Centrum Zdrowia Psychicznego w Elblągu

Centrum Zdrowia Psychicznego w Elblągu Centrum udziela wsparcia osobom w kryzysie psychicznym, oferuje świadczenia psychiatryczne

KONFERENCJA NAUKOWA W ANS 8 czerwca 2026 roku w Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu przy udziale Instytutu Pedagogiczno-...
10/06/2026

KONFERENCJA NAUKOWA W ANS

8 czerwca 2026 roku w Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu przy udziale
Instytutu Pedagogiczno-Językowego oraz Instytutu Nauk o Zdrowiu ANS w Elblągu zorganizowano

II Interdyscyplinarną Konferencję Naukową
„Neuroróżnorodność dzieci i młodzieży. Współczesne wyzwania placówek oświatowych
i ochrony zdrowia"

Wśród uczestników nie zabrakło przedstawicieli środowiska naukowego, praktyków, pracowników oświaty i ochrony zdrowia oraz studentów.

Spotkanie było miejscem wymiany doświadczeń, skupienia uwagi nad wyzwaniami dotyczącymi diagnostyki, edukacji, terapii, możliwości przeorganizowania środowiska szkolnego i medycznego do realnych potrzeb.

Ważnym punktem konferencji było wystąpienie psychoterapeutki Centrum Zdrowia Psychicznego w Elblągu
👉 Pani Olgii Boll: „Spektrum czy trauma? Wyzwanie w teorii i praktyce terapeutycznej".
Problematyka przybliżona w bardzo przystępny
i ciekawy sposób w formie metafory, gratulujemy Pani Oldze.
Centrum Zdrowia Psychicznego reprezentowała kierownik CZP Pani Ewa Jussis.

W trakcie konferencji głos zabrali:
👉 dr Małgorzata Moszyńska (Akademia Nauk Stosowanych w Elblągu) – „Funkcjonowanie ucznia neuroróżnorodnego w środowisku szkolnym – potrzeba zmiany perspektywy edukacyjnej: od koncentracji na diagnozie i deficytach do rozumienia indywidualnego sposobu funkcjonowania".
👉 dr Paulina Anikiej-Wiczenbach (Akademia Nauk Stosowanych w Elblągu) – „Uczeń z rzadką chorobą o podłożu genetycznym".
👉 dr Dorota Wiercińska (Akademia Nauk Stosowanych w Elblągu) – „Sytuacja ucznia o specjalnych potrzebach edukacyjnych w edukacji włączającej".
👉 dr hab. Astrid Męczkowska-Christiansen (Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni) – „Dyskurs neuroróżnorodności – pułapki, zagrożenia i nieporozumienia".
👉 dr Ewa Bartuś (Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni) – „Rola projektowania uniwersalnego w edukacji osób z neuroróżnorodnością".
👉 lic. Agata B*k (Akademia Nauk Stosowanych w Elblągu) – „ADHD u osób dorosłych. Wyzwania codzienności".
👉 mgr Halina Nowik (Warsztaty Terapii Zajęciowej w Elblągu, Stowarzyszenie „Tacy Sami") – „Pielęgniarka środowiska nauczania i wychowania w pracy z uczniem funkcjonującym nietypowo".
👉 Anna Sławianowska i Ewa Reichert (Koło Naukowe „Aktywny Pedagog", Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni) – „Między adaptacją a przeciążeniem – codzienność ucznia neuroróżnorodnego w szkole".
👉 mgr Beata Kołodziej (Zespół Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych w Olsztynie) – „Trudne zachowanie czy niezaspokojona potrzeba? Nowe spojrzenie na zachowania uczniów".
👉 dr Piotr Kulikowski (Akademia Nauk Stosowanych w Elblągu) – „Neuroatypowość
a zachowania ryzykowne i zaburzenia współwystępujące – wyzwania dla profilaktyki".

Po konferencji w Galerii Filar Sztuki znajdującej się w Bibliotece Akademii Nauk Stosowanych
w Elblągu odbył się wernisaż wystawy
„Art spektrum – elbląski prymat", prezentującej twórczość osób ze spektrum autyzmu Pana Dariusza Gawińskiego z Iławy a także Pana Rafała Sowińskiego z Iławy.

Jubileusz 35-lecia działalności Samorządu Pielęgniarek i Położnych 💐👩‍⚕️👩🏻‍⚕️16 maja w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w ...
18/05/2026

Jubileusz 35-lecia działalności Samorządu Pielęgniarek i Położnych 💐👩‍⚕️👩🏻‍⚕️

16 maja w Teatrze im. Aleksandra Sewruka
w Elblągu odbył się jubileusz 35-lecia działalności Samorządu Pielęgniarek i Położnych
w Polsce, który był okazją do podsumowania ponad trzech dekad pracy na rzecz środowiska pielęgniarek i położnych oraz podkreślenia Ich znaczenia w systemie ochrony zdrowia.

Uroczystość zgromadziła przedstawicieli środowiska medycznego oraz przedstawicieli Urzędu Wojewódzkiego: Mateusz Szauer -Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski, Urzędu Marszałkowskiego Robert Turlej, Prezydent Miasta Elbląga Michał Missan, przedstawicieli NFZ, samorządowców, władz uczelni elbląskich, przedstawicieli Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych wraz z obecną Prezes Mariolę Łozińską, przedstawicieli Okręgowych Izb Pielęgniarek i Położnych z Elbląga, Olsztyna oraz Gdańska.

Spotkanie było momentem refleksji nad historią, rozwojem zawodowym i rolą samorządu. Jak podkreśliła przewodnicząca ORPiP w Elblągu Pani Magdalena Budziszewska jubileusz jest wyrazem uznania dla wszystkich, którzy przez lata współtworzyli samorząd – dla tych, którzy podejmowali trudne decyzje, wyznaczali standardy i z zaangażowaniem działali na rzecz środowiska oraz pacjentów.
Podczas wydarzenia wyróżniono osoby i instytucje szczególnie zasłużone dla środowiska oraz wyrażono uznanie dla codziennej pracy pielęgniarek, pielęgniarzy i położnych, którzy każdego dnia zapewniają pacjentom opiekę, bezpieczeństwo i wsparcie.

Jubileuszowy medal otrzymał:
🏥 Szpital Miejski św. Jana Pawła II w Elblągu jako jednostka wspierająca i współpracująca z Samorządem Pielęgniarek i Położnych.
Honorowe wyróżnienia za działalność i zaangażowanie wspierające samorząd pielęgniarek i położnych, obejmujące patronatem ważne inicjatywy aktywnie uczestnicząc w realizacji zawodowych przedsięwzięć na rzecz środowiska jako uznanie i podziękowanie otrzymały:
👩🏻 Dyrektor ds. Pielęgniarstwa Pani Arletta Peplińska
👩 Kierownik Centrum Zdrowia Psychicznego Pani Ewa Jussis

Odznaczenia za zasługi na rzecz Samorządu Pielęgniarek i Położnych otrzymali:
👱‍♀️Pani Zyta Kemska oraz 👱Pan Dariusz Turczyk

Medale Jubileuszowe 35-lecia Samorządu otrzymały:
👩 Przełożona Pielęgniarek Pani Helena Dziekańska oraz 👩‍🦱 Pani Regina Zimnoch
oraz 👩‍🦳 emerytowana pielęgniarka Pani Barbara Kardasz i 👩‍🦳 emerytowana położna Pani Ewa Wąsowska.

Wszystkim wyróżnionym i nagrodzonym składamy serdeczne gratulacje 👏👏👏

Dzień Opiekuna Medycznego 🙋‍♀️🙋🏻🙋Z okazji Dnia Opiekuna Medycznego składamy Państwu wyrazy uznania i wdzięczności za cod...
14/05/2026

Dzień Opiekuna Medycznego 🙋‍♀️🙋🏻🙋

Z okazji Dnia Opiekuna Medycznego składamy Państwu wyrazy uznania i wdzięczności za codzienna pracę pełną cierpliwości, empatii i zaangażowania 🫂

Towarzyszycie Państwo pacjentom w chwilach wymagających troski i zrozumienia, dając Im poczucie bezpieczeństwa, spokoju oraz życzliwości 😁
Wasza obecność i szacunek okazywany podopiecznym mają ogromne znaczenie w procesie zdrowienia 🫂
Dziękuję za siłę, odpowiedzialność i serce wkładane w opiekę nad osobami potrzebującymi wsparcia w kryzysie psychicznym 🤗
Niech każdego dnia towarzyszy Państwu poczucie sensu i satysfakcji z wykonywanej pracy 🤩
Dziękujemy: Pani Aniu, Panie Łukaszu i Panie Mateuszu.

Z wyrazami szacunku
Kierownik CZP Ewa Jussis

Panie Pielęgniarki i Panowie Pielęgniarze 💉🩹🩺💊 👩‍⚕️🧑‍⚕️🏥Z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Pielęgniarzy skład...
12/05/2026

Panie Pielęgniarki i Panowie Pielęgniarze 💉🩹🩺💊 👩‍⚕️🧑‍⚕️🏥

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek
i Pielęgniarzy składam Państwu wyrazy szacunku
i wdzięczności za wyjątkową pracę, która wymaga nie tylko wiedzy i profesjonalizmu,
lecz także ogromnej uważności, cierpliwości
i empatii.

Każdego dnia towarzyszycie osobom w najtrudniejszych momentach Ich życia, przywracając poczucie bezpieczeństwa, nadzieję i godność.

Wasza obecność, umiejętność słuchania i dostrzegania drugiego człowieka mają najwyższą wartość, której nie sposób przecenić.

Dziękuję za siłę z jaką niesiecie pomoc, za terapeutyczne wsparcie budujące zaufanie oraz codzienną troskę o zdrowie psychiczne naszych podopiecznych.

Życzę zdrowia, uznania otoczenia, wytrwałości oraz przekonania o znaczeniu i ważności Waszej trudnej profesji.

Z wyrazami szacunku
Kierownik CZP
Ewa Jussis

12/05/2026
Podpisanie umowy o powierzenie grantu 📝💁‍♀️Szpital Miejski św. Jana Pawła II w Elblągu podpisał umowę o powierzenie gran...
04/05/2026

Podpisanie umowy o powierzenie grantu 📝💁‍♀️

Szpital Miejski św. Jana Pawła II w Elblągu podpisał umowę o powierzenie grantu
Nr U-29934/2026/00/2304/2026/181
do wniosku o powierzenie grantu nr W-29934
w ramach Projektu grantowego
nr FENX.06.01-IP.03-0007/24 pod nazwą „Wsparcie infrastrukturalne Centrów Zdrowia Psychicznego dla dorosłych oraz ośrodków/zespołów środowiskowej opieki psychologicznej
i psychoterapeutycznej (I poziom referencyjny)”, realizowanego w ramach Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027.

Tytuł Projektu: „Wsparcie działań diagnostyczno-terapeutycznych Centrum Zdrowia Psychicznego dla dorosłych w Szpitalu Miejskim św. Jana Pawła II w Elblągu”

Wnioskowana kwota grantu (zgodna z Harmonogramem Realizacji Przedsięwzięcia)
405 483,71 zł

Realizacja projektu grantowego zapewni kompleksową i nowoczesną opiekę psychiatryczną dla mieszkańców Elbląga
i okolicznych gmin, zgodnie z modelem środowiskowym.

Cele szczegółowe:
- zapewnienie dodatkowych możliwości diagnozy;
- zapewnienie wielostronnej opieki psychologicznej;
- objęcie wsparciem z zakresu psychiatrii większej liczby pacjentów, poprzez dokupienie
nowoczesnych sprzętów i narzędzi do diagnostyki.

Inwestycja jest niezbędna z uwagi na rosnącą liczbę pacjentów z zaburzeniami psychicznymi,
a także konieczność transformacji opieki psychiatrycznej w Polsce w kierunku modelu środowiskowego.
Wyposażenie zakupione dzięki pieniądzom
z grantu zapewni szerszy dostęp do wielostronnej opieki zdrowotnej, ograniczając konieczność hospitalizacji na rzecz leczenia środowiskowego oraz umożliwi rozszerzenie działalności w zakresie obszaru deficytowego.

Planowane zakupy pozwolą na rozwój naszej placówki, co przyczyni się do minimalizowania różnic między placówkami obejmującymi świadczenia w zakresie psychiatrii na tle regionalnym.

Spotkanie w Wozowni Sztuk we Fromborku.W minioną sobotę uczestniczyliśmy w spotkaniu zorganizowanym przez Radę Miejską w...
20/04/2026

Spotkanie w Wozowni Sztuk we Fromborku.

W minioną sobotę uczestniczyliśmy w spotkaniu zorganizowanym przez Radę Miejską we Fromborku z cyklu „Opowiem Ci o…”.
Wydarzenie o charakterze wykładowo - warsztatowym, poświęcone problematyce depresji, jednemu z najważniejszych wyzwań współczesnego zdrowia psychicznego.
Podczas spotkania mieliśmy okazję przyjrzeć się tematowi z różnych perspektyw.
Centrum Zdrowia Psychicznego reprezentował lekarz w trakcie specjalizacji z psychiatrii,
👨‍⚕️Pan Łukasz Bugaj, swoją wiedzą i doświadczeniem zawodowym podzielili się również specjaliści:
🙋‍♀️ Pani Kamila Wołejko psycholożka, psychoterapeutka poznawczo behawioralna
oraz
🙋‍♂️Pan dr Piotr Kulikowski pedagog specjalny, socjolog.

Wydarzenie podzielone na dwa panele pierwszy dedykowany dorosłym a drugi młodzieży, zrealizowany przez Panią psycholg.

W części wykładowej uczestnicy zapoznali się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi etiologii, objawów choroby, sposobów leczenia.
Warsztaty połączone z wykładami zaktywizowały obecnych do czynnego udziału, pozwoliły na głębsze poznanie problematyki i holistyczne spojrzenie na problemy związane z tą, jakże podstępną chorobą. Uczestnicy uzyskali wiele cennych wskazówek i poszerzyli wiedzę, obalono wiele mitów oraz wskazano kierunek reagowania na symptomy chorobowe oraz konieczność szukania profesjonalnej pomocy terapeutycznej w tym farmakologicznej.
To było bardzo wartościowe i cenne spotkanie.

Wśród uczestników nie zabrakło również kierownik CZP Pani Ewy Jussis 🙋🏻‍♀️

Gratulujemy Naszemu lekarzowi,
👨‍⚕️Panu Łukaszowi Bugaj za profesjonalne poprowadzenie wykładu i podzielenie się wiedzą w bardzo przystępny sposób oraz zaangażowanie słuchaczy do dyskusji
Dziękujemy 🤗

Zadbajmy o zdrowie psychiczne -wiedza to pierwszy krok do zmiany!

Światowy Dzień Zdrowia i Pracowników Ochrony Zdrowia 👩‍⚕️👩‍🔬👩‍💼
07/04/2026

Światowy Dzień Zdrowia i Pracowników Ochrony Zdrowia 👩‍⚕️👩‍🔬👩‍💼

Życzenia Wielkanocne 🐣
03/04/2026

Życzenia Wielkanocne 🐣

11 marca 2026 roku w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyły się Wojewódzkie Obchody Dnia Pracownika...
13/03/2026

11 marca 2026 roku w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyły się Wojewódzkie Obchody Dnia Pracownika Ochrony Zdrowia, reprezentujących wszystkie samorządy zawodów medycznych – Lekarzy, Pielęgniarek i Położnych, Aptekarzy/Farmaceutów, Fizjoterapeutów, Ratowników Medycznych, Diagnostów Laboratoryjnych.

Podczas uroczystości Wojewoda Warmińsko-Mazurski Radosław Król wręczył odznaki honorowe:

„Za zasługi w ochronie zdrowia” oraz statuetki wyróżnienia Wojewody przedstawicielom zawodów medycznych. Wśród wyróżnionych była również Przewodnicząca Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Elblągu Pani Magdalena Budziszewska- Serdecznie gratulujemy Wszystkim wyróżnionym!

Obchody były wyrazem szacunku oraz wdzięczności dla wszystkich pracowników ochrony zdrowia: lekarzy, pielęgniarek, położnych, diagnostów laboratoryjnych, farmaceutów, fizjoterapeutów, ratowników medycznych oraz wszystkich pracowników medycznych i niemedycznych,którzy każdego dnia dbają o bezpieczeństwa mieszkańców regionu Warmii i Mazur.
Podkreślono wkład i rolę środowisk medycznych w rozwój coraz doskonalszych i bardziej nowoczesnych form opieki zdrowotnej przy zachowaniu wysokich standardów w tym edukacji, profilaktyki i leczenia,
Organizatorami wydarzenia byli: Wojewoda Warmińsko-Mazurskiego Radosław Król, Warmińsko-Mazurska Izba Lekarska, Okręgowe Izby Pielęgniarek i Położnych w Olsztynie oraz Elblągu, Okręgowa Rada Aptekarska w Olsztynie, Krajowa Izba Fizjoterapeutów Regionu Warmińsko-Mazurskiego, Krajowa Izba Diagnostów Laboratoryjnych, a także Krajowa Izba Ratowników Medycznych - Region Północ.
W gronie uczestników znaleźli się m.in. Wojewoda Warmińsko-Mazurski Radosław Król, Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski Zbigniew Szczypiński, Wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Sylwia Jaskulska, Członek Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego Maria Bąkowska, Dyrektor Generalny Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie Monika Choroszewska-Pleńkowska, Irena Petryna – pełnomocnik wojewody do spraw analiz w zakresie służby zdrowia, oraz liczni przedstawiciele środowisk medycznych i samorządów.

Centrum Zdrowia Psychicznego reprezentowała Kierownik CZP - Ewa Jussis

Adres

Ulica Żeromskiego 22
Elblag
82-300

Godziny Otwarcia

Poniedziałek 08:00 - 18:00
Wtorek 08:00 - 18:00
Środa 08:00 - 18:00
Czwartek 08:00 - 18:00
Piątek 08:00 - 18:00

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Centrum Zdrowia Psychicznego w Elblągu umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do Centrum Zdrowia Psychicznego w Elblągu:

Udostępnij