Pasieka Bieńki

Pasieka Bieńki Miody z mazurskich łąk i lasów, pyłek pszczeli oraz świece z naturalnego wosku pszczelego w różnych wzorach.

Pasieka Bieńki, to wspaniała cicha i malownicza okolica. Idealna lokalizacja dla pszczół, która zapewnia stałe, a jednocześnie odpowiednio duże źródła pyłku i nektaru w ciągu całego sezonu. To teren, na którym znajdują się różne rośliny, mające różne pory kwitnienia. Nieopodal jest jasny las, który jest bardzo dobrym zapleczem pożytkowym. Pszczoły bez problemu znajda w nim rośliny, które stanowią

mniejsze lub większe źródło pyłku kwiatowego oraz nektaru i to prawie przez cały sezon. Co więcej, okresowo niektóre z drzew mogą dostarczać chętnie zbieranej przez pszczoły spadzi, z której także powstaje doskonały miód. Pasieka Bieńki oprócz doskonałych miodów, zajmuje się także produkcją świec z naturalnego wosku pszczelego. Dysponujemy różnymi formami odlewu, a efekty naszej pracy można zobaczyć w zakładce - zdjęcia.Serdecznie zapraszamy!

01/02/2022

W taki dzień jak dziś gorąca herbata z miodem, cytryną i goździkami rozgrzewa jak słońce w środku lata 😊🍯☕ Do tego dobra książka i ciepły koc... można się rozmarzyć siedząc za biurkiem w pracy prawda? 😊 Ale już jutro środa, a środa to taki mały piątek 😂🥳
A tymczasem pozostaje nam herbatka z miodem 😊🍯
Jeśli Wasze zapasy się kurczą jak skarpetki w praniu, to zapraszamy do zakupu - miodu rzecz jasna, bo na skarpetki nic nie poradzę 😂
Miłego popołudnia 🤗

Ho, ho ho! 🎅❄🌲Odliczacie już dni do świąt? Pamiętajcie,  że Jezus urodził się w stajence, także nie przesadzajcie z szal...
19/12/2021

Ho, ho ho! 🎅❄🌲
Odliczacie już dni do świąt?
Pamiętajcie, że Jezus urodził się w stajence, także nie przesadzajcie z szaleństwem sprzątania, mycia okien i biegania w pośpiechu 😋 Jeśli jeszcze nie znaleźliście odpowiedniego prezentu dla bliskiej osoby, to zachęcam do zakupu świec z naturalnego wosku. Taka świeca to doskonały pomysł na prezent, a do tego delikatny zapach jaki roztacza podkreśli magię Świąt Bożego Narodzenia 🌲🎅❄ 🎁
Zobaczcie ile ciekawych propozycji mamy dla Was :)
Chętnych proszę o kontakt telefoniczny 667 569 225

Pozdrawiam Was przedświąteczne
Wasza Pszczółka bzzzzzz😊🐝🍯

01/12/2021

Trochę tu kurzu... tak dawno nic tu się nie pisało.. szkoda, że nic samo się nie robi😋
Dziś pierwszy dzień zimy. Każdy z chęcią napije się ulubionej herbaty w mroźny dzień. Świetnie smakuje z cytryną, pomarańczą, goździkami, imbirem iiii ...no właśnie z miodem 🍯😊 Zachęcamy do zakupu naszego miodu. Lipowy, leśny, wielokwiatowy, rzepakowy, mniaaam🍯🍯🍯🍯🍯 Nie czekajcie na przeziębienie, kupcie już teraz 😊

A tak na marginesie powiem Wam ciekawostkę.
Otóż miód spadziowy, przez wielu nie doceniamy, a jest naprawdę wyjątkowy. Wszystko za sprawą mszyc, ktore wysysają sok roślinny z młodych liści oraz igieł jodlowych. Następnie te małe spryciule wydzielają słodkie kropelki, nazywane spadzią lub rosą miodową. To właśnie te kropelki pszczoły starannie zbierają i przerabiają na miód spadziowy.

Mam nadzieję, że zrobiło się Wam słodko 😊🍯🍯🍯
Miłego dnia!🌷

27/07/2017

Zapraszamy do polubienia strony Miodowy Kociołek :) to nasza kolejna część gospodarki pasiecznej, tym razem związana z wypoczynkiem na Mazurach.

30/01/2017
30/01/2017

Wielkimi krokami zbliża się Święto Zakochanych, czyli Walentynki. Na tę okazję przygotowaliśmy dla Was przepiękne świece, dzięki którym stworzycie niepowtarzalną atmosferę. Sami oceńcie czy nowe wzory są warte uwagi :)

08/12/2016

Kochani! Święta zbliżają się wielkimi krokami! Produkcja świeczek trwa :) Zainteresowanych zapraszam na priv! :) Miłego Wieczoru!

08/12/2016

Dobry miód – czyli kilka wskazówek, jak go rozpoznać :)

1.Aby miód był najlepszy, pasieka powinna być oddalona nie więcej niż 100 km od miejsca zamieszkania. Wtedy pszczoły zbierają pyłki kwiatów, które działają antyalergicznie na nasz organizm.

2.Kiedy otwieramy słoik z miodem i widzimy biały osad, to znak dobrej jakości miodu pszczelego.

3.Kiedy zaobserwowaliśmy smugi w naszym słoiku z miodem, nie należy się martwić, to znak, że zachodzi naturalny proces krystalizacji. Skrystalizowany miód wcale nie jest gorszy od płynnego!

4.Kiedy powoli przelewamy płynny miód do innego naczynia, powinna utworzyć się „piramidka”. Jeśli tak się nie dzieje, a zamiast tego zaobserwowaliśmy wgłębienie, to może oznaczać, że miód został rozcieńczony wodą.

5.Gdy w słoiku przez kilka miesięcy nie zachodzi proces krystalizacji, bardzo możliwe, że został on podgrzany do zbyt wysokiej temperatury. Taki miód nie ma żadnych wartości odżywczych ani zdrowotnych. Możliwe jest też, że nieuczciwy producent rozcieńczył miód syropem glukozowo-fruktozowym, w efekcie krystalizacja nie zachodzi.

Odlaliśmy nowe kształty świeczek z wosku pszczelego :)
03/12/2016

Odlaliśmy nowe kształty świeczek z wosku pszczelego :)

Świece z naturalnego wosku pszczelego.
21/11/2016

Świece z naturalnego wosku pszczelego.

Adres

Marcinkowo

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Pasieka Bieńki umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij