09/04/2026
Dwa lata temu to było tylko marzenie.
Takie z tych „może kiedyś”… wpisane gdzieś cicho na mapie serca🌸
A dziś?
Już za chwilę wsiadam do samolotu.
Ta historia zaczęła się w momencie, kiedy kończyłam kurs Kąpieli Leśnych w 森の心・人の心 - Journey Through Life With the Wisdom of the Forest. Wtedy pojawiła się propozycja od Milena Guziak, mojej mentorki, załozycielki Shinrin Yoku Association:
„Przyjedź kiedyś do Japonii…”
Brzmiało pięknie. I totalnie nierealnie.
Ale coś we mnie zostało zasiane.
I wiecie co?
Dzisiaj już się nie boję realizować swoich marzeń.
Lecę, żeby poczuć, jak wygląda Shinrin Yoku tam, gdzie się narodziło.
Czytam, słucham, przygotowuję się…
Ale czuję, że to, co zastanę na miejscu – i tak mnie zaskoczy.
Wybieramy dzikszą stronę Japonii – lasy, góry, przestrzeń.
Tam, gdzie można naprawdę zanurzyć się w naturze.
Pierwszy tydzień spędzimy z Mileną, która będzie nas prowadzić szlakiem Świetych Drzew w Nara i Kioto.
Drugi – odkrywając własne ścieżki - odwiedzimy Kumano Kodo czyli szlak pielgrzymkowy, który prowadzi przez mgliste góry Półwysep Kii, przez ciche lasy cedrowe, małe górskie wioski i starożytne kamienne ścieżki.
A w tej podróży towarzyszy mi ktoś wyjątkowy –
moja leśna duszka Pati z CZUJĘ LAS🌿
To nie jest tylko wyjazd.
To jest kolejny krok w stronę życia, które naprawdę czuję.
Chcę Wam powiedzieć jedno:
Nie bójcie się marzyć!
Nawet jeśli teraz wydaje się to odległe, nierealne…
Bo czasem wystarczy jedno „a co jeśli?”, żeby wszystko zaczęło się realizować...
Dziękuję też Arturowi z Wolna Szkoła Dzika - Szkoła Demokratyczna w Tychach– za to, że dzięki głosowi mojego młodszego syna w dzikim ogrodzie zapuści swe korzenie drzewo wiśni 🌸
A ja…
już niedługo zanurzę się w japońskich lasach.
Po powrocie wracam do Was z nową energią, świeżymi pomysłami i jeszcze głębszym doświadczeniem 🌲
Aby zabrać Was ze sobą na leśne ścieżki.
Patrycja✨