12/04/2019
Podsumowanie Powiatowego Konkursu Plastycznego
„Mamo, tato nie pal”
Najskuteczniejszym działaniem w dziedzinie profilaktyki palenia tytoniu są działania zmierzające do kształtowania prawidłowych postaw zdrowotnych wśród dzieci i młodzieży. Wychowanie człowieka zaczyna się od najmłodszych lat. Postawa obronna wobec palenia tytoniu, którą udaje nam się wykształcić w dziecku w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, owocuje w całym jego późniejszym życiu. Jednak najważniejszymi osobami, z których nasze pociechy czerpią wzorce, są ich rodzice. Jest bardzo duże prawdopodobieństwo palenia tytoniu przez dzieci, gdy w jego otoczeniu palą najbliżsi, gdy są tolerancyjni wobec palenia. Należy również pamiętać o negatywnych skutkach zdrowotnych, jakie niesie za sobą bierne palenie i chęć uchronienia przed nimi swojego dziecka. Konkurs stał się apelem do rodziców, by byli świadomi tego, jak ogromny wpływ mają na zdrowie i przyszłość swoich pociech.
Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 03.04.2019r. w Sali konferencyjnej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Drezdenku. Patronat nad nim, objęła Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Drezdenku, która była sponsorem nagród rzeczowych dla wszystkich uczestników konkursu.
Wpłynęło 29 prac plastycznych z 7 szkół podstawowych i jednego przedszkola: SP Drawiny, SP nr 1 w Drezdenku, SP nr 2 w Drezdenku, SP Tuczno, Sp Trzebicz, SP Rąpin, SP Stare Bielice, Przedszkola Miejskiego w Dobiegniewie. Wszystkie prace były wykonane zgodne z regulaminem a oceniała je komisja złożona z pracowników PSSE w Drezdenku. I miejsce zajęła Nadia Biniaś – SP Rąpin, II miejsca zajęły: Lena Kubis – SP Trzebicz oraz Patrycja Kurniewicz – SP Stare Bielice, III miejsca zajęły: Zofia Tylska oraz Julia Płusa – SP nr 1 w Drezdenku. Wyróżnienia otrzymali: Jan Mileszko – SP Drawiny, Małgorzata Gadomska – SP nr 1 w Drezdenku, Alan Dembski – SP nr 2 w Drezdenku, Kryspina Rychlewska – SP Rąpin, Michał Zając – Przedszkole Dobiegniew, Wiktoria Maciejewska – Sp Stare Bielice.
W podsumowaniu konkursu wziął udział przedstawiciel Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Pani Justyna Moroz oraz Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Drezdenku Pani Marzena Zasuwik.
Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom konkursu i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych inicjatywach organizowanych przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Drezdenku.
Opracował: starszy instruktor ds. PZiOZ Justya Grotus