Dietetyk Izabela Nowicka

Dietetyk Izabela Nowicka Trwałe i zdrowe odchudzanie 👙
Leczenie żywieniowe chorób👩‍⚕️
Szybko, prosto i smacznie 🍔

Nie istnieje jedna dieta "na anemię” bo nie istnieje jedna anemia 🤷‍♀️W praktyce gabinetowej bardzo często widzę zaburze...
23/05/2026

Nie istnieje jedna dieta "na anemię” bo nie istnieje jedna anemia 🤷‍♀️

W praktyce gabinetowej bardzo często widzę zaburzenia w morfologii, ferrytynie, MCV czy poziomie B12 — ale przyczyny mogą być zupełnie różne.
A skoro przyczyny są różne, to różni się też postępowanie.

Bo inaczej wygląda anemia:
• mikrocytarna z niedoboru żelaza,
• makrocytarna związana z B12 lub folianami,
• inaczej niski poziom ferrytyny,
• a jeszcze inaczej anemia hemolityczna.

Dlatego jeśli odczuwasz objawy anemii, nie sięgaj w ciemno po suplement żelaza.
Twój problem może obejmować więcej czynników albo wynikać z zupełnie czegoś innego niż niedobór żelaza🩸

20/05/2026

Żelazo na Ciebie "nie działa" ?
Rozdziel porcję dzienną na kilka (2, 3) mniejszych w ciągu dnia.

Będzie skuteczniej się wchłaniać i bardziej łagodnie dla żołądka i jelit.

Spróbuj!

24/03/2026

Masz anemię, bierzesz żelazo — i dalej nic?
Bardzo możliwe, że robisz to źle 🤷‍♀️

Sprawdź, czy popełniasz 5 najczęstszych błędów.
Zapisz, żeby do tego wrócić.
W kolejnej rolce pokażę jak DOBRZE brać żelazo 👩‍⚕️







Znałeś/aś wszystkie błędy?

Dziękuję   za możliwość współtworzenia tej wspaniałej inicjatywy 🫶Zapraszam na kojelny event w czwartek 23.04 w godzinac...
20/03/2026

Dziękuję za możliwość współtworzenia tej wspaniałej inicjatywy 🫶

Zapraszam na kojelny event w czwartek 23.04 w godzinach 10:00-12:00 do siedziby NFZ przy ul. Zamkowej 8 w Rzeszowie 🫡

Relacja z profilaktycznej akcji przeciwcukrzycowej 19 marca w Podkarpackim NFZ

Podsumowanie roku 34.Kto mnie zna ten wie, że Nowy Rok zaczynam od urodzin.Rok 34 był ciężki.Ale był potrzebny.Dziś zacz...
19/02/2026

Podsumowanie roku 34.
Kto mnie zna ten wie, że Nowy Rok zaczynam od urodzin.

Rok 34 był ciężki.
Ale był potrzebny.

Dziś zaczynam 35. i wiem jedno – nie chcę już udawać, że wszystko przychodziło łatwo.

To był rok konfrontacji.
Z własnymi ograniczeniami.
Z ciałem, które powiedziało „stop”.
Z głową, która była zmęczona byciem silną cały czas.

Były momenty, kiedy naprawdę było trudno.
Było wsparcie.
Były nowe wyzwania.
Było „padanie na pysk”.
Były wzruszenia.
Było ciężko.
Było pięknie!

Ten rok nauczył mnie, gdzie jest mój system wsparcia.
Nauczył mnie prosić o pomoc – tak, żeby ta pomoc rzeczywiście była dla mnie pomocna.
Nauczył mnie stawiać granice.
I – co równie ważne – rozumieć, gdzie są moje ograniczenia.

Zrozumiałam, że nie muszę być wszystkim dla wszystkich.
Że świat się nie zawali, kiedy odpuszczę.
Że ja też jestem ważna.
Nauczyłam się lokować energię tam, gdzie ma sens – zawodowo i prywatnie.

Zawodowo ten rok był ogromnym rozwojem. Zdobyłam wiedzę, doświadczenie, pewność. Ugruntowałam swoją wartość. Wiem, co chcę i czego już nie chcę robić.

Ale najważniejsze?
Nauczyłam się odpoczywać bez poczucia winy.
Cieszyć się małymi rzeczami.
Być bardziej ze sobą i dla siebie.
Mówić NIE.

Ten rok mnie wykończył.
Jestem za niego wdzięczna.
Jestem z niego dumna.

Niedziela handlowa czy niehandlowa? Nigdy nie wiem 🤡A zapas pieczywa na weekend?Oczywiście: „miałam kupić” 🤷‍♀️Te wytraw...
25/01/2026

Niedziela handlowa czy niehandlowa?
Nigdy nie wiem 🤡

A zapas pieczywa na weekend?
Oczywiście: „miałam kupić” 🤷‍♀️

Te wytrawne gofry warzywne ratują poranek i zrobisz je szybciej niż zakupy w spożywczaku na osiedlu nawet jeśli są otwarte 🤩

Te gofry:
🥦 są konkretną porcją warzyw
🍳 dają sytość bez kombinowania
🧇 i serio — nie trzeba żadnego chleba

Jeden gofr to ok. 150 kcal i 10 g białka, więc spokojnie robi za:
– śniadanie
– kolację
– albo „cokolwiek, bo sklepy zamknięte” 😅

Zapisz na weekendy bez pieczywa i daj znać w komentarzu, czy Ty też nigdy nie wiesz, jaka jest niedziela 👀

02/01/2026

To nie jest reklama ani collab.
Uczciwie wygrałam konkurs 😎
Jaram się i dlatego jest unboxing! 🤩🥳

Nagroda przyszła w idealnym momencie 😇



🎄 Życzę Wam kalorycznych Świąt —bo kaloriami w fizyce mierzymy ciepło!Niech będzie w nich dużo ciepła, bliskości i oddec...
25/12/2025

🎄 Życzę Wam kalorycznych Świąt —
bo kaloriami w fizyce mierzymy ciepło!

Niech będzie w nich dużo ciepła, bliskości i oddechu.
Bez presji. Bez ocen.
Tak po prostu — dobrze.
😘

Adres

Księdza Józefa Jałowego 6a
Rzeszów
35-010

Godziny Otwarcia

Poniedziałek 14:00 - 20:00
Wtorek 12:00 - 19:00
Środa 08:00 - 14:00
Czwartek 12:00 - 19:00
Piątek 07:00 - 12:00

Telefon

+48798653162

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Dietetyk Izabela Nowicka umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do Dietetyk Izabela Nowicka:

Udostępnij

Kategoria