸 To kolejna ciąża? Koniecznie daj znać swojej  ! 🌸Często spotykamy...
22/08/2026

22.08.
🌸 To kolejna ciąża? Koniecznie daj znać swojej 🌸 To kolejna ciąża? Koniecznie daj znać swojej ! 🌸

Często spotykamy się z sytuacją, gdy mama, która korzystała z opieki naszej Położnej Środowiskowej przy pierwszym dziecku, kontaktuje się z nami dopiero... po porodzie.

💚 Tymczasem warto zrobić to znacznie wcześniej.

Już na etapie ciąży położna może:
🤰 zaplanować edukację przedporodową,
📅 odpowiednio przygotować harmonogram opieki,
🩺 udzielić wsparcia i odpowiedzieć na pojawiające się pytania,
💕 towarzyszyć Wam w przygotowaniach do narodzin kolejnego maluszka.

Każda ciąża jest inna – nawet jeśli to już drugie, trzecie czy kolejne dziecko. Zmieniają się potrzeby mamy, zalecenia medyczne i okoliczności, dlatego warto pozostawać w kontakcie z położną od samego początku.

📞 Jeśli jesteś w kolejnej ciąży i planujesz korzystać z opieki naszych Położnych Środowiskowych, skontaktuj się z nami jak najwcześniej. Dzięki temu będziemy mogli odpowiednio zaplanować opiekę i zadbać o to, aby niczego nie zabrakło w tym wyjątkowym czasie.

Bo dobra opieka zaczyna się jeszcze przed narodzinami dziecka. 🌷

📍 Szkoła Rodzenia i Położne Środowiskowe Babi-Med – Chorzów

🌸 Środa w Szkole Rodzenia Babi-Med 🌸Czy można przygotować się na sytuację, której każdy rodzic chciałby uniknąć? Tak – d...
19/08/2026

🌸 Środa w Szkole Rodzenia Babi-Med 🌸

Czy można przygotować się na sytuację, której każdy rodzic chciałby uniknąć? Tak – dzięki wiedzy i praktycznym ćwiczeniom.

Podczas środowych zajęć poznacie podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy noworodkom i niemowlętom. Omówimy, jak zachować spokój i właściwie reagować w nagłych sytuacjach, takich jak zadławienie, utrata przytomności czy zatrzymanie oddechu.

🚑 Najważniejszą częścią spotkania będą ćwiczenia instruktarzowe. Pod okiem wykwalifikowanych instruktorów przećwiczycie najważniejsze czynności ratunkowe na fantomach, dzięki czemu zdobędziecie praktyczne umiejętności i większą pewność siebie.

Bo w sytuacji zagrożenia liczą się nie tylko wiedza, ale również opanowanie i wcześniej przećwiczone działania.

Zapraszamy przyszłych rodziców do wspólnej nauki – umiejętności zdobyte podczas tych zajęć mogą okazać się bezcenne. 💚

📍 Szkoła Rodzenia Babi-Med – Chorzów

Adres

Ulica Sobieskiego 19
Chorzów
41-500

Godziny otwarcia

Poniedziałek 08:00 - 15:00
Wtorek 08:00 - 15:00
Środa 08:00 - 18:00
Czwartek 08:00 - 15:00
Piątek 08:00 - 15:00

Telefon

+48322412831

Strona internetowa

Powiadomienia

Bądź na bieżąco: wyślemy Ci e-mail, gdy Babi-Med opublikuje nowości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu, a subskrypcję możesz anulować w dowolnym momencie.

Kontakt: Firmę

Wyślij wiadomość do Babi-Med:

Skróty

Udostępnij