02/03/2014
Am obosit, desi am doar 35 de ani, nu stiu ce varsta ai tu acum, dar eu ma gandesc deja la veniturile posibile din perioada pensionarii sau, ma rog, perioada in care "alergatura" va fi aproape imposibila.
***
Nici macar nu stiu ce inseamna "sa mergi la servici", d**a 15 ani de intreprinzator, in care am avut suisuri si coborasuri, activand cu succes in marketing, asigurari, sanatate & nutritie, castigand comisioane totale de aproape 1 mil $, mi-am pus, la un moment dat, serios problema unui "servici". De ce? Sunt multi factori care te imping spre a gandi in aceasta directie: oare mi-ar oferi mai multa stabilitate?, oare as avea mai mult timp pentru familie & prieteni?, oare ar fi calea sigura spre un venit pasiv in perioada pensionarii?, etc. Ei bine, NU! Un servici ramane servici iar activitatea de intreprinzator iti ofera sansa sa-ti realizezi cele mai indraznete dorinte atat pentru tine, familie, anturaj, etc plus linistea veniturilor pasive daca stii ce faci!
***
Cu toata criza economica mondiala, din ultimul timp, nu mi s-a intamplat sa am venituri lunare sub 1.000$ si chiar am atins venituri de peste 5.000$ lunar in aceasta perioada. Problema apare in momentul in care iti faci calcule in legatura cu efortul depus, cheltuielile financiare implicate, stresul de a-ti mentine nivelul incasarilor deasupra cheltuielilor, s.a.m.d. Ei bine, fiind specializat pe marketing, am simtit & realizat ca lumea trece printr-o schimbare majora iar cine nu se adapteaza schimbarii, va fi depasit si lasat in urma. Sunt multi oameni cu realizari importante si semnificative care nu inteleg ce se intampla si de ce le este atat de greu sa revina, la macar jumatate, din ceea ce au putut face in trecut.
***
De 4 ani studiez, ce s-a schimbat, cel putin in directia activitatii in care eu am fost implicat in ultimii 15 ani, network marketing. Incepand cu 2011, am realizat ca lumea trece rapid de la intalnirile, socializarea & afacerile clasice (la o cafea in oras) spre mediul online, in mod special platformele de socializare. Ii vad pe multi, si-am fost unul dintre ei, chinuindu-se sa-si promoveze fel de fel de produse si afaceri prin mediile de socializare online. Crezi ca functioneaza? DA, daca stii exact ce faci acolo!
Daca esti unul dintre aceia care se chinuie cu cativa zeci sau putine sute de $ lunar, citeste in continuare!
***
Abia acum, in 2014, d**a 4 ani de studii, pot spune ca am inteles. Am inteles ca mediul online inseamna la fel ca viata reala, SOCIALIZARE! Pare foarte simplu, nu-i asa? Da, intr-un fel, este foarte simpla ecuatia: Afacerile se fac intotdeauna cu prietenii, sau partenerii de afaceri iti devin prieteni! Anul 2014, pentru mine, a devenit un an de referinta pentru ca, in sfarsit, am inteles cm dezvolti o afacere prin online!
***
Daca esti unul dintre aceia care se chinuie cu eforturi imense sa-si mentina un nivel optim al rezultatelor in afaceri, iti dau o veste buna: Nu ai nevoie de 4 ani ca sa intelegi ce ai de facut! Cea mai rapida cale este sa "te lipesti" de cineva care este dispus sa-ti indrume pasii, sa te ajute sa reusesti. Crede-ma, este atat de simplu! Este mai simplu decat crezi, este complicat doar daca vrei sa intelegi pe cont propriu. Calea aceasta iti va fi cea mai lunga si mai anevoioasa, la fel mi-a fost si mie. Eu personal, am urmat aceasta cale, cea mai anevoioasa, datorita orgoliului "rezultatelor trecutului". Pot spune, ca am avut un noroc imens, sa intalnesc persoanele si conjuncturile care m-au facut sa inteleg cat este de simplu si ce am, concret, de facut.
***
Uite, iti las cateva link-uri sa intelegi mai bine ce fac ACUM:
1) Platforma de Marketing Online:
http://goo.gl/vVre46
2) Sanatate & Nutritie Revolutionara prin Online:
http://goo.gl/2SxtB4
3) Network & Tranzactionare pe Piata de Capital:
http://goo.gl/d61tyh
Toate acestea imi aduc venituri exclusiv din activitatea pe care o fac doar cu un laptop si o conexiune la internet. Iar daca ai alte afaceri pe care vrei sa le promovezi si sa le faci de succes, ajutandu-te de mediul online, contacteaza-ma! Iti dau o mana de ajutor fara nici o obligatie. Multumesc, daca ai citit pana aici inseamna ca avem deja un drum comun, hai sa calcam impreuna si vom reusi mult mai multe in echipa!
Succes,
Paul