Yael Terapeut Clinic Bușteni

Yael Terapeut Clinic Bușteni Excelență medicală în Bușteni, Prahova. Cumpătul Nr. 5B
📞Programează-te la 0790.717.706

Vă așteptăm cu drag!

Oferim servicii de chirurgie-proctologie, cardiologie, medicină internă, ozonoterapie, urologie, ginecologie și analize medicale.

📍 Str.

📢 Yael Terapeut Clinic Bușteni  ANGAJEAZĂ RECEPȚIONER MEDICAL:          🏥Pentru noua noastră clinică din Bușteni căutăm ...
23/06/2026

📢 Yael Terapeut Clinic Bușteni ANGAJEAZĂ RECEPȚIONER MEDICAL:

🏥Pentru noua noastră clinică din Bușteni căutăm o persoană organizată, comunicativă și orientată către pacienți.

✨️Dacă îți place să lucrezi cu oamenii, ai abilități bune de comunicare și dorești să faci parte dintr-o echipă profesionistă, te invităm să ne contactezi.

✅ Cunoștințe operare PC
✅ Seriozitate și responsabilitate
✅ Atitudine pozitivă
✅ Experiența în domeniul medical constituie avantaj

📍 Bușteni

📞 Pentru detalii:
0721 504 368

Te așteptăm în echipa Yael Terapeut Clinic!

10/06/2026

🌸 În curând, consultații de ginecologie prin Casa de Asigurări de Sănătate!

Doamnelor, sănătatea dumneavoastră nu trebuie amânată.

👨‍⚕️ Dr. Szendrei Emanuel – Medic Specialist Obstetrică-Ginecologie

💥Consultațiile vor putea fi efectuate cu bilet de trimitere de la medicul de familie, în baza contractului cu Casa de Asigurări de Sănătate.

📌 Controlul ginecologic periodic este esențial pentru prevenție și depistarea la timp a eventualelor probleme de sănătate.

✅ Consultații ginecologice
✅ Evaluare de specialitate
✅ Consiliere și monitorizare
✅ Profesionalism și confidențialitate

📞 Locurile sunt limitate!
Faceți programarea cât mai repede pentru a vă asigura locul.

📍 Yael Terapeut Clinic – Bușteni, Str. Cumpătul Nr. 5B
📞 Programări: 0790 717 706

🌸 Grija pentru sănătatea ta începe cu un control la timp!

Excelență medicală în Bușteni, Prahova.

Oferim servicii de chirurgie-proctologie, cardiologie, medicină internă, ozonoterapie, urologie, ginecologie și analize medicale.

📍 Str. Cumpătul Nr. 5B
📞Programează-te la 0790.717.706

Vă așteptăm cu drag!

🚗 Petreci multe ore pe scaun?        🔥Șoferii, persoanele care lucrează la birou și cei cu un stil de viață sedentar pot...
04/06/2026

🚗 Petreci multe ore pe scaun?

🔥Șoferii, persoanele care lucrează la birou și cei cu un stil de viață sedentar pot avea un risc mai mare de a dezvolta probleme proctologice.

⚠️ Disconfortul, mâncărimile, durerea sau sângerările nu trebuie ignorate.

📍Mișcarea regulată, hidratarea și controalele medicale efectuate la timp pot contribui la prevenirea complicațiilor.

🩺 La Yael Terapeut Clinic Bușteni beneficiezi de consultații și evaluări de specialitate într-un mediu discret și profesionist.

📍 Bușteni, Str. Cumpătul Nr. 5B
📞 0790 717 706 | 0721 504 368

02/06/2026

❤️ Știați că...?

♥️Boala coronariană apare atunci când arterele care hrănesc inima se îngustează din cauza depunerilor de colesterol și grăsimi.

✨️În timp, această problemă poate reduce fluxul de sânge către inimă și poate crește riscul de infarct miocardic.

🔍 În anumite situații, pentru restabilirea circulației sanguine, medicii pot recomanda implantarea unui stent coronarian, un dispozitiv care menține artera deschisă și permite sângelui să circule normal.

⚠️ Semne care necesită evaluare cardiologică:

✔️ durere sau presiune în piept
✔️ lipsă de aer
✔️ oboseală la eforturi mici
✔️ palpitații
✔️ amețeli

👩‍⚕️ Dr. Benza Valentina – Medic Primar Cardiologie vă stă la dispoziție pentru consultații și evaluări cardiologice complete.

📍 Yael Terapeut Clinic – Bușteni, Str. Cumpătul Nr. 5B
📞 Programări: 0790 717 706 | 0721 504 368

❤️ O inimă sănătoasă începe cu prevenția și controalele regulate.

Excelență medicală în Bușteni, Prahova.

Oferim servicii de chirurgie-proctologie, cardiologie, medicină internă, ozonoterapie, urologie, ginecologie și analize medicale.

📍 Str. Cumpătul Nr. 5B
📞Programează-te la 0790.717.706

Vă așteptăm cu drag!

28/05/2026

🔔 În curând la Yael Terapeut Clinic Bușteni !

CONTRACT CU CASA DE SĂNĂTATE!!!!!!!

✔️✔️Ne dorim să fim și mai aproape de tine!

În curând, serviciile noastre vor fi disponibile în baza contractului cu Casa de Asigurări de Sănătate.

❤️ Cardiologie – Dr. Benza Valentina
🩺 Medicină Internă – Dr. Donosa Marcela
🌸 Ginecologie – Dr. Szendrei Emanuel
👵 Geriatrie – Gerontologie – Dr. Dontu Silviu

📄 Consultațiile vor putea fi efectuate cu bilet de trimitere de la medicul de familie.

📍 Yael Terapeut Clinic – Bușteni, Str. Cumpătul Nr. 5B

📞 Programări: 0790 717 706 / 0721 504 368

✨ Împreună pentru sănătatea ta!

Excelență medicală în Bușteni, Prahova.

Oferim servicii de chirurgie-proctologie, cardiologie, medicină internă, ozonoterapie, urologie, ginecologie și analize medicale.

📍 Str. Cumpătul Nr. 5B
📞Programează-te la 0790.717.706

Vă așteptăm cu drag!

❤️ Ai palpitații, amețeli sau bătăi neregulate ale inimii?          Un consult cardiologic și monitorizarea Holter pot a...
28/05/2026

❤️ Ai palpitații, amețeli sau bătăi neregulate ale inimii?

Un consult cardiologic și monitorizarea Holter pot ajuta la depistarea problemelor cardiace care apar pe parcursul zilei și nu întotdeauna se observă la un simplu EKG.

📟 Holter EKG monitorizează activitatea inimii timp de 24-48 ore și poate evidenția:

✔️ palpitații
✔️ aritmii
✔️ bătăi neregulate
✔️ episoade de tahicardie
✔️ simptome care apar ocazional

👩‍⚕️ Investigațiile sunt realizate de
Dr. Benza Valentina – medic primar cardiologie,
cu profesionalism, experiență și grijă pentru sănătatea fiecărui pacient. ❤️

La Yael Terapeut Clinic Bușteni beneficiezi de:

✅ investigații moderne
✅ monitorizare profesională
✅ interpretare specializată
✅ atenție și confort pentru fiecare pacient

📍 Bușteni, Str. Cumpătul Nr. 5B

📞 Programări: 0790 717 706

✨ Terapie cu Exozomi – Regenerare și revitalizare celulară ✨         La cabinetul nostru de ozonoterapie folosim tehnolo...
27/05/2026

✨ Terapie cu Exozomi – Regenerare și revitalizare celulară ✨

La cabinetul nostru de ozonoterapie folosim tehnologie modernă pentru susținerea regenerării și revitalizării organismului.

🔬 Exozomii sunt utilizați în terapii moderne pentru:

✔️ regenerare celulară
✔️ revitalizarea pielii
✔️ susținerea recuperării
✔️ stimularea proceselor naturale ale organismului
✔️ îmbunătățirea aspectului și tonusului pielii

💧 În combinație cu ozonoterapia, terapiile moderne pot contribui la starea de bine și la susținerea proceselor naturale de refacere ale organismului.

✅ Proceduri realizate într-un mediu profesionist
✅ Echipamente moderne
✅ Atenție și grijă pentru fiecare pacient

📍 Programează-te pentru mai multe informații!
📞 0790 717 706 sau 0721.504.368

🩺 Durerea la scaun nu este normală!     Fisurile a***e pot provoca:✔️ durere intensă✔️ usturime✔️ sângerări✔️ disconfort...
22/05/2026

🩺 Durerea la scaun nu este normală!

Fisurile a***e pot provoca:

✔️ durere intensă
✔️ usturime
✔️ sângerări
✔️ disconfort persistent

Mulți pacienți amână consultul din rușine sau teamă, însă tratamentul la timp poate preveni complicațiile și poate reduce rapid disconfortul.

La Yael Terapeut Clinic-Busteni beneficiezi de:

✅ consultații discrete
✅ diagnostic corect
✅ tratamente moderne
✅ îngrijire profesionistă

📍 Bușteni, Str. Cumpătul Nr. 5B

📞 Programări: 0790 717 706 sau 0721.504.368

👉 Nu lăsa durerea să îți afecteze viața de zi cu zi!

🤍 Monitorizarea sarcinii are un rol esențial în evaluarea dezvoltării fătului și a stării de sănătate materne pe parcurs...
15/05/2026

🤍 Monitorizarea sarcinii are un rol esențial în evaluarea dezvoltării fătului și a stării de sănătate materne pe parcursul fiecărui trimestru. 👶🩺

✨ Consultațiile obstetricale periodice și investigațiile specifice permit urmărirea evoluției sarcinii, identificarea eventualelor factori de risc și recomandarea conduitei medicale adecvate fiecărei paciente.

🔎 Monitorizarea de specialitate contribuie la evaluarea dezvoltării fetale, a parametrilor materni și la prevenția complicațiilor asociate sarcinii.

👨‍⚕️ Consultațiile sunt realizate de către Dr. Szendrei Emanuel, în condiții de siguranță, profesionalism și confidențialitate.

📍 Bușteni, Str. Cumpătul Nr. 5B
📞 0790 717 706

❤️ Evaluarea cardiologică periodică are un rol important în depistarea și monitorizarea afecțiunilor cardiovasculare.   ...
15/05/2026

❤️ Evaluarea cardiologică periodică are un rol important în depistarea și monitorizarea afecțiunilor cardiovasculare.
🌿Consultația de specialitate și investigațiile cardiologice pot contribui la identificarea unor patologii precum:
• hipertensiune arterială
• cardiopatie ischemică
• fibrilație atrială și alte aritmii
• insuficiență cardiacă
• valvulopatii
• ateroscleroză
• boală arterială periferica

❤️ ECG-ul, monitorizarea Holter ECG/TA și testarea de efort permit evaluarea activității electrice cardiace, a ritmului cardiac și a răspunsului cardiovascular la efort.

☘️Simptome precum durerea toracică, dispneea, palpitațiile, amețelile sau fatigabilitatea necesită evaluare cardiologică de specialitate.

Te așteptăm la un consult.

☎️Informații si programari: 0790.717.706

Address

Buşteni, Strada Cumpătul Nr. 5B
Busteni
105500

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Yael Terapeut Clinic Bușteni posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Contact The Business

Send a message to Yael Terapeut Clinic Bușteni:

Share