13/12/2025
Dobro-stan.
Czasami tak niewiele potrzeba, żeby wrócić do siebie 💗
Do tego miejsca w środku, gdzie jest ciszej, łagodniej i prawdziwie.
Codzienne wyzwania, pośpiech, życiowe zakręty sprawiają, że powoli oddalamy się od siebie.
I nagle pojawia się napięcie, ból, frustracja, poczucie braku.
Myśl, że „mogłoby być inaczej”.
A jednak często zapominamy, że podobne przyciąga podobne. Jeśli trwamy w chaosie, zmęczeniu i napięciu – to właśnie takie sytuacje zaczynają odbijać się w naszym życiu.
Nie dlatego, że coś jest z nami nie tak, ale dlatego, że nasze wnętrze woła o uwagę.
Zatrzymaj się.
Weź oddech – jeden, świadomy.
Ściągnij buty i ugruntuj się.
Poczuj ziemię pod stopami.
Oddaj jej wszystko to, co już Ci nie służy – ciężkie myśli, emocje, zmęczenie.
Chodzenie boso po trawie to nie tylko gest, to powrót do obecności, do siebie.
Dobro-stan zaczyna się od uważności na siebie.
Od małych kroków.
Od zgody na zatrzymanie.
Bo czasem wystarczy chwila, by przypomnieć sobie, kim jesteśmy 💗
Jeszcze dziś takie miłe spotkanie - harcerze z hufca ziemi Wałbrzyskiej organizują akcje - stacje - i ja trafiłam na przystanek
„Dobro”😊- piękna inicjatywa dla najmłodszych i nie tylko.
Dobrego weekendu!💗
Ewelina