08/06/2026
Trwa międzynarodowa kampania informacyjna
pn. 𝐥𝐞𝐤𝐢 𝐭𝐨 𝐧𝐢𝐞 𝐬ł𝐨𝐝𝐲𝐜𝐳𝐞
Celem jest zwiększanie świadomości pacjentów na temat odpowiedzialnego i bezpiecznego stosowania leków dostępnych bez recepty (OTC).
Leki OTC są szeroko dostępne i często stanowią pierwsze wsparcie w przypadku drobnych dolegliwości, takich jak ból, gorączka czy objawy przeziębienia. Ich powszechna dostępność nie oznacza jednak, że można je stosować dowolnie.
Nieprawidłowe stosowanie leków może prowadzić do działań niepożądanych oraz poważnych konsekwencji zdrowotnych.
W trakcie kampanii przypominamy:
🔹 𝐂𝐳𝐲𝐭𝐚𝐣 𝐮𝐥𝐨𝐭𝐤𝐞̨ 𝐩𝐫𝐳𝐞𝐝 𝐳𝐚𝐬𝐭𝐨𝐬𝐨𝐰𝐚𝐧𝐢𝐞𝐦 𝐥𝐞𝐤𝐮
🔹 𝐏𝐫𝐳𝐞𝐬𝐭𝐫𝐳𝐞𝐠𝐚𝐣 𝐝𝐚𝐰𝐤𝐨𝐰𝐚𝐧𝐢𝐚 𝐢 𝐜𝐳𝐚𝐬𝐮 𝐬𝐭𝐨𝐬𝐨𝐰𝐚𝐧𝐢𝐚
🔹 𝐙𝐰𝐫𝐚𝐜𝐚𝐣 𝐮𝐰𝐚𝐠𝐞̨ 𝐧𝐚 𝐬𝐮𝐛𝐬𝐭𝐚𝐧𝐜𝐣𝐞 𝐜𝐳𝐲𝐧𝐧𝐞 𝐢 𝐦𝐨𝐳̇𝐥𝐢𝐰𝐞 𝐢𝐧𝐭𝐞𝐫𝐚𝐤𝐜𝐣𝐞
🔹 𝐏𝐚𝐦𝐢𝐞̨𝐭𝐚𝐣, 𝐳̇𝐞 𝐝𝐳𝐢𝐞𝐜𝐢 𝐰𝐲𝐦𝐚𝐠𝐚𝐣𝐚̨ 𝐬𝐳𝐜𝐳𝐞𝐠𝐨́𝐥𝐧𝐞𝐣 𝐨𝐬𝐭𝐫𝐨𝐳̇𝐧𝐨𝐬́𝐜𝐢
Akcję w Polsce prowadzi Główny Inspektorat Farmaceytyczny.
Zachęcamy do śledzenia informacji w mediach społecznościowych 🙌