Dietetyk Magdalena Kurkowska

Dietetyk Magdalena Kurkowska Mgr dietetyki klinicznej Magdalena Kurkowska - dietetyk Gabinetu Dietetycznego Bonne Sante Kielce Centrum

19/10/2022

Dieta często kojarzy się z pewnymi ograniczeniami, jednak dobrze zbilansowany jadłospis może być zarówno przyjemny, jak i skuteczny. Doskonałym tego przykładem jest pani Agnieszka oraz pan Marcin, którzy z pomocą dietetyka z Gabinetu Dietetycznego Bonne Santé w Kielcach stracili zbędne k...

11/05/2022
19/04/2022

☑️ - 10,8 kg
☑️ - 13 cm w obwodzie brzucha
☑️ Obniżenie wieku metabolicznego z 40 na 25 lat! 🔥👌
W ZALEDWIE 8 TYGODNI 👏

To efekty "Noworocznej Metamorfozy ONLY FOR MEN 2022" Pana Artura. Dziękujemy za obdarzenie nas swoim zaufaniem i jeszcze raz gratulujemy wspaniałych rezultatów.🏆

Co o udziale w metamorfozie powiedział nam Pan Artur❓
"To była jedna z najlepszych decyzji ostatnich lat i właśnie jedyne czego mogę żałować, to że nie zacząłem tych zmian dużo wcześniej. Zakończył się 8-tygodniowy program, jednak traktuję ten czas jako rozgrzewkę i samouczek. Zaczął się kolejny miesiąc i kontynuuję dietę pod okiem Pani Ani oraz treningi z Pawłem, dotychczasowe efekty przerosły moje oczekiwania, a cele jakie sobie stopniowo stawiam to jeszcze wiele miesięcy ciężkiej pracy. Każdemu kto się waha powiedziałbym, że warto i im wcześniej zacznie tym lepiej, bo tym wcześniej poczuje ten strzał pozytywnej energii z poprawy jakości życia."

⬇️ LINK DO CAŁEGO WYWIADU ⬇️
https://www.bonne-sante.pl/metamorfoza-pana-artura-10/

Nasz Laureat przez okres 8 tygodni był pod opieką dietetyka Bonne Sante Kielce Centrum - Gabinety Dietetyczne Anny Pięty 🍒🥪 oraz trenera personalnego z Siłowni i Fitness Klubu Endorfina Kielce Pawła Gonery.🏋️‍♀️💪 Wizerunkiem Pana Artura zajął się fryzjer męski Przemysław Baran z Bushman Barber 💇‍♂️ oraz stylista z salonu odzieży męskiej Joyvi Men's Fashion 👔. Dodatkowe atrakcje zapewniła CitySport Kielce Strzelnica GT6 🎯. Efekty metamorfozy uwiecznił Karol Kubara fotografia 📸. Patronat medialny: Radio Fama.

#2022 🍒🥑🥦🍊

06/04/2022

Nareszcie przyszła do nas wiosna - dookoła wszystko budzi się do życia, dni powoli stają się dłuższe i cieplejsze, a wiele osób odczuwa w tym okresie przypływ energii 😀🌷 Jest to dobry moment na podjęcie decyzji dotyczącej zmiany naszego odżywiania i stylu życia. Dlaczego? Oto 5 powodów 👇

1. Wiosną zza chmur coraz częściej wygląda słońce, a dzięki temu mamy więcej chęci i motywacji do działania 🌞⚡️

2. W tym okresie mamy dostęp do wielu smacznych i kolorowych warzyw i owoców, z których można przygotować mnóstwo świeżych sałatek, koktajli oraz zup 🍓🥬

3. Kiedy na dworze jest wyższa temperatura, dni stają się dłuższe i pojawia się więcej słońca, mamy większą motywację, aby wyjść z domu i wdrożyć aktywność fizyczną na świeżym powietrzu, jak np. spacer czy rower 🚲⛹️

4. Pierwszy dzień wiosny związany jest ze zdecydowanie mniejszym napięciem psychicznym niż 1 stycznia, ponieważ wraz z Nowym Rokiem wielu z nas tworzy postanowienia, które potem intensywnie realizuje. Niestety często wiąże się to z presją i naciskiem ze strony otoczenia, dlatego po krótkim czasie zniechęcamy się i odpuszczamy. Wiosną atmosfera jest dużo bardziej spokojniejsza i lepiej sprzyja wszelkim zmianom 📆🎯

5. Wiele osób zaczyna zmianę odżywiania ze względu na zbliżające się wakacje, a do nich zostało już tylko 3 miesiące! Jest to realny czas na to, aby osiągnąć widoczne efekty ⛱🏄‍♂️

Jeśli i Ty czujesz wiosenną motywację do zmian - nie czekaj i już dziś umów się na konsultację dietetyczną!

Zapraszamy! 💜
Gabinet Dietetyczny Bonne Sante w Kielcach
ul. Warszawska 10/1 (ok. 150 metrów od Rynku) 🏠

☎️ Rejestracja telefoniczna: 669 989 142
💻 Rejestracja online: https://tiny.pl/7d5xk

12/01/2022

Uwaga, uwaga‼️📣 Już po raz kolejny ruszamy z naborem do NOWOROCZNEJ METAMORFOZY, ale tym razem konkurs dedykujemy wyłącznie Panom. 🧔💪😁

Nowy Rok to idealny moment na zmiany. Jeśli więc chcesz odświeżyć swój wygląd pod okiem specjalistów, nie wahaj się ani chwili i wyślij do nas swoje zgłoszenie.😊

CO MOŻNA WYGRAĆ❓ 8-tygodniową kurację dietetyczną i stały kontakt z dietetykiem Bonne Sante Kielce Centrum - Gabinety Dietetyczne 🍎, treningi pod okiem trenera personalnego oraz karnet do Endorfina Kielce 🏋️‍♂️, kompleksową opiekę fryzjera męskiego Przemysława Barana oraz dodatkowy voucher na usługę barberską po zakończonej metamorfozie od Bushman Barber 💇‍♂️, dobór stylizacji i voucher o wartości 500zł na zakupy w salonie odzieży męskiej Joyvi Men's Fashion 👔, sesję zdjęciową wykonaną przez Karol Kubara fotografia 📸, a także wejście na strzelnicę wraz z amunicją i instruktażem (pakiet MAX GT6) od CitySport Kielce Strzelnica GT6 🎯.

CO TRZEBA ZROBIĆ❓ Należy do 25 stycznia wysłać zgłoszenie na maila [email protected], podając swoje imię i nazwisko, numer telefonu oraz odpowiedzieć na pytanie "Dlaczego to właśnie Ty powinieneś przejść metamorfozę z Bonne Sante?" Dodatkowe informacje: masa ciała i wzrost.

🔵 Wybrane osoby otrzymają zaproszenie na casting, który odbędzie się 29 stycznia. Wytypowany zostanie jeden mężczyzna, który weźmie udział w metamorfozie i zgarnie wszystkie nagrody.
🔵 Nie zastanawiaj się dłużej. To możesz być właśnie Ty! 👈
🔵 Każdy uczestnik zobowiązany jest do zapoznania się z regulaminem konkursu. Link do regulaminu: https://tiny.pl/91wjf

Patronat medialny nad akcją obejmuje: Radio Fama

30/08/2021

UWAGA 🔥 7 Dniowy DETOKS CUKROWY rusza od 30.08.2021 💥✊ Wchodzisz w to ❤️⁉

Skomentuj post "podejmuję wyzwanie", a otrzymasz od nas plan działania na 7 dni, który zawiera zalecenia żywieniowe, ciekawostki na temat cukru, zadania oraz przepisy. Do dzieła! 😍

Wakacje powoli dobiegają końca, więc to idealny czas, aby wprowadzić korzystne zmiany. Jaki jest cel detoksu cukrowego? Te 7 dni mają przybliżyć Cię do zdrowszego sposobu odżywiania i stworzyć konkretny fundament, na bazie którego będziesz robić kolejne kroki ku lepszemu zdrowiu. Niech to wyzwanie stanie się również Twoim projektem. Wypowiedz wojnę słodkościom i zacznij czerpać satysfakcję z realizacji tego zadania ⛔️🍧🍩

Zaczynamy od PONIEDZIAŁKU! ;)

11/08/2021

Podejrzewasz u siebie insulinooporność?🕵

Po pierwsze, pamiętaj że diagnozę stawia lekarz, nie Ty, ani nawet Twój dietetyk. Dlaczego? Między innymi dlatego, że diagnostyka IO często nie kończy się na wyznaczeniu współczynnika HOMA-IR. Być może lekarz uzna za stosowne wykonanie dodatkowo np. krzywej glukozowo-insulinowej. Jeśli wykonałeś na własną rękę oznaczenia glukozy i insuliny na czczo, a wartość współczynnika HOMA-IR przekracza 2 - udaj się do diabetologa, któremu temat IO nie jest obcy. Czasami może okazać się konieczne włączenie na pewien czas leków zwiększających insulinowrażliwość - szczególnie u osób, mających problem ze schudnięciem, mimo stosowania diety redukcyjnej.

Czy IO dotyczy tylko osób z nadmierną masą ciała?
Odpowiedź brzmi: NIE.❌ Do naszego gabinetu trafiają również młode osoby ze zdiagnozowaną IO, których masa ciała znajduje się w zakresie normy, a nawet w dolnej granicy normy. Najczęściej są to kobiety ze współistniejącymi problemami hormonalnymi (np. PCOS). Nierzadko insulinooporność dotyczy kobiet, które bezskutecznie starają się o potomstwo, ponieważ IO zmniejsza zdolności reprodukcyjne, a także zwiększa prawdopodobieństwo powikłań ciążowych. Warto też wiedzieć, że zaburzenia gospodarki węglowodanowej przyczyniają się do zaburzeń miesiączkowania, zatrzymując owulację i powodując nadmierne owłosienie ciała i trądzik. Mimo prawidłowej masy ciała takie osoby również powinny zadbać o swój styl życia oraz dietę. Także dlatego, że stan ten może doprowadzić u nich do rozwoju cukrzycy typu 2. Ponadto u kobiet szczupłych z IO, może dojść w przyszłości do niekontrolowanego przyrostu masy ciała.

Czy diagnoza IO przekreśla Twoje marzenia o szczupłej sylwetce lub o dziecku?
NIE. ❌ Zmiana stylu życia oraz sposobu odżywiania, normalizacja BMI i poziomu tkanki tłuszczowej może doprowadzić do całkowitego cofnięcia się insulinooporności lub do wyraźnego zmniejszenia jej nasilenia. Natomiast współpraca z doświadczonym dietetykiem i diabetologiem, może znacznie przyspieszyć osiągnięcie założonego celu.

Magdalena Kurkowska - Dietetyk kliniczny

05/08/2021

Plaga insulinooporności 📌

Mam wrażenie, że nigdy wcześniej problem insulinooporności nie był tak powszechny. Po okresie zaostrzonego lockdownu, Pacjenci z obniżoną insulinowrażliwością pojawiają się w naszym gabinecie zdecydowanie częściej. Wiedząc natomiast jakie czynniki wpływają na rozwój insulinooporności, nie powinniśmy się temu dziwić. Stres, siedząca praca, niska aktywność fizyczna, nadmierne spożycie przetworzonej żywności oraz cukrów prostych, zwiększona masa ciała - to jedne z przyczyn, których nasilenie w trakcie pandemii zostało wyraźnie spotęgowane. 😕

Insulinooporność jest zaburzeniem gospodarki węglowodanowej. 📈 Polega na zmniejszonej wrażliwości tkanek na działanie insuliny, przy prawidłowym lub podwyższonym stężeniu insuliny we krwi. Przewlekły stan zapalny w organizmie osoby dotkniętej tym zaburzeniem napędza karuzelę niekorzystnych procesów (odkładanie tkanki tłuszczowej w jamie brzusznej, stłuszczenie wątroby), które z kolei nasilają insulinooporność i tak koło się zamyka. Tkanka tłuszczowa trzewna (ta zlokalizowana w okolicy brzucha) zachowuje się jak narząd endokrynny, produkuje kilkaset substancji i hormonów (w tym cytokiny prozapalne – dlatego ryzyko miażdżycy czy chorób nowotworowych jest zdecydowanie wyższe u osób z IO).

Diagnostyka IO 👨‍🔬
W pierwszej kolejności wykonujemy oznaczenie poziomu glukozy na czczo oraz insuliny na czczo. 💉 Badania należy wykonać podczas tego samego pobrania krwi, tak aby była możliwość obliczenia współczynnika HOMA-IR. Uczulam na to, że wyniki badań mogą zostać zaburzone, jeśli np. rano przed pobraniem krwi będziemy rzuć gumę lub napijemy się wody z cytryną. Podczas tego rodzaju badań w szczególności musimy zadbać o to, aby być na czczo (co nie znaczy, że przed udaniem się do laboratorium nie możemy napić się szklanki czystej wody np. źródlanej).

Kto w szczególności powinien zainteresować się diagnostyką IO?🔬
Osoby z niedoczynnością tarczycy, Hashimoto, PCOS, z nadciśnieniem oraz wysokim poziomem trójglicerydów, z występującą w rodzinie cukrzycą typu II, z nadwagą lub otyłością, osoby mające problem z redukcją masy ciała mimo stosowania diety odchudzającej.

Magdalena Kurkowska - Dietetyk kliniczny

04/08/2021

Kochani! Zachęcamy do oddawania krwi w Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach ! 🩸🩸 Przyjdź, oddaj krew i odbierz voucher o wartości 70zł na wstępną konsultację dietetyczną w Gabinecie Bonne Sante Kielce przy ul. Warszawskiej 10/1. 😊

🧡 Voucher upoważnia do odbycia pełnej konsultacji z wykwalifikowanym dietetykiem bez jakichkolwiek dopłat.
🧡 Konsultacja taka obejmuje analizę składu ciała wraz z jej omówieniem, wskazówki dietetyczne, ogólne zalecenia żywieniowo-medyczne oraz fit przepisy.
🧡 Aby wykorzystać voucher, należy wcześniej umówić się na wizytę telefonicznie.
🧡 Dawca może przekazać voucher bliskiej osobie, jeśli sam nie ma możliwości z niego skorzystać.

Promocja trwa do wykorzystania zapasów.

Pamiętajcie - warto pomagać. 💜😊 Prosimy o udostępnianie!

Adres

Ulica Warszawska 10/1
Kielce
25-306

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Dietetyk Magdalena Kurkowska umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do Dietetyk Magdalena Kurkowska:

Udostępnij