03/05/2026
Letos je 25 let od moje mature - in skupaj s svojo najboljšo prijateljico iz šolskih dni sva si rekli, da greva skupaj na izlet kot takrat (2001 sva šli na Korziko hodit, od takrat se skoraj nisva videli ker ona živi v Berlin, jaz pa sem se selila po Evropi).
Izbrali sva Grčijo, bolj podrobno Pelopones, bolj podrobno E4 pohodniško pot od severa do juga. Za celih 300km nisva imeli časa, sva pa prehodili v 7 dneh 135km in 5000 višincev 💪 not bad za dve middle-aged mamice, a ne?
Zeloooo priporočam to pot vsem, ki:
- imate dobro kondicijo, saj je kar strmo in določene etaoe so dolge in mučne
- vam ni težko spati v zelo raznolikih sobah, od hotela do gorske koče
- se ne bojite psov, saj tukaj zelo resno čuvajo koze in ovce
- lahko nosite vse, kar potrebujete za teden dni na hrbtu
- imate dobro orientacijo, včasih so znaki zelo redki (midve sva se kar nekajkrat malo iskali)
- se ne bojite slabega vremena in ste pripravljeni na vse, tudi sneg v Grciji v mesecu maj 😆
Jutri nadaljujeva potovanje s kulturnim programom in najetim avtom, da se noge lahko malo odpočijejo - saj sva vendarle 25 let starejši od takrat kar pomeni
- da si to lahko privoščiva
- da to tudi potrebujeva preden greva nazaj v normal life in
- da zdaj sploh lahko najameva avto 😆
A ste že bilo kdaj v tem delu Grčije? Kaj se vam zdi?
We looove it 🥰