17/10/2025
Trzy dni kongresu Polskiego Towarzystwa Artroskopii za mną! 🔥
To był świetny czas do poszerzania lub systematyzowania swojej wiedzy i korzystania z doświadczenia najlepszych ortopedów i fizjoterapeutów w Polsce (i na świecie) 🧑🎓. Myślę, że nie do przecenienia była również możliwości kontaktów, rozmów, wymiany doświadczeń, wymiany spostrzeżeń między nami fizjoterapeutami i ortopedami 🗨️. Fajnie było pogadać w trakcie tych bardziej i mniej oficjalnych wydarzeń 😉.
Z punktu widzenia fizjo, co ważnego przewijało się przez te trzy dni w wykładach i rozmowach kuluarowych? 🤔
✅ praca zepołowa orto-fizjo jako fundament opieki nad pacjentem (cieszę się, że argument ten był często podkreślany nie tylko przez fizjoterapeutów, ale i ortopedów) 🧑⚕️🙌,
✅ jasny przekaz odnośnie tego jak powinna wyglądać rehabilitacja - to ĆWICZENIA i praca manualna (nie fizykoterapia) 🤸🏋️,
✅ trafna diagnoza jako klucz do dobrych efektów leczenia 🎯.
To były dobre trzy dni! 💪 Cieszę się, że mogłam uczestniczyć w tak ważnej dla naszego środowiska konferencji 🔥
(fot. 2 - część naszego ortopedycznego, Arenowego zespołu - od lewej dr Karol Pałka, dr Jakub Izydorczyk, dr Mateusz Stolarz
fot 3 - część naszego fizjoterapeutycznego, Arenowego zespołu, mgr Julia Kosmol)