19/12/2022
Święta tuż tuż 🎄, więc myślę, że to dobry moment na przypomnienie jak zadbać o swoje nawyki żywieniowe podczas tego magicznego okresu.
Co zrobić, aby nie bać się tych wszystkich pyszności spoglądających na nas ze stołu?
Należy pamiętać, że Święta to przede wszystkim czas spędzony z najbliższymi osobami.
🎄Nie dziel jedzenia na dozwolone i zakazane. To nigdy nie sprzyja dobrym nawykom.
🎄Skup się na sygnałach głodu i sytości.
🎄W wigilię nie chodź głodny_a cały dzień, żeby wieczorem zjeść więcej. To sprzyja objadaniu się.
🎄Jeśli jesteś na diecie i zjesz więcej niż sobie założysz, nie każ się za to, nie przytyjesz od razu, nawet jeśli waga następnego dnia będzie pokazywać więcej, to będzie to nadmiar wody, glikogen i resztki jedzenia, które niezostały wydalone. W ogóle wagę w Święta należy odstawić w kąt.
🎄 Możesz spróbować wszystkiego na co masz ochotę, liczy się ilość.
W trudniejszych momentach możesz zadać sobie kilka pytań:
🤨 Czy chcę to zjeść?
🤨 Czy zmieszczę jeszcze ten jeden kawałek?
🤨 Na co nie mam ochoty, aby to zjeść?
🤨 Czy już się najadłam?
Podejdź do tego na spokojnie. Nie spinaj się. Im bardziej będziesz sobie wszystkiego zabraniać tym, gorzej będziesz się czuć.
A to przecież nie oto tutaj chodzi. Święta to czas pełen radości, spędzony z osobami, z którymi chcemy je spędzić.
I pamiętajmy o ruchu, warto wstać od stołu, trochę się przespacerować, nawet w te minusowe temperatury ❄️.