07/12/2025
WOOOOOW, za nami pierwszy biwak w tym roku harcerskim i tyle się działo 🤩
Weekend 21-23.11 spędziłyśmy z naszą siostrzaną drużyną harcerek 337 WDH-ek Jutrzenka
W piątkowy wieczór udałysmy się na Ursynów, gdzie odwiedziła nas prawdziwa badaczka 👩🔬 przekazując misję zbadania Jutrzenki- po podpisaniu kodeksu i złożeniu obietnicy badaczek, zaczęłyśmy nasze badania! Najpierw wzięłyśmy udział w uroczystym kominku z drużyną 🕯 którym zakończyłyśmy dzień. A od sobotniego poranka czekała nas moc wydarzeń- od apelu, na którym powołałysmy oficjalnie 5️⃣ szóstek (nowym funkcyjnym serdecznie gratulujemy!!!)🌸 poprzez grę terenową oraz zajęcia z przygotowania słodkości na wieczór. Udało nam się także wyjść na pobliski plac zabaw! Po obiedzie zasiadłyśmy do uzupełniania dzienniczków badań. 🔍📓
Niestety podczas śpiewanek zostały one skradzione przez złego badacza i musiałyśmy stawić czoła jego pomocnikom by je odzyskać. 🏃♀️ Na szczęście nam się udało! Aby uczcić nasz sukces, wzięłyśmy udział w imprezce z harcerkami. Wieczorem obejrzałyśmy krótką bajkę, a dzień zakończyłyśmy kominkiem.
W nocy miało miejsce bardzo wyjątkowe wydarzenie- Julka zdobyła 3 gwiazdkę!!! JESZCZE RAZ GRATULUJEMY ⭐⭐⭐.
Ostatniego dnia, natura zesłała nam miłą niespodziankę w postaci śniegu ❄️. Zbudowałyśmy pierwsze w tym roku bałwany☃️ oraz przeprowadziłyśmy pierwszą bitwę na śnieżki.
Na sam koniec udałyśmy sie pod naszą parafię, gdzie miał miejsce bardzo ważny apel dla drużyny- dh. Magda przekazała Jutrzenkę dh. Hani! Serdecznie gratulujemy naszym starszym siostrom i życzymy im kolejnych sukcesów na harcerskiej ścieżce! 🖤❤