Physiounofficial

Physiounofficial O fizjoterapii nieoficjalnie. Strona poświęcona terapii, ciekawostkom, spostrzeżeniom autora. O poważnych tematach niekoniecznie poważnie.

12/07/2018

Znacie te gwoździe?

To narzędzia wykorzystywane w pinopresurze. Jest to jedna z metod pracy, którą wykorzystuję w terapii. Co ciekawe, koncepcja została stworzona przez Radosława Składowskiego, ortopedę z Kędzierzyna-Koźla. Genialnego nauczyciela, od którego dane mi było czerpać wiedzę :) W ostatnich latach pinopresura stała się bardzo znana w świecie polskiej fizjoterapii. Na dzień dzisiejszy, myślę że ciężko byłoby znaleźć fizjoterapeutę, który nie słyszał o tej metodzie.

:)

08/07/2018

(Odnośnie dwóch poprzednich postów) Jak mówiłem, tak zrobiłem, ale się nie udało - facebook był twardszy niż żelazo mandaloriańskie... "Jak nie ma rozwiązania, to nie ma problemu."

Dlatego zapraszam do polubienia nowej strony!

PS. Obiecałem, że wrzucę tutaj tekst o punktach spustowych, łapcie link w komentarzu:

Witam na Osteomedi.pl

Medycyna Manualna • Osteopatia • Fizjoterapia • Rehabilitacja

Dzień dobry, jak pisałem tak zrobię. Nazwę zmieniam na "Osteomedi · Rehabilitacja Holistyczna Amadeusz Gajecki". Strona ...
23/05/2018

Dzień dobry, jak pisałem tak zrobię. Nazwę zmieniam na "Osteomedi · Rehabilitacja Holistyczna Amadeusz Gajecki". Strona internetowa już się kończy. Kolega po fachu mówi, że każdy osteo i fizjo ma identycznie wyglądającą stronkę z podobnymi informacjami i hasłami- ale się nie przejmuję. :)
PS Co, jak i dlaczego zmieniam nazwę napisałem w poście niżej, jakby ktoś nie czytał - a parę słów wyjaśnienia, myślę że się należy.

:)

20/03/2018

Witam wszystkich obserwujących moją stronę na fb :) Chciałbym was poinformować, że zamierzam zmienić jej nazwę i profil.
Dlaczego? Od dawna już nic nie wrzucałem, owe działania opisujące spostrzeżenia odnośnie fizjoterapii padły śmiercią naturalną. W międzyczasie zmieniło się parę rzeczy. Ogarniam działalność, zrealizowałem parę fajnych projektów - gonię za następnymi. Dlatego chciałbym bardziej promować to Co robię pod nazwą działalności :)
Czy treści się zmienią, czas pokaże. Ale jako ciekawostkę dodam, że ostatnim czasy napisałem 2 teksty dla R. Składowskiego, które z pewnością też udostępnie :)

Zostawię to tutaj..    Studiowałem tam pierwszy stopień. Ogólnie to mam bardzo mieszane odczucia. Uważam, że duża w tym ...
14/02/2018

Zostawię to tutaj.. Studiowałem tam pierwszy stopień. Ogólnie to mam bardzo mieszane odczucia. Uważam, że duża w tym wina fizjoterapeutów. Godząc się na takie stawki psuje się cały rynek, zaniża się wartość naszej pracy, a później lament że brak szacunku i uwłaczające zarobki. Natomiast sytuacje życiowe bywają różne i nie ma co oceniać. Jest mi po prostu przykro. Trzymam kciuki, udostępniam, walczcie o swoje! :)


➡️Stawiają ludzi na nogi za głodowe wynagrodzenie❗️❗️
⬇️Od 10 lat domagają się wyższej wyceny swojej ciężkej pracy ❗️

19/11/2017

Najbardziej osteopatyczny przyrząd, powrót do korzeni. W jaki sposób? Poszukajcie informacji o pierwszej lekcji osteopatii :)

Taki pacjent mnie dzisiaj odwiedził :)
27/06/2016

Taki pacjent mnie dzisiaj odwiedził :)

Aż dwa razy musiałem sprawdzać, czy to może nie jest aszdziennik...
09/06/2016

Aż dwa razy musiałem sprawdzać, czy to może nie jest aszdziennik...

Z takiego założenia wychodzą władze poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Dla nich nie liczą się oceny. Żeby w tym roku zostać studentem uczelni, trzeba jedynie wstać wcześniej i w odpowiednim momencie złożyć dokument. Władze stwierdziły, że najważniejsza będzie kolejność świadectw. Wśród dost...

24/05/2016

Łapcie coś, co w tej chwili czytam. Jeden podrozdział z książki Schleipa o długim tytule, w którym pada słowo powięź :).

Podrozdział o interocepcji - szerokim pojęciu, w którym dla mnie jest istotny wpływ dotyku i reakcje jakie może za sobą pociągać. Jak dla mnie bomba i rewelacja. Warto :)

https://fascianista.files.wordpress.com/2014/08/interoception.pdf

18/05/2016

Teraz sobie przypominam osoby walczące o ustawę. Było bardzo duuuuużo osób chcących jej wprowadzenia. Również sporo osób, które tej ustawy nie chciały. Miały wątpliwości co do papierkologii oraz utrudnień, które może wprowadzić ta ustawa.

Od początku należałem do tej drugiej grupy. Właściwie, zawsze byłem poza - nie obchodziło mnie to.

Aktualnie jest gorzej niż ktokolwiek mógłby przypuszczać. Myślę, że nawet najbardziej sceptycznym przeciwnikom ustawy, nie śnił się tak kiepski scenariusz. Nie dość, że fizjo tyrający w szpitalach za małe pieniądze nie będą mieli poprawy sytuacji.
To jeszcze dowalili sektorowi prywatnemu.

Prawda jest taka, że byliśmy/jesteśmy za chudzi w uszach aby coś ugrać. Duża część z nas wiedziała to od początku, inni się cieszyli na ustawę. W pewnym momencie było tak fajnie, że sam się cieszyłem :)

Jak teraz na to patrzę? Jestem tylko trochę wkurzony. Kończę mgr i będę musiał kombinować na dwie opcje. Być fizjo i paramedykiem. Chociaż ogólnie, zawsze było mi bliżej do tego drugiego :)

Fizjoterapia bardzo dużo zapożyczała ostatnimi czasy z medycyny alternatywnej jak medycyna chińska, akupunktura - suche igłowanie, chiropraktyka, osteopatia - HVLA i holistyczne podejście, spojrzenie na system powięziowy, klawiterapia i pinopresura, gua sha itd.

Tak wielu fizjoterapeutów zaczęło się imać podobnych rzeczy, aż zatraciła się granica między tym co było elementem med. niekonwencjonalnej i fizjoterapii.
Coraz bardziej to 'alternatywne', uzyskiwało aprobatę w świecie fizjoterapii.
Jakby tak się przyjrzeć to większość tego czym zajmuje się fizjoterapeuta wywodzi się z osteopatii, chiropraktyki itd. - co w świetle 'polskości' jest klasyfikowane jako medycyna niekonwencjonalna. (Chciałbym abstrahować od fizjo zajmujących się neurologią dorosłych jak i dzieci, gdyż pacjenci z tej dziedziny są przeważnie w stałym kontakcie z lekarzami)

Natomiast teraz? - Następuje powrót do korzeni - fizjoterapeuta - średni personel medyczny pracujący uznanymi przez nfz metodami i wykonujący zlecenia lekarza.

Reszta, chcąc pracować dalej samodzielnie musi ogarnąć PKD - 86.90.D.

Trochę szkoda.

Adres

Kedzierzyn-Kozle
47-200

Telefon

506554447

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Physiounofficial umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij