Stacja Relacja- Monika Stutz Kowalska

Stacja Relacja- Monika Stutz Kowalska Witam Cię w Stacja Relacja! Nazywam się Monika i jestem certyfikowanym trenerem Family Lab. Zapraszam do współpracy!

Prowadzę seminaria inspirowane pedagogiką Jespera Juula, szkolenia, konsultacje dla rodziców.

Niech to będzie wyjątkowy czerwiec 🍓Niech to będzie czerwiec pełen małych-WIELKICH momentów...🌞Niech to będzie czerwiec ...
01/06/2026

Niech to będzie wyjątkowy czerwiec 🍓
Niech to będzie czerwiec pełen małych-WIELKICH momentów...🌞
Niech to będzie czerwiec pełen zachwytów.☘️
Niech to będzie czerwiec wypełniony smakiem truskawek 🍓 spacerów o zachodzie słońca 🌤️ i ludzi wokół 🙌

Niech to będzie czerwiec po Twojemu. 🌳✨🍉

🌸Co dodajesz do BUCKET LIST na czerwiec 2026?

Dobry tydzień również się tak zaczyna...☘️I miesiąc.. ☕️💖Niech to będzie dobry czas ✨🌸🍉 ☕️
01/06/2026

Dobry tydzień również się tak zaczyna...☘️
I miesiąc.. ☕️💖

Niech to będzie dobry czas ✨🌸🍉

☕️

Tyle szczęścia ❤️
31/05/2026

Tyle szczęścia ❤️

Czy zastanawialiście się kiedyś jak wszechobecna kultura botoksu, kult młodości i posiadania wplywa na nasze dzieci?⚠️Ja...
28/05/2026

Czy zastanawialiście się kiedyś jak wszechobecna kultura botoksu, kult młodości i posiadania wplywa na nasze dzieci?
⚠️Jaki obraz siebie buduje dziewczynka, której mama zadaje pytanie, jak podobają jej się jej nowe usta?
⚠️Co o swoim ciele myśli chlopiec, któremu tata mówi, że to umięśnione ciało stanowi o jego męskości?
⚠️Co myśli dziecko, które codziennie patrzy na rodzica krytycznie przyglądającemu się sobie w lustrze, narzekającemu na zmarszczki, zbyt małe piersi, czy wystający brzuch?

Czy traktując siebie w ten sposób, jesteśmy w stanie nauczyć swoje dzieci szacunku do własnego ciała, autentyczności i miłości?

Poniższa odpowiedź nie pozostawia wątpliwości:

"Dzieci bardzo wcześnie przejmują od dorosłych tę skłonność do pogoni za bezsensem. Kiedy zaszczepi się w ich duszach tego rodzaju pragnienia i uczucia, trudno je potem wyplenić jakimkolwiek wychowaniem czy moralizowaniem.

Pozostaje w nich na długo negatywny obraz samych siebie i zupełny brak kontaktu z własnym wnętrzem. Ta kombinacja prowadzi do dużego cierpienia i destrukcyjnego zachowania przez cały wiek nastoletni aż do dorosłości."

J.Juul

Czy są takie książki, które 11-latek będzie zabierał z sobą wszędzie...? 🌳😉 Nawet na swoją ulubioną gałąź na drzewie? 😁D...
27/05/2026

Czy są takie książki, które 11-latek będzie zabierał z sobą wszędzie...? 🌳😉 Nawet na swoją ulubioną gałąź na drzewie? 😁
Do dzisiaj myślałam, że nie 🤷‍♀️
Ale... zmieniam zdanie!
📖 rozbiliście system!
"Taranami i eksplodująca kupa"... wciąga... 💩😂

A o to przecież chodzi!
📚Żeby czytanie stało się frajdą!
Nie kojarzyło się tylko z lekturami, które choć piękne- często nie wciągają...
Chodzi o to, by pokazać dzieciom, że drukowana książka może konkurować z tik-tokiem.
Bo jest zabawna, bo powoduje wybuchy śmiechu, lekki rumieniec zawstydzenia i ciekawość... co będzie dalej ;)

I aż się boję pomyśleć w jakich okolicznościach zastanę go czytającego kolejne części Tatamana, jego córki Olgi i innych bohaterów tej fascynującej serii 😁

P.s. Dystans do siebie i świata podczas czytania- niezbędny ;)

Niech to będzie ten dzień ☕️✨Wybieraj.Siebie.☘️To, co dobre.To, co Tworzy świat wokół Ciebie.Taki świat, jakiego potrzeb...
27/05/2026

Niech to będzie ten dzień ☕️✨

Wybieraj.
Siebie.☘️
To, co dobre.
To, co Tworzy świat wokół Ciebie.
Taki świat, jakiego potrzebujesz. 💖



Hej Mamo!Dziś Twój dzień?I mój!Życzę sobie i Tobie abyśmy miały Dzień Matki codziennie! 💐Bo od bycia Mamą nie można wzią...
26/05/2026

Hej Mamo!
Dziś Twój dzień?
I mój!
Życzę sobie i Tobie abyśmy miały Dzień Matki codziennie! 💐
Bo od bycia Mamą nie można wziąć przecież wolnego.

Życzę sobie i Wam, by świat o nas pamiętał. I szanował. I cenił.

Nie tylko wtedy, kiedy zamieszczamy wystylizowaną starannie fotkę na Insta.
Ale również wtedy, kiedy:
Jesteśmy wkurzone.
Kiedy nam się nie chce.
Kiedy płaczemy pod prysznicem.
Mamy dość.
Chcemy uciec.
A własne dzieci wystrzelić w kosmos.
💫
Kiedy tęsknimy za starym życiem.
Wymyślamy się z domu, by choć chwile poczuć dawną beztroskę.
Kiedy popełniamy błędy.
Kiedy kochamy.
Kiedy śmiejemy się w głos.
I krzyczymy.
Głośno.
💖
Życzę sobie i Wam, aby świat nas widział.
Codziennie.

———————-
📲 Jeśli uważasz, że ten post może dać wsparcie, podziel się nim z innymi. Udostępnij.

Mamo, Tato!Czy wiesz, że kiedy mówisz mi, że martwisz się o mnie, to dla mnie ogromne obciążenie.....i kolejnym razem zr...
25/05/2026

Mamo, Tato!
Czy wiesz, że kiedy mówisz mi, że martwisz się o mnie, to dla mnie ogromne obciążenie...
..i kolejnym razem zrobię wszystko, byście nie musieli się o mnie martwić...

Ukryję przed Tobą stłuczoną szklankę.
Nie powiem o bójce z kolegą.
Nie dam znać, że koleżanka zaproponowała mi pierwszego łyka szampana.
Nie zadzwonię, kiedy wpadnę w tarapaty.

Nie chcę byś się o mnie martwił!
Chcę być Twoim powodem do dumy, chcę widzieć w Twoich oczach radość, gdy na mnie patrzysz

❤️

A gdybyś tak uwierzył we mnie?
Że sobie poradzę?
Że podejmę właściwą decyzję?
Że potrafię o siebie zadbać tak, jak mnie tego nauczyliście?

❤️

Twoja troska o mnie może brzmieć:
„Jestem obok i Cię asekuruję”,
zamiast:
”Nie wchodź tak wysoko, bo martwię się, że spadniesz”.

❤️

Spróbujesz?

Mamy bazę na drzewie!🌳 Jemy arbuza 🍉 z piaskiem.☕️W niedziele rano urządzamy piknik.Czytamy. Razem. Wszędzie. 📖🎲Gramy w ...
24/05/2026

Mamy bazę na drzewie!🌳
Jemy arbuza 🍉 z piaskiem.
☕️W niedziele rano urządzamy piknik.
Czytamy. Razem. Wszędzie. 📖
🎲Gramy w planszówki w plenerze.
I... rozmawiamy. Śmiejemy się. Kłócimy. Negocjujemy. Zdzieramy kolana.🚲
📻Słuchamy ulubionego radia.
Pozwalamy sobie na siebie 😉

Kiedy słyszę: dzieci już nie są takie jak kiedyś... pytam:
A czego je uczymy?
Jak my żyjemy?
Podwożąc dziecko pod same drzwi szkoły, wykupując abonament na Netflixa i wakacje All inclusive nie sprawimy, że będą budowały szałasy, biegały z kolegami do wieczora, brudziły się i sięgały po książkę w chwilach nudy...
☘️
Małe przypomnienie:
Wychowujemy przez MODELOWANIE .
Nie przez dawanie kazań.
Nie przez narzekanie.
Nie przez dobre rady...
🌳🍉📖

Wykorzystajmy więc pięknie ten dzień!
🌞

Jakie plany na niedzielę? :)

Ponad 20.000.Tyle poradników dla rodziców możesz znaleźć na półkach w księgarni. Czytamy, dowiadujemy się, chcemy mocnie...
23/05/2026

Ponad 20.000.
Tyle poradników dla rodziców możesz znaleźć na półkach w księgarni.
Czytamy, dowiadujemy się, chcemy mocniej, chcemy więcej, chcemy lepiej!
✌️
Rodzicielstwo naszych czasów jest zupełnie inne od rodzicielstwa naszych rodziców.

Rodzicielstwo naszych czasów to czasownik.
Oznacza bycie, działanie.
Podczas, gdy jeszcze niedawno był rzeczownikiem określającym rolę.
🍀
Co niesie za sobą ta zmiana?
Jesteśmy bliżej naszych dzieci. Towarzyszymy im.
Współprzeżywamy.
💖
Już nie jesteśmy, tylko działamy!
💪
Ale… czy takie „aktywne wychowanie” jest rzeczywiście potrzebne naszym dzieciom?
▫️Często oznacza rodziców zajętych bardziej sprawami dziecka niż swoim życiem.
🔸Oznacza też rodziców „inwestujących” w dziecko swój czas, energię i zasoby materialne.
➿Oznacza rodziców dmuchających, chuchających, chroniących przed porażką.
♾️Oznacza rodziców wiedzących co, kiedy i z kim robi dziecko.
Odwożących do szkoły.
Czekających przy wyjściu.
Zawsze na posterunku.

Czy takich rodziców potrzebują nasze dzieci?
Czego o sobie i świecie się uczą?
Czy mają przestrzeń na to by być sobą?
Zdzierać kolana, kłócić z kumplami, niszczyć zabawki, robić „głupoty”?
Uczyć się ogarniania własnych emocji?
Poznawać prawdziwe życie, a nie to które widać przez założone przez rodziców różowe okulary.
💫
Kiedy pytam dorosłych o najszczęśliwsze wspomnienia z dzieciństwa opowiadają o tym, jak biegali po łące, czy pod blokiem z grupą rówieśników, kiedy dorośli byli zajęci swoimi sprawami.🌳
Opowiadają o wietrze we włosach, wspinaczkach na drzewa i poznawaniem tego co przez dorosłych nie do końca pochwalanie.
Opowiadają o relacjach.
O wolności.
💖
Czy pozwolimy naszym dzieciom mieć takie wspomnienia?
Czy zawsze „działać” jest lepsze niż „być”?
💖

———————-
📲 Jeśli uważasz, że ten post może dać wsparcie, podziel się nim z innymi. Udostępnij.

rodziceidzieci

wychowanie relacje zamiastwychowania relacjazdzieckiem bliskość macierzyństwo macierzynstwobezlukru tacierzyństwo mama tata dziecko psychologiadziecka dzieciaki dziecisąważne wsparcie dlarodziców relacja jesperjuul jestembojestes instamatki

Adres

Narutowicza
Olsztyn
10581

Telefon

+48669313110

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Stacja Relacja- Monika Stutz Kowalska umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do Stacja Relacja- Monika Stutz Kowalska:

Udostępnij