10/05/2026
Ten weekend był dla mnie wyjątkowy – prowadziłam szkolenie Refleksologii Głowy I stopnia w Polski Instytut Refleksologii, będące częścią ścieżki kształcenia Dyplomowanych Refleksologów 🧡
Jako nauczyciel widzę, jak ważne jest dziś przekazywanie tej metody w sposób rzetelny, świadomy i odpowiedzialny. Refleksologia głowy to nie tylko technika pracy z punktami refleksyjnymi. To metoda wspierająca wyciszenie układu nerwowego, redukcję napięć, głęboki relaks i naturalne procesy regeneracyjne organizmu. Bardzo często uczestnicy już podczas nauki dostrzegają, jak ogromny wpływ ma jakościowy, uważny dotyk na samopoczucie człowieka.
W Polski Instytut Refleksologii dbamy o wysoki poziom edukacji i standard nauczania. Zależy nam, aby przyszli refleksolodzy nie tylko poznawali mapy refleksyjne i techniki pracy, ale również rozumieli odpowiedzialność tego zawodu, potrafili pracować z uważnością, szacunkiem i świadomością potrzeb drugiego człowieka.👣❤️
Cieszę się, że mogę towarzyszyć uczestnikom w ich rozwoju i obserwować, jak krok po kroku budują swoje kompetencje, pewność i jakość pracy.
Dziękuję wszystkim za ten wspólny weekend, za zaufanie, otwartość i zaangażowanie.
Dziękuję Ania, Karolina, Małgosia, Justyna, Kinga, Przemek.
Z wdzięcznością Kinga Serwin
Dyplomowany Refleksolog
Nauczyciel Polskiego Instytut Refleksologii