Morsy Bielsko-Biała

Morsy Bielsko-Biała Mors to potoczne określenie osoby uprawiającej zimą kąpiele w lodowatej wodzie odkrytych zbiorników wodnych. Mors - a co to takiego ?? w dresach. Oto trzy kroki.

Morsujemy w środy o 19.00 i soboty o 12.00 w Bystrej Śląskiej na Biwaku w Bystrej ,150 m po lewej stronie przed Zajazdem Pod Źródłem. Jesteśmy amatorska grupą, która lubi aktywny wypoczynek oraz kąpiele w zimnej wodzie ......przez cały rok / w lecie górskie potoki zwłaszcza tatrzańskie oraz wody wywierzyskowe /
Grupa zawiązała się przy Beskidzkim Towarzystwie Cyklistów w 2009 roku z inicjatywy ko

legi Leszka K. Celem tych kąpieli jest utrzymanie ogólnej dobrej sprawności ciała i zdrowia, oraz dostosowanie organizmu do chłodnej pory roku. Rozgrzewka jest wstępem do większego wysiłku , jest po to by rozruszać , rozciągnąć, zrelaksować mięśnie, ścięgna itp. Nie przemęczamy się podczas rozgrzewki - więc nie powinna być zbyt forsowna. Podczas rozgrzewki zapewniamy ciału takie warunki by zbyt szybko nie oddawać ciepła - najlepiej więc gdy rozgrzewkę wykonujemy np. W ekstremalnych warunkach , a w takich kąpią się morsy , dobrze jest podczas rozgrzewki być tak ubranym by nie zgrzać się i równocześnie zbyt szybko nie oziębiać ciała. Lekki dres , czapka, rękawiczki, buty. Gdy poczujemy się rozgrzani, rozciągnięci , że przybywa nam energii - wtedy rozbieramy się i krótki czas (wg. własnego odczucia) aklimatyzujemy się z zewnętrzną temperaturą powietrza potem wody. Zanurzenie się w lodowatej wodzie wywołuje w organiźmie odruchy obronne. Zwiększa się kilkukrotnie ukrwienie tkanek. Charakterystycznym objawem jest czerwona "opalenizna" morsów po wejściu do wody. Tkanki więc są kilkukrotnie lepiej ukrwione niż w warunkach normalnych. Wzmożone ukrwienie powoduje lepszą przemianę materii, przyspiesza gojenie się urazów, regeneruje i odżywia komórki, przyspiesza usuwanie toksyn z organizmu, również powoduje podwyższenie się progu bólu. Można skaleczyć się w wodzie i nawet nie poczuć! Rzeczy które koniecznie należy zabrać ze sobą to:
Ręcznik, kąpielówki lub strój kąpielowy, klapki 'pod prysznic', rzeczy do przebrania, czapkę, rękawiczki, może być przydatny szlafrok i oczywiście termos z ciepłym napojem! Musisz pamiętać, że po kąpieli w lodowatej wodzie musisz się ubrać - najlepiej szybko. Wypracuj sobie sposób szybkiego ubierania się. Przydatny jest szlafrok , nim się można wytrzeć, ręcznik na którym można stać podczas ubierania, ciepłe trochę za duże obuwie, aby łatwo je założyć. Nie naśladuj i nie imituj innych kąpiących się , (szczególnie gdy jest to twoja pierwsza kąpiel), ktoś, po kilkuletniej praktyce, może przebywać w lodowatej wodzie kilkanaście minut i nic mu się nie stanie. Skup się na sobie i dawkuj kontakt z zimną wodą według swoich możliwości - czyli bardzo ważny jest rozsądek. Więcej informacji:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Mors_(cz%C5%82owiek)
Uwaga: uczestnictwo w klubie morsów na własną odpowiedzialność. Otwórz umysł, pokonaj strach, zostań morsem! Otwórz umysł i wyobraź sobie zimową kąpiel, która wprawia Cię we wspaniały nastrój. Nie pozwól, aby blokowały Cię negatywne emocje. Przed pierwszą kąpielą możesz odczuwać niepokój. To naturalny towarzysz nowych doświadczeń. Nie możesz jednak pozwolić, żeby strach zadecydował za Ciebie. Myśl pozytywnie. Dołącz do grona morsów już dziś! Zażyj orzeźwiającej kąpieli

UWAGA MORSY

Do kąpieli ma prawo każda osoba pełnoletnia, na zasadzie pełnej dobrowolności i na własną odpowiedzialność. Osoba niepełnoletnia może morsować za zgodą rodzica lub opiekuna prawnego oraz na jego odpowiedzialność. Nie powinno się morsować w przypadku występowania przeciwwskazań zdrowotnych do morsowania.

20/05/2026

Uwaga ☀️🎈
Mamy jeszcze miejsca na wyjazd rowerowo-kajakowy na Roztocze 🚲🛶🚲☀️
Termin od 4 do 7 czerwca.
Pojedziemy rowerami do Szczebrzeszyna ,Zamościa i w wiele innych ciekawych miejsc.
Popłyniemy kajakami w ok czterogodzinny spływ piękną rzeką Wieprz 🛶🛶🛶☀️
Każdego wieczoru integracja przy ognisku 🔥🥩🍖🎈🕺💃
Zainteresowanych zapraszam do kontaktu
Piotr Tel.502571156

16/05/2026

Mamy jeszcze miejsca noclegowe na wyjazd rowerowo-kajakowy na Roztocze 🛶🚲☀️termin wyjazdu to 4 do 7 czerwca.
Nocleg mamy w pięknym Zwierzyńcu blisko zalewu w fajnej agroturystyce 🤗😁 Odwiedzimy Szczebrzeszyn,Zamość i wiele innych urokliwych miejsc 🚲
Popłyniemy kajakami piękną rzeką Wieprz 🛶🛶🛶🛶☀️
Każdego wieczoru integracja przy ognisku 🔥🥩🍖
Chętnych zapraszam do kontaktu.
Kontakt organizacyjny Piotr Tel.502571156

31 maja przybywajcie do Chaty na Magurce ☀️💪🍰 będą pyszne domowe wypieki i fajna atmosfera 🤗Cały dochód ze sprzedaży cia...
07/05/2026

31 maja przybywajcie do Chaty na Magurce ☀️💪🍰
będą pyszne domowe wypieki i fajna atmosfera 🤗
Cały dochód ze sprzedaży ciast idzie na tego małego Twardziela 💪 który walczy i Wygra 💣🔥 z chorobą 💪💣🔥

30/04/2026

Hejka ☀️🎈
Idziemy dzisiaj (w czwartek)do ,,Słoneczka" na oś. Słonecznym,rozpocząć weekend 🎈💪☀️zaczynamy ok 19tej 🍺🍺😁
Jutro tj. 1 maja zbiórka Pod Apteką Agaty o 10.00 I jedziemy coś pośmigać z Gaików 🚲🚲🚲🚲🔥💣💪😁potem transfer do Chaty na Magurce ☀️🚲🍺
Późnym popołudniem jedziemy do Na Koziej na imprezę 🕺💃🎈🥳
W sobotę 2 maja pozjeżdżamy sobie z Koziej 🚲🚲
3 maja planowana jest Zawoja albo Szczyrk 🚲🚲🔥💪
Zobaczymy co wyjdzie 😁
Jeśli jest ktoś chętny dołączyć to śmiało 🔥💪😁

27/04/2026

Uwaga 💣🎈🚲🚲☀️
4,5,6,7 czerwca robimy wyjazd rowerowy na Roztocze ☀️💪😁
Bazę mamy w pięknym Zwierzyńcu 🤗
Będziemy robić fajne wycieczki rowerowe ( między innymi odwiedzimy Zamość,Szczebrzeszyn i Zagrodę Guciów)a w sobotę zrobimy jednodniowy spływ kajakowy piękną rzeką Wieprz 🛶🛶🛶🛶🛶🛶🛶🛶🛶🛶🛶🛶🛶🛶🛶🛶🛶🛶 wieczorami integracja przy ognisku 🕺💃🔥🥩🍖🍺🍷☀️
Zaczynamy powoli zapisy na ten wyjazd 💣🔥💣
Trzeba zarezerwować noclegi 💪
Zainteresowanych zapraszam na priv
Kontakt organizacyjny Piotr Tel.502571156

ZAPISY ZBIERAM DO 10 MAJA 🔥💣💪😁

22/04/2026

Uwaga 💣🎈🚲🚲☀️
4,5,6,7 czerwca robimy wyjazd rowerowy na Roztocze ☀️💪😁
Bazę mamy w pięknym Zwierzyńcu 🤗
Będziemy robić fajne wycieczki rowerowe ( między innymi odwiedzimy Zamość,Szczebrzeszyn i Zagrodę Guciów)a w sobotę zrobimy jednodniowy spływ kajakowy piękną rzeką Wieprz 🛶🛶🛶🛶🛶🛶🛶🛶🛶🛶🛶🛶🛶🛶🛶🛶🛶🛶 wieczorami integracja przy ognisku 🕺💃🔥🥩🍖🍺🍷☀️
Zaczynamy powoli zapisy na ten wyjazd 💣🔥💣
Trzeba zarezerwować noclegi 💪
Zainteresowanych zapraszam na priv
Kontakt organizacyjny Piotr Tel.502571156

21/04/2026

Hejka 🔥
Mamy jeszcze miejsca noclegowe na wyjazd rowerowy do Istebnej 🚲🚲☀️
Start w tą sobotę a powrót w niedzielę.
Część z nas pojedzie rowerami przez Szyndzielnię,Klimczok,Biały Krzyż i trawersując Baranią Górę zjedziemy do Istebnej.
Druga ekipa pojedzie z Bielska samochodami i pójdą sobie gdzieś w góry 💪☀️
Wieczorem integracja przy ognisku 💃🕺🍷🍺🔥🥩🍖💪😁
Chętnych zapraszam na priv
Kontakt organizacyjny Piotr Tel.502571156

Uwaga 🔥W niedzielę jedziemy na Velo-Pustynia 🚲🚲☀️Zbiórka w  tą niedzielę na Pl.Ratuszowym o godzinie 8.00 🚘🚘🚘🚘Jedziemy z...
16/04/2026

Uwaga 🔥
W niedzielę jedziemy na Velo-Pustynia 🚲🚲☀️
Zbiórka w tą niedzielę na Pl.Ratuszowym o godzinie 8.00 🚘🚘🚘🚘
Jedziemy z Bielska samochodami na parking ,,Dąbrówka "od strony Chechła .
Powinniśmy tam być ok 10tej ÷10:15.
Poniżej pinezka na parking.

Find local businesses, view maps and get driving directions in Google Maps.

10/04/2026

Jutro sobota 😁
Najpierw śmigniemy coś z Koziej🚲 a potem zbiórka w Pigalu o 18tej 😁🍺
Dajcie znać kto będzie 💪😁
W niedzielę zbiórka Pod Apteką Agaty na ul.Górskiej w Straconce o 11tej,zjedziemy coś fajnego z Gaików 🚲🚲😁 potem jedziemy do Chaty na Magurce I zrobimy sobie ognisko 🥩🍖🔥🍺
W Chacie na Magurce będziemy ok 13tej 💪
Wpadajcie na nogach czy na rowerach 😁☀️

10/04/2026

19 kwietnia jedziemy przejechać się pętlą rowerową Velo-Pustynia 🚲💪☀️
Trasa łatwa I przyjemna 🤗
Cała pętla ma ok.20 km i jest bardzo widokowa 😁
Jeśli będzie nam mało to coś zmodyfikujemy na spontanie 🙂
Będzie przerwa na kawę i na obiadek 🥩☕️🍰
Start samochodami z Pl Ratuszowego 19 kwietnia o godzinie 8.00 .
Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.
Kontakt organizacyjny Piotr Tel.502571156

W tą niedzielę tj.12 kwietnia jedziemy do Chaty na Magurce ☀️🚲🙂
Będziemy tam ok 12tej 🚲☀️
Jeśli ma ktoś do nas ochotę dołączyć to śmiało 💪😁
Zrobimy sobie tam ognisko i posiedzimy w słoneczku ☀️🥩🔥🍖Po szczegóły zapraszam do kontaktu
Kontakt organizacyjny Piotr Tel.502571156

Adres

Biwak Bystra Ul J. Fałata
Radziechowy

Telefon

+48502571156

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Morsy Bielsko-Biała umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij