Roślinny

Roślinny roslinne jedzenie na zamowienie
roslinny catering Roślinny to sklep z produktami ekologicznymi dedykowany weganom i wegetarianom.

Wszystkie produkty są w 100 procentach wegańskie i nie zawierają oleju palmowego. Roślinny is an organic shop dedicated to vegans and wegetarians. All products are 100 procent vegan, with no added palm oil.

Dzikie jedzonko i przepis na roślinne nuggetsy 🕸️🌿🪶Próbowaliście kiedyś żółciaka siarkowego nazywanego leśnym kurczakiem...
10/06/2026

Dzikie jedzonko i przepis na roślinne nuggetsy 🕸️🌿🪶

Próbowaliście kiedyś żółciaka siarkowego nazywanego leśnym kurczakiem?
Teraz jest dobry moment na grzybobranie, bo owocniki są młode, przez co miękkie i soczyste.

Żółciaki najlepiej zbierać z drzew iglastych i zawsze, ale to zawsze trzeba je najpierw porządnie obgotować i wylać wodę oraz dokładnie opłukać. Surowy grzyb jest toksyczny.

Mój sposób na żółciaka:
• żółciak
• panierka panko albo bułka tarta
• mąka pszenna albo z ciecierzycy
• przyprawa do kurczaka złocistego 🤭, sos sojowy oraz pieprz
• masło Eleplant lub olej słonecznikowy

Żółciaka trzeba porządnie ugotować przez 15 min, wylać wodę i dokładnie go opłukać.
Do opanierowania go przygotowuje ciasto z mąki pszennej i wody - konsystencją musi być trochę gęstsza niż ciasta na naleśniki, do tej mikstury dodaje łyżeczkę sosu sojowego i porządną szczyptę przyprawy do kurczaka, dla mnie jest wystarczająco słona, więc nie dodaje już soli, mieszam wszystko dokładnie trzepaczką żeby nie było grudek. Do tego wrzucam żółciaka podzielonego na mniejsze kawałki, wyciągam i strzepuję nadmiar, a potem siup do panierki wysypanej na płaski talerz. Panieruję z dwóch stron, dodaję pieprz i wrzucam na rozgrzany olej lub masło.

Dajcie znać czy macie swoje patenty na żółciaka :*

🙂

Cześć kochani ludzie! 🙋‍♀️Trochę się przecierałam ostatnio. W tym tygodniu chciałabym dać sobie trochę więcej luzu i zre...
09/06/2026

Cześć kochani ludzie! 🙋‍♀️

Trochę się przecierałam ostatnio.
W tym tygodniu chciałabym dać sobie trochę więcej luzu i zrezygnować z gotowania na zamówienie. Mam nadzieję, że nikt się nie pogniewa i cierpliwie poczekacie do przyszłego tygodnia. Menu ogłoszę jeszcze w tym.

Z rzeczy pracowych moje kanapki złapiecie dzisiaj i jutro w Cukiernia Starowicz 🙂
Od czwartku będę w Damce. Poza tym dużo bycia na hamaku, jogi oraz mam nadzieję, że także pływania.

Życzę Wam pięknego tygodnia ☀️

Gdyby kogoś interesowała ta czapka to jest prezentem od przyjaciółki, była dodawana do cateringu pudełkowego 9 planeta, nie wiem czy mają opcję wegańska, na pewno jest wegetariańska.

Hejo! Dzisiaj kanapki :)
09/06/2026

Hejo!
Dzisiaj kanapki :)

Cześć wege ludzie!
Chodźcie po roślinne kanapki 🙋‍♀️

Do wyboru macie dwie opcje:
• kroma z pieczonymi ziemniaczkami, majo, ogórkiem kiszonym, koperkiem i szczypiorkiem, sałatą oraz kiszonym jalapeno
• bagiety z soczystym tofu, pasta z bobu, majo bazyliowym, ogórkiem i sałatą

Trzymam kciuki żeby fajnie się wkomponowały w roślinną ofertę Cukierni Starowicz, która oczywiście polecam Wam serdecznie. Ich kremowki to niebo 🤍

Truskawki ze śmietaną czy bez? U mnie zazwyczaj solo, ale goszczę przyjaciółkę mojej córki i mamy nasze tradycyjne słodk...
07/06/2026

Truskawki ze śmietaną czy bez?
U mnie zazwyczaj solo, ale goszczę przyjaciółkę mojej córki i mamy nasze tradycyjne słodkie śniadanie.

Pankejki zawsze robię z pszepisu Blendmen, z dodatkiem octu jabłkowego. Wychodzą świetne, bardzo puszyste i lekkie. Do tego ukochana śmietana Flora, która według mnie ma wajb kremówki.

Pięknej niedzieli! ❤️🍓

Dzisiaj powtórka! Zapraszamy po kanapki :)
03/06/2026

Dzisiaj powtórka!
Zapraszamy po kanapki :)

Dzisiejsze kanapki i bagietki z Roślinny jeszcze są w naszej witrynie. Zapraszamy Was dzisiaj do 16:00.
Dnia o kanapki można dobrać sobie kawę za 1zl.

Cześć wege ludzie! Chodźcie po roślinne kanapki 🙋‍♀️Do wyboru macie dwie opcje: • kroma z pieczonymi ziemniaczkami, majo...
02/06/2026

Cześć wege ludzie!
Chodźcie po roślinne kanapki 🙋‍♀️

Do wyboru macie dwie opcje:
• kroma z pieczonymi ziemniaczkami, majo, ogórkiem kiszonym, koperkiem i szczypiorkiem, sałatą oraz kiszonym jalapeno
• bagiety z soczystym tofu, pasta z bobu, majo bazyliowym, ogórkiem i sałatą

Trzymam kciuki żeby fajnie się wkomponowały w roślinną ofertę Cukierni Starowicz, która oczywiście polecam Wam serdecznie. Ich kremowki to niebo 🤍

Jedzonko na zamówienie! W tym tygodniu dniem na odbiór osobisty lub dostawę jedzenia jest środa. W menu pojawiły się 3 n...
01/06/2026

Jedzonko na zamówienie!

W tym tygodniu dniem na odbiór osobisty lub dostawę jedzenia jest środa.
W menu pojawiły się 3 nowe opcje, także polecam sprawdzić 🙂

Odbiór osobisty: 10:30-16 Zdrowe Dębniki - sklep ze zdrową żywnością Kraków
Dostawa na terenie całego Krakowa przy zamówieniu za minimum 100 zł: 10:30-16.

Zamówienia przez wiadomość na msg lub maila: [email protected]

Hej ludzie! Mam dla Was fajną wiadomość: w najbliższy wtorek kanapki mojego autorstwa pojawią się na  sprzedaż w Cukiern...
31/05/2026

Hej ludzie!
Mam dla Was fajną wiadomość: w najbliższy wtorek kanapki mojego autorstwa pojawią się na sprzedaż w Cukiernia Starowicz
Jestem pewna, że tego miejsca nie trzeba przedstawiać, bo jest po prostu kultowe, a ich roślinna oferta wypieków, zwłaszcza kremówki i pączki ma rzesze fanów.
Bardzo się cieszę z tej współpracy.

Do wyboru będziecie mieli dwie opcje kanapkowe:
• z pastą z bobu, wędzonym tofu, ogórkiem i bazyliowym majo
• z sałatką z pieczonych ziemniaków, kiszonym ogórkiem, szczypiorkiem i majo oraz odrobiną jalapeno

Do kanapek (do wyczerpania zapasów lub do godziny 12) macie kawę za 1 zł!

Będzie mi bardzo miło jeśli zostawicie reakcje pod postem albo puścicie info dalej, żeby wiadomość dotarła do szerszego grona osób. Dopiero zaczynamy i przyda się promocja 🙂

Wegańska Walencja cześć IITym razem zdjęcia z wizyty we wspaniałej wegańskiej restauracji Mestiza. Było przepysznie. Na ...
30/05/2026

Wegańska Walencja cześć II

Tym razem zdjęcia z wizyty we wspaniałej wegańskiej restauracji Mestiza. Było przepysznie. Na zdjęciach macie surowe spaghetti z cukini z sosem z awokado, koreańskie kalafiory, nachosy z guacamole i piklami oraz musake z bakłażana.
Miałam ogromną ochotę na kolejną wizyte, ale niestety mieli nieczynne do połowy tygodnia.

Odwiedziłam też targ jedzeniowy w centrum Walencji. Było sporo mięsa i owoców morza, ale też duży wybór oliwek i warzyw. Spróbowałam warzywnej wersji paelli, całkiem spoko.

Totalnie zachwyciłam się wegańską, migdałową wersja serka Philadelphia. Będę go wypatrywać w Polsce.

Jak macie jakieś swoje polecenia to podzielcie się proszę, bo planuję wrócić do Walencji jescze w tym roku.

Dzisiaj Dzień Ziemniaka! 🥔🥔🥔No nie sposób nachwalić tego nadwarzywka. Ileż to razy ratowało wegusow jako jedyna roślinna...
30/05/2026

Dzisiaj Dzień Ziemniaka! 🥔🥔🥔
No nie sposób nachwalić tego nadwarzywka. Ileż to razy ratowało wegusow jako jedyna roślinna opcja w menu, np w formie frytek?

Przed Wami kilka ciekawostek o ziemniakach:
• dostałam ostatnio komentarz o tym, że ziemniaki są nam podawane przez polityków w ramach spisku, który ma nam, prostym i głupim ludziom zamącić umysły ❤️
• najcięższy ziemniak ważył 5 kg bez dwóch gram
• ziemniaki są świetnym źródłem witaminy C!
• ziemniak jest pierwszym warzywem, które udało się wyhodować w kosmosie w ramach eksperymentalnego projektu na promie Columbia w latach 90.

No nadwarzywko, kocham!

Adres

Rynek Dębnicki 10
Kraków
30-319

Godziny Otwarcia

Poniedziałek 10:00 - 16:00
Wtorek 10:00 - 16:00
Środa 10:00 - 16:00
Czwartek 10:00 - 16:00
Piątek 10:00 - 16:00

Telefon

+48729883612

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Roślinny umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do Roślinny:

Udostępnij