FizjoActivum - Joanna Ibrom

FizjoActivum - Joanna Ibrom Gabinet fizjoterapii specjalizujący się w rehabilitacji ortopedycznej osób dorosłych.

W tym tygodniu odpoczywam - balans musi być! 🌴Gabinet będzie nieczynny do piątku włącznie, a na razie:  🏃 Biegam,🇪🇸 Zwie...
03/03/2026

W tym tygodniu odpoczywam - balans musi być! 🌴

Gabinet będzie nieczynny do piątku włącznie, a na razie:
🏃 Biegam,
🇪🇸 Zwiedzam,
⛱️ Leżę na plaży,
🥩 Jem dobre rzeczy,
😍 Spędzam czas z rodziną.

Do zobaczenia w przyszłym tygodniu! 🙌

Ostatnio trafiło do mnie kilkoro pacjentów z deficytem wyprostu kolana po urazie lub operacji 🦵. Czy taka sytuacja jest ...
24/02/2026

Ostatnio trafiło do mnie kilkoro pacjentów z deficytem wyprostu kolana po urazie lub operacji 🦵.

Czy taka sytuacja jest problemem? 🤔
TAK i to dużym. ‼️‼️‼️

To nie jest tylko kwestia estetyczna - "bo tak jakoś brzydko chodzę". To realny problem, który będzie wpływał na biomechanikę kolana. Chodzenie "na zgiętym" kolanie będzie powodować powstawanie dużych sił działających na staw rzepkowo-udowy, co w dłuższej perspektywie może uszkadzać chrząstkę tego stawu 😢.

Jeśli więc jesteś po urazie lub operacji kolana i nie potrafisz go całkowicie wyprostować, nie czekaj "aż to samo przejdzie". Zgłoś się na konsultację do specjalisty! 🙌🧑‍⚕️

U mnie dziś z rana zmiana uniformu i szybka wizyta na sali operacyjnej, gdzie operowany był pacjent, który już za moment...
08/01/2026

U mnie dziś z rana zmiana uniformu i szybka wizyta na sali operacyjnej, gdzie operowany był pacjent, który już za moment będzie się u mnie rehabilitował 🔪🙌.

Niezmiennie bardzo cenię sobie taką formę obserwacji i nauki 👀. To kolejny plus współpracy z ortopedami, że możemy towarzyszyć im w pracy na sali z korzyścią dla naszych wspólnych pacjentów 🧑‍⚕️.

Rozległe uszkodzenie łąkotki bocznej naprawione, ruszamy z rehabilitacją za kilka dni! 🙌💪

Dzięki Karol! 👋

Ostatnie dni pokazyły mi, że najważniejsze żeby te Święta były zdrowe 🎄. Tego kochani Wam życzę - resztę ogarniecie sami...
24/12/2025

Ostatnie dni pokazyły mi, że najważniejsze żeby te Święta były zdrowe 🎄. Tego kochani Wam życzę - resztę ogarniecie sami 😚

(świąteczne aktywności mam nadzieję, że też 🏃)

Work-life balance w wersji bułgarskiej 🇧🇬 Trzy dni w Sofii: - około 30km spacerów ⛪,- ponad 6km biegania 🏃. To był bardz...
14/12/2025

Work-life balance w wersji bułgarskiej 🇧🇬

Trzy dni w Sofii:
- około 30km spacerów ⛪,
- ponad 6km biegania 🏃.

To był bardzo przyjemny rodzinny wypad 😍

Jutro rano ląduję w Polsce, popołudniu jestem w pracy! 🙌

Ostatnio w gabinecie usłyszałam od pacjentki zdanie, które chciałby usłyszeć każdy fizjoterapeuta 😍."Ćwiczę regularnie. ...
10/12/2025

Ostatnio w gabinecie usłyszałam od pacjentki zdanie, które chciałby usłyszeć każdy fizjoterapeuta 😍.

"Ćwiczę regularnie. Powiem Pani, że jeszcze nikt nigdy nie zmotywował mnie do takiej regularności ćwiczeń". 🥹

Najważniejszy aspekt naszego zawodu - edukacja pacjenta i zmiana nawyków ruchowych☝️🏋️.

Niezmiennie, już szósty rok - pierwszy weekend grudnia oznacza mój początek sezonu morsowego ❄️🦭Do końca lutego jeszcze ...
06/12/2025

Niezmiennie, już szósty rok - pierwszy weekend grudnia oznacza mój początek sezonu morsowego ❄️🦭

Do końca lutego jeszcze trochę czasu, może uda mi się namówić kogoś z Was 😁

Pozdrawiam cieplutko! 😂

Dziś słów kilka o konsekwencji 🔥.Właśnie dzisiaj kończąc mój biegowy trening pękło 100 kilometrów jakie przebiegłam w pa...
30/10/2025

Dziś słów kilka o konsekwencji 🔥.

Właśnie dzisiaj kończąc mój biegowy trening pękło 100 kilometrów jakie przebiegłam w październiku 🏃. Dla jednych to błahostka, dla innych szczyt marzeń, dla mnie...cel, do którego już kilka razy w roku się zbliżyłam, ale go nie przekroczyłam 🤷.

Przy trzech treningach biegowych w tygodniu, pracy zawodowej i rodzinie ta przebiegnięta stówka dla mnie brzmi i wygląda fajnie 🔝.

Jednak większą dumą napawa mnie to, że konsekwentnie realizuję plan, jaki założyłam sobie rok temu, a mianowicie wykonywanie 5 treningów w tygodniu - z reguły 3 to treningi biegowe, 2 siłowe, które robię w domu 🏋️.

Czy zawsze mi się chciało? NIE ❌.
Czy zawsze miałam na to siły? NIE ❌.
Czy zawsze miałam na to czas? NIE ❌.
Czy zdarzyło się opuścić jeden lub dwa treningi w tygodniu? TAK (głównie w trakcie wyjazdów) 🤷.

Dlaczego o tym piszę? 🤔

Bo takie samo ma to przełożenie na Waszą rehabilitację 💪. Też nie zawsze będzie Wam się chciało, też nie zawsze będzie "kolorowo", też zdarzą się gorsze momenty - ból, regres 😤.

Jednak tylko konsekwentne działanie przyniesie fajne efekty, czyli poprawę sprawności (teraz) i zdrowia (za kilkanaście lat) - to jest właśnie coś dlaczego warto męczyć się już dziś 😍

Trzy dni kongresu Polskiego Towarzystwa Artroskopii za mną! 🔥To był świetny czas do poszerzania lub systematyzowania swo...
17/10/2025

Trzy dni kongresu Polskiego Towarzystwa Artroskopii za mną! 🔥

To był świetny czas do poszerzania lub systematyzowania swojej wiedzy i korzystania z doświadczenia najlepszych ortopedów i fizjoterapeutów w Polsce (i na świecie) 🧑‍🎓. Myślę, że nie do przecenienia była również możliwości kontaktów, rozmów, wymiany doświadczeń, wymiany spostrzeżeń między nami fizjoterapeutami i ortopedami 🗨️. Fajnie było pogadać w trakcie tych bardziej i mniej oficjalnych wydarzeń 😉.

Z punktu widzenia fizjo, co ważnego przewijało się przez te trzy dni w wykładach i rozmowach kuluarowych? 🤔
✅ praca zepołowa orto-fizjo jako fundament opieki nad pacjentem (cieszę się, że argument ten był często podkreślany nie tylko przez fizjoterapeutów, ale i ortopedów) 🧑‍⚕️🙌,

✅ jasny przekaz odnośnie tego jak powinna wyglądać rehabilitacja - to ĆWICZENIA i praca manualna (nie fizykoterapia) 🤸🏋️,

✅ trafna diagnoza jako klucz do dobrych efektów leczenia 🎯.

To były dobre trzy dni! 💪 Cieszę się, że mogłam uczestniczyć w tak ważnej dla naszego środowiska konferencji 🔥

(fot. 2 - część naszego ortopedycznego, Arenowego zespołu - od lewej dr Karol Pałka, dr Jakub Izydorczyk, dr Mateusz Stolarz
fot 3 - część naszego fizjoterapeutycznego, Arenowego zespołu, mgr Julia Kosmol)

FizjoActivum ma już 6 lat! 🎊🎉Zawsze w natłoku pracy i innych obowiązków na początku października zapominam poświętować p...
13/10/2025

FizjoActivum ma już 6 lat! 🎊🎉

Zawsze w natłoku pracy i innych obowiązków na początku października zapominam poświętować powstanie mojej firmy 🤦.

Nadrabiam więc i zostawiam sobie tutaj to zdjęcie na pamiątkę, bo te 6 lat to moja ciągła ciężka praca, budowanie czegoś od podstaw, zdobywanie Waszego zaufania i nieustanna nauka 😍

Dziękuję, że jesteście tu ciągle ze mną, obdarzacie mnie zaufaniem i powierzacie swoje zdrowie 🥹

Adres

Franciszkańska 8
Zabrze
41-819

Godziny Otwarcia

Poniedziałek 08:00 - 19:00
Wtorek 08:00 - 19:00
Środa 08:00 - 19:00
Czwartek 08:00 - 19:00
Piątek 08:00 - 18:00

Telefon

+48787650862

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy FizjoActivum - Joanna Ibrom umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do FizjoActivum - Joanna Ibrom:

Udostępnij